Tanec v srdci (1992)

Výborný film i nápad. Předzvěst dalších skvělých filmů Baze Luhrmanna.

Koruna (2016) (seriál)

Výborný seriál, zpracování i herecké výkony: skvost! Jsem velmi rád, že tento seriál vznikl. Bůh ochraňuj královnu.  Amen. ***** Hodnocení po shlédnutí všech sérií.

Mission: Impossible III (2006)

Nejakčnější a nejhektičtější filmová mise v dějinách? Ano! Je to tak. Ani jsem nedýchal a fandil agentu Huntovi při jeho boji o to, co pro něj v životě nejvíc znamená. ... "Pavle Sobotko, já česky nerozumím." :-)

Úkryt (2002)

To je opravdu bomba. Napětí od začátku až do konce, výborný styl vyprávění i neskutečně divy s kamerou a vše ozdobeno výbornými hereckými výkony. Film, kde hraje Jodie Foster nemůže být špatný. Duo Fincher / Koepp je zázračné.

Priest (1994)

Velice naročný film. Ale jsem rád, že vznikl.

Pokání (2007)

Skvělý film!!! Už jenom scéna na pláži v Dunkirku komponovaná jedním záběrem je mistrovská. Musím vyzdvihnout také herecký výkony ústřední dvojce. Keira Knightley ukazuje, že není jen krásná, ale dokáže být i procítěně charakterní herečka. Z režiséra Joe Wrighta roste velikán filmu.

Lesní jahody (1957)

Začátek velice slibný... Výborný Bergman. Celý film je jako zvlaštní sen a přemýtání o životě je v něm výborně zpodobněno. Hlavní role se herci Victoru Sjöströmovi neskutečně povedla. Bravo.

Vysíláme zprávy (1987)

Zajímavá, ale trošku zdlouhavá romance z netradičního prostředí. Příběh je sice uvěřitelný, ale něco tam (mezi záběry) je takové nepopsatelně zvláštní... James L. Brooks natočil i lepší fimy (viz Cena za něžnost).

Vinnetou (2016) (seriál)

Zajimavé. Uvidím, co další díly. Po dalším, druhém, dílu je to na 4* a po shlédnutí všech dílů bych u 4* zůstal. Realistické, dojemné a jiné než předchozí filmy. Bavilo mě nové pojetí příběhů Karla Maye.