Sladký ničema (1999)

Krásný film o hudbě a životě, tuto kombinaci mám velmi rád.

Cokoliv (2003)

Trochu jiný Allen, to je ten problém...

Hana a její sestry (1986)

Woodyho krásně lidský film, který skončí velkým happy endem, což nebývá tak obvyklé, a proto je neskutečně krásné sledovat postavy na cestě k vykoupení. Myslím, že ve všech těch odbočkách k příběhu hypochondra Mikea, sledujeme uzavřený děj, který začíná a končí na oslavě Dne díkůvzdání, kde se Hana a její sestry usmíří a najdou své štěstí, i ve skutečném životě vše končí vykoupením a díkůvzdáním.

Interiéry (1978)

Brilantní studie osudů lidí, kteří v sobě mají zmatek a prázdnotu, jejich duše jsou prázdnými interiéry, do kterých nás nechávají nahlédnout, zda bude interiér jejich duší naplněn světlými či temnými odstíny, nám v minimalistickém pojetí nabízí Woody Allen s kameramanem Gordonem Willisem, který odvedl obdivuhodnou práci. Absence hudby psané přímo pro film, podtrhuje výslednou atmosféru a dodává dílu vnitřní neklid. * Joey: Byla tak krásná, když večer s otcem někam šla. A Renata k ní vzhlížela, k jejím názorům na umění. A Flyn jako dítě žasla, když matka zdobila stromeček. Musela jsem si tyhle myšlenky zapsat. Zdály se mi velice silné.

Velká ryba (2003)

Pokud vyprávíte často příběhy, stanete se také sami příběhem a Tim Burton byl a je vypravěč "zvláštních" příběhů, které chtějí nadchnout, pozvednout duši diváka do krásných snových výšin a nenechat na pochybách vůbec nikoho: filmový burtonovský svět bude vždy přitahovat a vtahovat do děje (a možná ještě dál) až za samé hranice filmového plátna, dokud člověk nebude "přímo v plátně" hltat filmové skvosty a nenechá se unášet imaginací a citem pro detail.

Střihoruký Edward (1990)

Pokud mě film vezme za srdce, odpouštím mu leccos, tento film se mi vepsal hodně hluboko, Johnny Depp a Tim Burton umějí pravé filmové příběhy, které stojí za to vyprávět a "zakoukat" se do nich, nevědět o světě a být součástí děje, je ta správná cesta. Střihoruký Edward je krásné americké dílo a takovému dílu se odpouští vše...

Svatý Vojtěch - první český Evropan (2009) (TV film)

Jeden z nejvýznamějších českých světců se nám v dokumentu představuje jako velký středoevropan a světoběžník, který změnil Evropu i České země a zanechal nám obrovský odkaz, který se přetavil v evropské společenství a EU. Zajímavý a poučný dokument, který vřele doporučuji věřícím i nevěřícím, osud sv. Vojtěcha by měli znát všichni bez rozdílu vyznání.

Znásilnění (1988)

Jednoznačně potřebný film, který vypovídá o americkém soudnictví víc, než by si chtěl připustit, proto nejvyšší hodnocení: za odvahu k danému tématu, za otevřenost a za strhující výkon Jodie Foster.

Danny Rose z Broadwaye (1984)

Takový smutný film, které mám tak rád, o tom, jak se Woody Allen převtělil do neúspěšného managera "malých" hvězd. Bravurně vystižená atmosféra, které černobílý materiál dává to pravé kouzlo, nám ukazuje svět, který Woody Allen sám zažil a který umí přesně vystihnout a reprodukovat, aby sdělil divákům velmi osobní pohled na tento mikrokosmos čistě varietních umělců.

Spáč (1973)

Mistr hlášek opět v akci a v pěkně futuristické formě a výborné náladě servíruje zvláště propečený filmový kus, který mě moc bavil a potěšil, že více ani psát nemusím.