Úhel pohledu (2008)

Pre mňa jednoznačné sklamanie :( Ako som sa tešil po prvom zhliadnutí trailera asi pred rokom, tak asi rovnako som bol sklamaný, keď som vychádzal z kina. Film mal obrovský potenciál, ale skaziť sa to asi viac nedalo....(hlavne kvôlim detailom, ktoré mi nešli vôbec do hlavy) Jednoznačne plusy vidím v opakovaní deja a rôznych pohľadov na danú vec (originalita), a ako všetko pomaly do seba zapadalo, film vás vtiahne úplne do deja a čas naozaj rýchlo ubieha (90 min stopáž je presne akurát), aj automobilová naháňačka skvelo zostrihaná, ALE keď sa film zvrtne k únosu prezidenta , ktorého unesie jeden týpek ktorý zneškodní skoro celú prezidentovu ochranku s nekonečným zásobníkom a je ochotný uniesť prezidenta len pre svojho brata, to už zaváňa zle. Postava Forest Whitakera mala skončiť po výbuchu, poviete mi ktorý turista v Španielsku beží za potenciálnym atentátnikom a ešte všetko točí na kameru a hlavne na čo?(a má viac rozumu a kondičky ako ochrankári, ktorí chodia spolu, asi sa báli že sa stratia) Automobilová naháňačka fakt skvelá, ale keď si zrazu uvedomím, že sa dve auta naháňajú po meste, plnom chaosu, kde vybuchla bobma a ľudí je na každom kroku ako maku, asi 100 km/h a ulice sú zrazu skoro prázdne tak to u mňa znova znižuje hodnotenie a Quaid jazdil v obrnenom tanku a živil sa ako automobilový pretekár, lebo po takých buráčkach by nevyviazol len tak s trochu pokrčeným sáčkom a koniec to úplne "zaklincoval" koniec chcel som pochváliť záporáka ako krásne zvládol svoju rolu nekompromisný,surový, bezcitný všetko naplánoval do puntíku, ale nedokáže prejsť jedno dievčatko? (aj keď je to pre mnohých kruté) Ale inak na jedno pozriete na domácom kine je to dobré dávam 60%

Sejmi je všechny (2007)

Ešte po jednom zhliadnutí musím zdvihnúť hodnotenie o jednu hviezdičku proste ma dostali hlášky Pána Smitha a hlavne nadupaný soundtrack!... Ale pekne od začiatku ako by povedal môj otec daľšia americká ptákovina že kde sa takýto film hrabe na pana Jasna Bourna v podstate má aj pravdu ale kým začnete pozerať tento film vypnete všetky mozgové závity a pripravte sa na parádnu akčnú jazdu s plno mrtvolami v tomhle filmu je veľa skvelých nápadov na ktoré si spomínám ešte teraz a pri tomto filme som sa viac bavil ako s Jasonom Stahamom v Crankovi. Ale asi najlepšia zo všetkých je akčná honička v červeném BMW a skok po lane zo štvrtého poschodia so samopalom v jednej ruke a s dietatom v druhej . Davis konečne vytvoril nového akčného hrdinu proste nie žiadného frajírka čo si musí každú chíľu zapaáliť a musí vlastniť nejaku poraidne nadupanú káru a oblieka sa ako keď idete na pohreb do čierného saka s čiernymi okuliarmi. Owen dáva tomuto filmu šmrnc a hlavne ťahá s Giamattim celý film prepáč Monica nepáčila si sa mi v Matrixu a taky to nie je tiež nejaká veľká sláva tady :). Prečo si pozrieť tento film: 1. Nový typ hrdinu ktorý radšej chrume mrkvu ako fajčí cigary. 2. Hlášky kam sa pozriete takže sa celkom aj zasmejete (a to som myslel ze J. McClane je najlepšie hláškujúci hrdina ale teť sem na pochybách ). 3. Akčné scény tak krásne prepojené s nadupaným soundtrackom to snaď nie je ani možné. 4. Konečne film ktorý nemá 130 min a pri odchode s kina vás bolí zadok a ešte neviem čo. 4. Akcia Akcia Akcia a ešte raz akcia (ani newiem v ktorom filme bolo viac akcie ako dialôgov) 5. Ešte veľa možného na čo si práve nespomínam. Tento film je ušitý presne na mňa a už sa neviem dočkať DVD ako zapadne u mňa medzi moju zbierku obľúbených filmov. Promiň Smithi ale Jason Bourne je Jason Bourne a tak proto jenom 4 hviezdičky. PS: Malá rada na záver nečakajte žiadne hlboké dialógy alebo nejaké racionálne vysvetlenie deja toto nie je film o dialógoch a premyslenom deji plnom zvratov ale akčný nárez plný hlášok! PS2: Myslím si ze Cliwe by bol lepším Max Paynom ako Marc Wahlberg :)

Taxi (1998)

Takže po prvé toto je najlepši scenér, čo Luc Besson napísal. Čo od tohto filmu treba očakávať je hlavne zábava a nezamýšľať sa nad dejom pretože ten je fakt jednoduchý a pritiahnutý za vlasy. Tento film so videl asi 10x a patrí do mojej obľúbenej zbierky starých dobrých filmov a rád si ho pozriem znova aj v televízii pri stej repríze. Jedno upozornenie hlavne tento film nepozerajte so slovenským dabingom fakt hrôza český dabing fakt o 100% lepšíi. Obsadenie filmu je vcelku slušne na francúzske pomery Samy Naceri si túto rolu isto užíval čo je vidno aj v celom filme a pre mňa kultová postava tohto filmu. A Frédéric Diefenthal v roli nešikovného policajta, ktorý vždy niečo vyvedie je tiež k "popukání". Hudba naozaj skvelá najmä na začiatku filmu kultová pesnička z Pulp Fiction a na konci pri honičke naprieč celým Marseille od Le Dernier Coup je tiež pekná vypekačka. Tento film je založený na vtipných dialógoch a situáciach Daniela a Emiliana s ostatnými postavami pri ktorých sa dosť nasmejete. Pre mňa nezabudnutelná veta "Bolo Treba Zarábať a so Štvorkami z Maturity Ťa Zoberú Iba k Fízlom" :) Tak k tomuto filmu sa pohodlne usadiť do gauča otvoriť si dobrú lahvinku vína a nechat sa unášať skvelou akciou v Taxíku (nečakajte žiadnu automobilovú honičku alias Bourne alebo The Rock) a ešte lepšími dialógmi a v pozadí skvelou franúzskou hudbičkou a mne z toho vyjde užasných 90%.

Sedm (1995)

Skvelá réžia, skvelý scénar a skvelé herecké výkony to vám povie snáď každý človek, ktorý videl Se7en a má rád krimi. Ja siahnem vždy po Se7ven, keď potrebujem ulahodiť svojmu "brain" a trošku rozmýšlať:) a ani po 12krát ma to neomrzelo škoda len, že Fincherovo veľdielo nevyšlo u nás a ani u českých susedov na DVD. Povinnosť vidieť všetkým fanúšikom krimi. B. Pitt sa týmto filmom nadobro zapísal do prvej ligy a som rád, že zmietol zo stola alternatívny koniec filmu. Len ma trošku zaráža, že na Oscara bol nominovaný iba strih. "Ernest Hemingway jednou napsal: Svět je nádherné místo a stojí za to za nej bojovat. Souhlasím s tou druhou částí." PS: Dodnes si pamätám všetkých Se7en smrteľných hriechov, takto by ma to nenaučili snaď ani na náboženstve alebo v kostole :)