Pravidla moštárny (1999)

Pro mě je to velmi zásadní film o podstatě lidského bytí a nazírání na tento svět. Lidský film o skutečných lidech. Skvělá adaptace knihy spisovatele Irvinga.

Podfu(c)k (2000)

Je ošidné obchodovat s jakýmikoliv mafiány a být překvapen tímto kultovním filmem je zase nadmíru skvělé! Wow.

Bomba kšeft (1999)

Kevin Spacey exceluje a vše je tomu podřízeno, chtělo by to ale něco víc...

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Bez závěrečné titulkové scény a písní skupiny ABBA by celý film ani nestál za shlédnutí, naštěstí to není zas takový neúspěch.

Šarlatán (2020)

Co dodat? Polská režisérka česká témata a životy lidí umí. Extratřída vybroušená jako diamant. [Cinestar Pardubice 27.8.2020]

Před soumrakem (2004)

Protože více mluvila žena a muž v Paříži poslouchal, tak se mi více líbil tento snímek, než ten předchozí z Vídně. Zvláštní.

Před úsvitem (1995)

Jeden americký "vidlák", jedna půvabná žena z Paříže a město všech měst Vídeň - to vše jednu noc. V některých chvílích je "amík" dosti urputný a otravný (a s mastnými vlasy) a Francouzka příliš manipulující.

Harold a Maude (1971)

Hal Ashby byl génius. Dlouho jsem neviděl tak úžasně pravdivý příběh o lásce, která nezná žádné lidské hranice. Byl jsem u vytržení, že jsem tento film ještě neviděl a proč jsem jeho shlédnutí tak dlouho odkládal? To proto, abych mohl před čtyřicítkou říci, že jsem viděl pravou filmovou lásku, příběh, do kterého jsem se zamiloval a bude to láska na věky. Pulzující postavy, které dělají to, co právě cítí, ne to, co jim někdo naordinuje, aby dělaly. Amen.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

K tomuto filmu není opravdu co dodat. Výborný snímek. Asterix a Obelix jsou fantastický comix.

Příliš mladá noc (2012)

Zajímavý přístup k filmovému vyprávění, zachycení momentu, který nejde zachytit, zachycení stavu světa či myslí postav? Těžko říct, ale snímek ukazuje nadějného režiséra Olma Omerzu, který má před sebou vytříbenější a celistvější díla.