Mimi šéf (2017)

Já od téhle pohádky moc neočekávala a možná proto jsem z ní byla tak nadšená. Mně se to prostě líbilo. Bylo to roztomilé, originální a řekněte sami - kolikrát se ve filmové branži může stát, aby Alec Baldwin daboval rozkošné mimčo? Jeho obsazení bylo opravdu perfektní a moc se mi v té roli líbil. Příběh není teda nijak zvlášť složitý, ale nic jiného se od pohádky čekat nedá. Nicméně se zde trochu řeší téma, jaké to je, když do rodiny přibude nové miminko. Já se u filmu bavila a nasmála se. Takže nehleďte na průměrné hodnocení a pokud si chcete oddychnout u něčeho pohodového, Mimi šéf je správná volba!

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

První díl Strážců naprosto miluju a samotný film se zařadil mezi mé úplně nejoblíbenější, na které se můžu koukat pořád a pořád dokola. Proto jsem se na druhý díl moc těšila, ale zároveň jsem se neubránila menším obavám, abych nebyla zklamaná. Tento pocit se naštěstí nedostavil, ačkoliv za mě byl tenhle díl o trochu slabší. Děj se samozřejmě nejvíc točí kolem nově nabitého vztahu mezi Quillem a jeho tatíkem, sem tam se zde objeví namyšlenci zlaté barvy s Elizabeth Debicki v čele. Jinak je film docela hezky barevný (jak ostatně napovídá i oficiální plakát!), ocenila jsem přítomnost Sylvestra Stalloneho a větší prostor pro modrého Yondu - byla jsem ráda, že nám zde bylo odhaleno/vysvětleno něco z jeho minulosti a proč si vlastně malého Petera nechal. Tihle Strážci navíc obsahují víc vtipných scén než jednička - nejvíc to podle mě zabíjel Drax a malý Groot (hlavně jsem žasla nad jeho komunikativními schopnostmi) - a také parádní hlášky: "I'm Mary Poppins, y'all". Nasmála jsem zde opravdu hodně. Ale za mě to prostě ještě na tu jedničku nemá. Taky soundtrack, ačkoliv ve filmu seděl skvěle, mi přijde lepší z jedničky. Nicméně Volume 2 se i tak řadí mezi ty lepší filmy od Marvelu.

Rozum a cit (1995)

Z filmu jsem byla opravdu moc překvapená a lituju, že jsem ho neviděla už dřív. O knize Rozum a cit jsem samozřejmě slyšela už mnohokrát v hodinách literatury, ale nikdy jsem si ji nepřečetla a stejně tak i děj mi byl neznámý. No, musím říct, že Jane Austenová se opravdu předvedla. Příběh obsahuje tolik zvratů, že člověk pochybuje o tom, že by byl konec šťastný a ono to nakonec vyjde. Hlavně za Elinor jsem byla hrozně ráda! Ona mi byla z celého filmu asi nejsympatičtější - ačkoliv na tom má asi největší podíl to, že ji hrála má milovaná Emma Thompson. Kate Winslet jsem zase věřila tu mladickou naivitu a... řekla bych i hloupost. Za některé její činy bych jí asi jednu pleskla, ale na druhou stranu by pak nemohla dospět. Alan Rickman si zde zahrál opravdu milého chlapíka, kterého mi bylo po většinu filmu líto. Bylo vidět, že Brandonova láska k Marianne je čistá a přece neopětovaná. A v této oblasti jsem litovala i Elinor. Film byl opravdu velice milý, skvěle natočený a sepsaný (Oscar pro Emmu za scénář je opravdu zasloužený!). Myslím si, že jde o skvělé zpracování! Na mě byl možná trošičku dlouhý, ale chápu, že kratší být nemohl. A taky mě mrzelo, že Hugh Grant tady nedostal větší prostor, protože si zde zahrál takové sympatické trdlo, kterému trvalo hezky dlouho, než nakonec řekl, jak se věci skutečně mají.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

K tomuhle filmu jsem párkrát zabrousila, ale až do včerejška jsem nikdy neměla odvahu si ho pustit. Bylo mi jasné, že když "Muži, kteří nenávidí ženy" natočil David Fincher půjde o dobře natočený film. Knižní předlohu jsem sice nečetla, ale řekla bych, že film jí zůstal docela věrný. Není to teda zrovna snímek, na který by se dalo koukat několikrát do týdne, ale na druhou stranu vám docela utkví v paměti. A to díky mysterióznímu a lehce zátěžovému příběhu na psychiku. Musím pochválit i herecké obsazení, které bylo zvoleno fakt skvěle. Asi nejlepší byla tedy Rooney Mara, která se v roli Lisbeth úplně ztratila a byla k nepoznání!

Fantom opery (2004)

Přemýšlela jsem nad tím, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Film jako takový nebyl špatně natočený. Hodně mě překvapilo, jak krásně umí Emmy Rossum a Gerard Butler (do kterého bych to opravdu neřekla!) zpívat! Takovou lehce vtipnou vsuvkou byla pak postava Minnie Driver. Písně byly hezké - hlavně při té titulní jsem měla skoro husinu. Ale když to vezmu kolem a kolem... Nebyl to úplně můj šálek kávy. Některé scény jsem si posouvala, protože bylo snadno odvoditelné, o co v nich jde a příliš mě nebavily. Trošku mi tam i vadilo, že se tam málo mluvilo - já vím, je to opera/muzikál, ale i tak. Mohlo tam být trochu víc rozvedeno něco z minulosti Fantoma a proč se jedna jeho část rozhodla škodit divadlu. Za mě to byl film na jedno podívání. Je to sice klasika, i docela slušně natočená, ale já mám radši muzikály trošku jiného druhu.

Škola života (2009)

Byl to takový pěkný filmeček na jedno podívání. Jsem ráda, že netrval moc dlouho, protože já jsem se chvilkami trochu nudila. Nicméně se mi líbil napsaný příběh, který tu (snad) ještě nebyl. Vše působilo hodně realisticky, jako z opravdového života. A i ten český název je pro tentokrát povedeně výstižný! Z hereckých výkonů se mi asi nejvíc líbil ten, co předvedl Alfred Molina. Hodně mě potěšila také přítomnost Emmy Thompson. Pokud jde o Carey Mulligan, tak ta byla ve své roli skvělá, ale já jí prostě nevěřila, že je jí 16/17 let. Ano, vypadá mladě a hezky, ale prostě na ní bylo vidět, že už to není žádná teenagerka. Menší výtku bych měla ještě ke konci filmu, který podle mě skončil až "moc dobře". Asi jsem přehnaně pesimistická, ale nemyslím si, že by to takhle hezky skončilo i v reálném životě.

Jana Eyrová (2011)

Knižní předlohu jsem zatím nečetla (což asi v budoucnu napravím), takže jsem neměla možnost srovnání. Nicméně samotný film se mi líbil. Děj byl zajímavý, prostě taková klasika od anglické spisovatelky z 19.století. Mia Wasikowska se mi jako Jana moc líbila a s rolí se hezky sžila, stejně tak i Michael Fassbender, kterého si nešlo díky tomu rozkošnému účesu nezamilovat. Nicméně já jsem mezi Miou a Michaelem žádné jiskření neviděla a ani se mi k sobě moc nehodili. Zvlášť jde o skvělé obsazení, ale nějaká viditelná chemie tam za mě nebyla. Ale to mi zase až tak nevadí. Celkově bych film ohodnotila jako velice dobrý. Ale přišlo mi, že byl takový... plochý (?). Nevyvolal ve mně žádné velké emoce, i postavy nejsou nijak moc výrazné. Jsem ale ráda za ten konec, který byl opravdu pěkný. A bonusové body získává Jana Eyrová za obsazení Judi Dench!

Jasmíniny slzy (2013)

Od Woodyho Allena se mi zatím líbily pouze tři filmy (včetně tohoto) a kvůli tomu ani nemám tendenci se na jeho tvorbu nějak zvlášť často koukat. K Blue Jasmine jsem párkrát zabrousila, ale trailer mě moc nezaujal, tak jsem film nechala být. Ale pak mi ho kamarádka zařadila do filmové výzvy a já jí teď za to můžu jedině poděkovat. Vážně jsem netušila, že se mi zrovna od Allena může nějaký film tak hrozně moc líbit! Já teda byla ze snímku naprosto unešená a děj mě zaujal natolik, že jsem nedokázala odtrhnout pohled od obrazovky! Celkově na mě Jasmine ani moc nepůsobila jako typický Allenův film, což je možná důvodem, proč se mi tolik líbil. Samotný příběh je geniální - žena, která si vzala bohatého chlapa, protože nevěděla co se sebou, se ocitá na samotném dně a hlavně bez jediné koruny. Cate Blanchett byla v roli Jasmine brilantní a vůbec se nedivím, že za svůj výkon získala dalšího Oscara! Opravdu jsem jí věřila, že je v depresi a nejvíc mě fascinovaly scény, kdy si mumlala pro sebe - viz třeba závěr filmu. Má jediná malá výtka je, že film mohl být ještě o kousíček delší. Já totiž chtěla vědět, co s Jasmine po tom fiasku na konci filmu stalo. Tipovala jsem si, že by možná taky mohla spáchat sebevraždu nebo skončit zpátky v blázinci. Ale možná to právě takhle Allen ukončil schválně. Aby si každý z nás mohl po zhlédnutí domyslet, jak to bylo dál.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Seriálem This Is Us jsem byla uchvácena snad od začátku až do konce! Je to opravdu perfektní a hodně emotivní seriál, který na televizních obrazovkách chyběl, aniž bychom o tom věděli. Já jsem tedy hodně zvědavá, s čím se vytasí v další řadě a jestli tu první trumfne.

Logan: Wolverine (2017)

Tak Logan opravdu nepůsobí jako typický film od Marvelu, to se musí nechat. Já byla celým filmem opravdu překvapená, ale přiznám se, že mě trochu mrzelo, že se s námi Wolverine rozloučil v době, kdy na tom byl dost špatně. Hodně vyplesklá jsem byla i ze všech těch násilných/bojových scén. Tohle jsem fakt nečekala a velice na mě zapůsobilo, že se Logan takhle rozjel! Pokud jde o malou Lauru, tak nad tou jsem se taky nepřestávala udivovat, ačkoliv mě docela štvalo, jak pořád křičela. Celý film bych hodnotila jako skvělou podívanou, která hrozně rychle uteče. Bonusové body dávám také za albína Stephena Merchanta! Bylo to opravdu skvělé rozloučení s touhle oblíbenou x-menovskou postavou. Ale abych pravdu řekla, pár věcí mi tam k té dokonalosti ještě chybělo. Třeba nějaké pořádné vysvětlení, proč Logan a profesor X dopadli, tak jak dopadli. Co se událo v období po X-Men: Budoucí minulost a Loganem. A hlavně - co se stalo se všemi těmi mutanty, které jsme viděli v předchozích filmech (Mystique, Beast, Magneto,...)?