La La Land (2016)

Velmi zajímavě natočená a opravdu nevšední romance. Skvělé písně. Výborná Emma Stone! Díky... A myslím, že bez Woodyho Allena by Emma v tomto filmu nehrála. ;-) Objevil v ní potenciál. Oscar za roli v La La Land je na místě.

Mládí (2015)

Krásný meditativní film.

Adamova jablka (2005)

Bravurní film! Dánové ví, co potřebuje drama i černá komedie a nebojí se to natočit. Děkuji za to!

Pláž (2000)

Vzpomínám si, jak jsem si v roce 2000 zakoupil filmový časopis Cinema a od té doby jsem propadl navždy kinematografii. Na obálce byl Leonardo DiCaprio a jeho film Pláž a po 17 letech jsem snímek viděl poprvé a líbil se mi. Byla to z nostalgie, ale stálo to za to.

Powaqqatsi (1988)

Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání... Krásný a poučný dokument s mimořádnou hudbou.

Květy války (2011)

Hodně rozporuplný film, který ve mě vzbudil zvláštní emoce a stavy.

Deník strojvůdce (2016)

Co se stane, když přejedete vlakem 75 lidí? Vlastně nic, ale natočíte dobrý film. :-) [Kino Evald 5.4.2017]

Mladý papež (2016) (seriál)

Papež Pius XIII. Excentrický a přesto dítě Boží. Tajuplný a přesto vše odkrývající. Tvrdý a přesto citlivý, plačící... Papež ve stínu, avšak plný světla, svatý muž. To je on. Mladý papež. Sirotek, který dospěl. Cena za "dospělost" je velmi vysoká.

V pravé poledne (1952)

Film za tu dobu velmi zestárl, líbil se mi a já už nemám tak romantickou duši, aby mě zaujal o něco více. Gary Cooper byl ve své roli vynikající, klobouk dolů. :-)

Východní přísliby (2007)

What next? Vyslovuj s ruským přízvukem. Toto mi vytanulo na mysl, po shlédnití filmu o ruské mafii v Londýně. Jak daleko je schopen člověk zajít pro svoji čest a čest rodiny, kde jsou hranice morálky, kam až sahá provázanost s podsvětím, proč respekt k hlavě rodu vede až k zbytečným vraždám a mučení? ... David Cronenberg natočil bravurní film. [Febiofest 2017 28.3.2017]