Asterix v Británii (1986)

Podle mého názoru nejlepší Asterix všech dob. Humor je postavený na rivalitě Francouzů a Angličanů, takže film příjemě jiskří a je to prostě sranda.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Film natočený podle předlohy od Kinga, tzn.: vymakané postavy, vymakané napětí, vymakaný příběh. Film mě pobavil (ostatně jako to dělá King většinou), ale konec mě zklamal (ostatně jako to u většiny filmů podle Kinga bývá).

Znamení (2002)

Zjímavě natočený film, který se "tváří", ale ve skutečnosti je postavený na typickém klišé, že ten umí to a ten zase tohle a všichni dohromady zaženou ufony na útěk. Tady je to ještě obohaceno o "osudový" rozměr, že vše bylo připraveno a vlastně to "nemohlo" dopadnout jinak.

Letec (2004)

Jako film nadprůměrný, jako životopisný film průměrný. Bylo tu mnohem více lepších věcí a mnohem více lepších filmů přijde. Letce je dobré vidět, ale myslím, že za pár let po něm neštěkne pes.

Tahle země není pro starý (2007)

Další z vymakaných filmů bratří Coenových. Film se nese ve velmi pomalém tempu, takže si můžeme vychutnat každý detail, každý záběr kamery. Pomalu budované napětí napne naše nervy až k prasknutí a mezi tím se vznášejí dialogy, kdy postavám visíme na rtech. Někdo by možná namítl, že film je dlouhý, že některé scény jsou zbytečné. Možná je to tak. Možná by se některé scény vážně lépe vyjímaly jako bonusy na DVD, nebo v nesestříháné verzi filmu. Osobně si ale myslím, že všechno je správně, tak jak je. Každá scéna nás přibližuje postavám filmu, každý dialog má svou váhu. Ve filmu hodně postavy vyprávějí příběhy a vlastně celý film vyznívá jako napínavý příběh, který nám vypráví jedni z nejlepsích vypravěčů současného filmu.

Tuxedo (2002)

Chudák Jackie! :-(

Transamerika (2005)

Vlažný rozjezd, a může se zdát, že film nepřináší žádné zvláštní téma do genderové problematiky, jako jiné podobně zaměřené filmy. Později se ale vztahy vyostřují a ukazuje se, jak chytře bylo zvolené téma "rodinné" konfrontace. Hlavní hrdinka si nebude muset vyjasnit jen vztah sama k sobě, ke svému synovi, ale i vůči svým kořenům, ze kterých vzešla.

Vetřelec (1979)

Skvělé scifi vynikající skvělou atmosférou a úžasným výtvarným řešením. Nemohl jsem se ubránit pocitu, že sleduji něco jako novou temější 2001 Vesmírnou odiseu. Dialogy jsou hrozné, ale stejně jsou to stále slabší 4 *

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Zápletka na Akta X dobrá, ale scénář pěkně kulhavý. Hluchá místa zaplněná dialogy, které vyvolávají z neznámého důvodu emoční vyšinutost postav a zkraty v jednání fakt mohly chybět. Film připomínal přetahovanou, kdy každá postava chce přesný opak toho, co druhá a když to dostane, tak se to zase vymění. Jo a líbil se mi hudební motiv hraný na konci na čelo! :-)

Naqoyqatsi (2002)

V "Qatsi" trilogii bych tento film kvalitou zaradil na druhé místo. Na prvním je podle mého názoru Koyaanisqatsi. Naqoyqatsi začíná tam, kde končí Koyaanisqatsi: Člověk mířící ke hvězdám spadl nejhlouběji jak mohl a stvořil monstrum, kterému říkáme moderní civilizace. Svět je místo, kde si lidé vzájemě nerozumí (Babylonská věž na začátku), hodnoty chátrají, co mělo kdysi hodnotu je zapomenuto, světu vládnou jedničky a nuly, člověk je stroj, u kterého je hlavní výkon, stroj na zabíjení, stroj bez vlastní vůle. V Koyaanisqatsi bylo na člověka pohlíženo řekl bych shovívavě: Člověk dělá chyby, protože je prostě člověk a chyby dělá, aby se poučil, aby stvořil něco nového a fascinujícího. Naqoyqatsi degraduje člověka na pohou hmotu, která jí, pochoduje, bojuje, soutěží... Naqyouqatsi je z celé trilogie jistě nejpesimičtější. Co se týká hudebního libreta, hodnotím ho z celé trilogie jako nejlepší. Přestože celý film je postavený na digitální technice, hudba je na rozdíl od ostatních filmů postavená na akustických nástrojích, kterým vévodí Yo-YO Ma na čelo. Hudba je vážně povedená a jistě si soundtrack rádi pustíte i po zkončení filmu.