Legenda o Tarzanovi (2016)

Nedalo se to, fakt se to nedalo. Už když jsem viděla trailer k filmu v kině, věděla jsem, že to bude s prominutím blbost, ale nakonec to dopadlo ještě hůř. Příběh byl nezajímavý a nudný. A tím to pro mě v podstatě skončilo. První půlku filmu jsem zvládla odkoukat v kuse, i když jsem se moc nesoustředila, druhou už jsem proskákala. Tak mi přijde, že by už v Hollywoodu měli přestat točit filmy na motiv klasických pohádek (viz Popelka nebo Kniha džunglí), protože to většinou nedopadá úplně nejlíp. Půl hvězdičky dávám za snahu, další půlku za krásné prostřední a jednu hvězdičku za Margot Robbie, která byla skvělá. Jinak teda za mě ztráta času...

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jsem velký milovník komixových filmů, ale Batman vs. Superman jsem odkládala asi co nejdéle to šlo. Teprve včera jsem konečně na film měla náladu, tak jsem se rozhodla, že si ten 3-hodinový film teda pustím. Na začátek: Batman je můj absolutně nejoblíbenější superhrdina a protože jsem velký milovník trilogie od Nolana a v mých očích je "pravý" Batman Christian Bale, bylo pro mě dost dlouho docela těžké zkousnout, že mého oblíbeného superhrdinu si zahraje Ben Affleck (ačkoliv proti němu nic nemám). Superman je na druhou stranu postava, která mě nijak zvlášť nezajímá. Myslím si, že Henry Cavill se do role Clarka Kenta hodí fakt perfektně, ale už předchozí film Muž z oceli nebyl moc dobrý a označila bych ho za nejdemoličtější film, jaký jsem kdy viděla (to samé platí i pro tento film). Nicméně musím říct, že film byl dobrý, ale měl spoustu nedostatků. Já jsem viděla verzi, která trvala 3 hodiny a byť jsem se na první hodinu podívala odpoledne a na zbylé dvě hodiny večer, film se mi i tak docela dost táhnul. Přišlo mi, že tam bylo i několik docela nepodstatných scén - třeba Bruceovy sny. Musím se přidat k ostatním a také zmínit, že některé scény byly docela dost tmavé. Docela dost dlouho jsem čekala na to, co bude s Wonder Woman, na kterou jsem byla hodně zvědavá. Proto mě zklamalo, když ve filmu byla asi 15 minut a musela jsem překousat asi 2 a půl hodiny filmu než jsem ji viděla v akci. Každopádně mě tato amazonská hrdinka hodně zaujala a určitě si nenechám ujít její samostatný film. Co se týče Lexe Luthora, tak Jesse ho zahrála skvěle, ale přišlo mi, že tato postava až moc připomíná jemnější verzi Jokera. Co tedy říct závěrem? Dalo se to. Ale jediné filmy od DC Comics, které fakt miluju je zmíněná trilogie od Nolana. Jinak si troufám říct, že na filmy od konkurenčního Marvelu to prostě nestačí...

Dánská dívka (2015)

Na tenhle film jsem byla hodně zvědavá. Čekala jsem něco na styl filmu Teorie všeho - zajímavé téma a opět můj oblíbenec Eddie Redmayne. Bohužel jsem byla ale docela zklamaná. Čekala jsem, že film se bude více zabývat tématikou: "muž, který chce být ženou, a co pro to musí udělat". Místo toho jsme dostali asi hodinu a půl, kde se řeší vztah manželů Gerdy a Einara/Lili. A abych byla upřímná, dost často jsem se u filmu nudila. Zaujalo mě až posledních 30 minut, kde se konečně aspoň trošku začalo řešit to, co jsem od filmu očekávala. Možná je to jen můj názor, ale přišlo mi, že film skoro vůbec nedoprovázela hudba. Což je škoda, když se do tohoto snímku zapojil můj oblíbenec A. Desplat. Co se hereckých výkonů týká, tak Eddie opět přivedl svou roli k životu s citem a fascinovalo mě, s jakou lehkostí se dokázal změnit v ženu. Co mi ale dost vadilo byly neustále se opakující úsměvy a gesta. Po chvíli mi to už začalo být docela otravné. Naopak bych vyzdvihla výkon Alicii Vikender, která zde byla fakt skvělá a určitě si v následující awards season zaslouží nejednu cenu a nejméně nominaci na Oscara! Ale u Eddieho mi to prostě trochu vázlo - i když mám pocit, že taky letos sesbírá hodně cen, ale řekla bych, že u Teorie všeho byla všechna ocenění více zasloužená než u tohoto snímku.

Bláznivá dovolená (2015)

Od tohohle filmu jsem chtěla příjemnou komedii na podívání, u které se zasměju a přesně to jsem taky dostala. Skvělé obsazení, super příběh (sice nic světoborného) plný vtipných scén, u kterých jsem se vážně pobavila. Já tedy byla moc spokojená ;)

Zrůda (2003)

O Aileen jsem kdysi dávno četla v knížce, kterou si půjčila mamka v knihovně. Už přesně nevím její název, ale pamatuju se že v ní bylo obsaženo několik žen, které zabíjely. Příběh Aileen mi trochu zůstal v hlavě a řeknu vám, tahle ženská mě děsila a asi bude děsit i v budoucnu. Ale po shlédnutí filmu Zrůda musím říct, že se ani moc nedivím, že se "dala na zabíjení". Nechci ospravedlňovat její činy, ale jak už jednou vyrůstáte v temnotě, těžko se vyhrabete na světlo. Díky tomuhle filmu jsem aspoň získala náznak toho, čím si tahle žena musela projít a musím říct, bylo mi jí v mnoha momentech líto. Na její příběh asi jen tak nezapomenu a film určitě doporučím i dalším. Trochu mi to připomíná "My děti ze stanice Zoo" - obojí člověk musí vidět, aby pochopil i obrácenou stránku života. Herecký výkon Charlize Theron byl absolutně fantastický! Přidávám se k vám všem - Oscara Charlize získala opravdu zaslouženě! Ve filmu nebyla Charlize ale Aileen. Celá ta proměna vzhledu Charlize byla skvělá! Smetám před Charlize pomyslný klobouk za to, že do něčeho takového šla na 110% (a tak bych ji mohla chválit do nebes!). Christina Ricci odvedla taky skvělý kus práce, ale její postava mi prostě byla nesympatická. V neposlední řadě také musím pochválit výběr hudby, který mě překvapil, ale také potěšil - zejména "Don't Stop Believing" bylo skvěle použito! Film je plný skvělých a silných scén, které vám jednoduše nezmizí z paměti. Hlavně teda finále a poslední ohlédnutí Aileen/Charlize.

Čarovný les (2014)

Na tenhle pohádkový muzikál jsem se hodně těšila. Čekala jsem něco trochu jiného, ale budiž. Co se týká pohádek, jsem ráda, že byla zachována jejich původní verze. Musím poznamenat, že i kostýmy byly úžasné - obzvláště ten, co měla Meryl. Některé písně se mi líbily, jiné už tolik ne. V některých místech i film působil docela nudně a natáhnutě. Rozhodně bych našla hned několik muzikálů, které by byly lepší než Into The Woods. Nicméně Into The Woods je jedinečný právě tím, že je pohádkový. Musím pochválit herecké výkony. Na prvním místě je jedinečná Meryl Streep, která byla fantastickou (a asi nejlepší) čarodějnicí! Líbil se mi i pekařský pár v podání Emily Blunt a Jamese Cordena. Úlisný vlk Johnny Depp byl velice okouzlující - škoda jen, že ve filmu dostal tak málo prostoru. A skvělá byla i Lilla Crawford jako Karkulka.

Dort (2014)

Na tento film jsem byla zvědavá už od doby, co se objevil trailer. Jennifer Aniston v dramatu? To prostě musím vidět! Samotný popis filmu by mohl předznamenávat poněkud depresivní snímek, kterým ovšem Cake (aspoň dle mého názoru) vůbec nebyl. Naopak se jednalo o velice odlehčené drama s kapkou černého humoru a sarkasmu. Zkrátka nic temného. Hodně se mi zde líbil herecký výkon právě Jennifer. Úplně jsem zapomněla na to, že je to hollywoodská herečka. Pro mě to byla prostě Claire - zničená žena, která zanevřela na svět a rozhoduje se, jestli tu zůstat nebo odejít. Dále bych ještě pozvedla herecký výkon Anny Kendrick, kterou mám moc ráda, ale tady hrála takovou perfektní mrchu, a Sama Worthingtona, který na mě působil jako velký sympaťák. Opravdu doufám, že Jennifer v budoucnu uvidíme i v dalších dramatech. Cake je opravdu skvělým nezávislým filmem - a ta finální scéna byla úchvatná.