Duel Jaromíra Soukupa (2017) (pořad)

Opravdu nerozumím tomu, kde se v lidech bere tolik zlosti a nenávisti. Dá se samozřejmě souhlasit s tím, že počátky moderátorské kariéry Jaromíra Soukupa nebyly v úvodu nikterak oslnivé a občas to působilo přinejmenším komicky. Ale myslím si, že postupem času, když měl Jaromír Soukup moderátorských výstupů za sebou více, začal tím samozřejmě získávat na sebejistotě, a zlepšoval se z přenosu na přenos. Dnes již právem patří mezi plnohodnotné moderátory, kteří nám mohou zprostředkovat názory lidí z těch nejvyšších pater politického a společenského spektra. Myslím si, že lidé jako Jaromír Soukup si zasluhují respekt. protože sami v životě něco dokázali a současně nejsou zatíženi rozličnými skandály. To není jeden z těch, kteří zbohatli zázračným způsobem jako celá řada "podnikatelů" z divokých devadesátých let, ale je to člověk, který si své postavení vydobyl svou poctivou prací, vytrvalostí a schopnostmi. Jeho pořady se mi líbí a jako moderátor je mi rozhodně sympatičtější, než např. ukřičená Michaela Jílková z veřejnoprávní televize, která nenechá pozvané respondenty ani dokončit jejich názor a soustavně jim skáče do řeči. P. S. a speciální vydání pořadu "Duel Jaromíra Soukupa - prezidentský speciál" uskutečněný dne 22/01/2018 se velmi povedl, a napomohl tomu nejen standardně výborný výkon stávajícího prezidenta, ale i moderátora této debaty.

Cesta na Hrad (2018) (pořad)

Pan prezident jasně ukázal, že byť má určité zdravotní problémy, tak hlava mu stále slouží dokonale a má bohaté a neoddiskutovatelné životní a především politické zkušenosti, které nejednou zúročil ve vypjatých politických situací, kterých je na naší politické scéně každoročně více než dost. Co bych tomuto pořadu vytkl, tak to je bezesporu neprofesionalita moderátora, který mnohokrát nenechal prezidenta ani dokončit větu a soustavně mu skákal do řeči, což je přinejmenším velká neslušnost. Už se těším, až se oba kandidáti utkají spolu tváří v tvář a uvidíme, jak se pan Drahoš dokáže s panem prezidentem popasovat. Přehnaným sebevědomím a ostrými, nenávistnými výroky na účet hlavy státu zrovna nešetří.... Pevně věřím, že v těchto volbách zvítězí zdravý rozum, lidé se na to nevykašlou, půjdou k volbám a budou volit racionálně.

1890 - Víno a voda (2017) (epizoda)

Připadá to mi zatím stále takové neslané, nemastné a protože mi neustále naskakuje paralela s První republikou, především díky téměř totožnému hereckému obsazení v hl, rolích (Koleník a Majer), musím říct, že První republika z toho dle mého názoru vycházela určitě daleko lépe než tento seriál. V každém případě stále věřím tomu, že se to ještě rozjede a bude to lepší podívaná.

1890 - Krev a mléko (2017) (epizoda)

Určitě lepší než úvodní díl. Střety mezi Martonem (Koleník) a strážmistrem Černým (Majer) jsou bezesporu to nejpozitivnější, co dokáže místy až nezáživnou podívanou alespoň částečně oživit.

Můj strýček Archimedes (2018) (TV film)

Byl jsem spokojen a to tak, že velmi. Vskutku vynikající televizní film, ve kterém není nouze o vtipné situace, výborné dialogy, a především skvostné herecké obsazení. Už dlouho jsem nezažil film, který by tak vážné téma z moderní poválečné historie koncipoval tak originálním a současně i humorným způsobem. Srovnatelné zážitky nabízí snad jen oscarový snímek Jana Svěráka Kolja, žádný jiný mě v této souvislosti nenapadá. Ústřední filmovou dvojici vytvořili dva z nejpopulárnějších a podle mého názoru i nejlepších herců, kteří se na české umělecké scéně pohybují a je to snad jeden z prvních příležitostí, kdy režisér postavil tyto dva skvělé herce vedle sebe a podívaná je to vskutku prvotřídní. Už nyní se velmi těším na další připravovaný snímek z díly České televize "Rašín", kde se tito herci vedle sebe představí v rolích významných historických osobností - Aloise Rašína (Vetchý) a Karla Kramáře (Donutil). Nezbývá než hodnotit po zásluze plným počtem.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Výborná akční komedie založena na videohře, u níž se většina diváků jistě výborně odreaguje. Zaujme i výborné herecké obsazení a celá řada vtipných situací a hlášek, u níž se většina diváků bude určitě dobře bavit.

Hanna (2011)

Tento snímek mě bohužel příliš nezaujal, přestože počátek tohoto filmu byl velmi slibný - tvrdý výcvik hlavní hrdinky ve finské divočině, příprava na řadu zapeklitých situací atd. Dokonce jsem ani nezaregistroval, kolik velmi populárních a známých hereckých hvězd se v tomto snímku objevilo - Eric Bana, Cate Blanchett a řada dalších. V každém případě to úplně zlé nebylo, dávám snímku dvě hvězdičky, jednu za hlavní představitelku - Saoirse Ronan a tu druhou za hezké zobrazení finské přírody.

Zlý dům (1971) (TV film)

Výborný televizní krimi film, ve kterém účinkuje celá řada předních českých herců, v čele s hereckými bardy Ladislavem Peškem a Františkem Filipovským. Své role vyšetřovatele se velmi dobře zhostil i mladičký Václav Postránecký.

1890 - Démon z Tiesňavy (2017) (epizoda)

Viděl jsem zatím jen první díl a musím bohužel říct, že jsem moc pozitivní první dojem z toho neměl. Je to svým způsobem hodně podobné českým seriálům První republika v kombinaci s Četníky z Luhačovic, ale uvedené seriály byly dle mého názoru určitě lepší. Třeba se to v následujících epizodách ještě rozjede, svůj potenciál ten seriál jistě má, kladně hodnotím zejména herecké obsazení, které není vůbec českému publiku neznámé a další pozitiva se určitě také ještě najdou - výprava, místa natáčení ad.

Uprchlík (1993)

Jeden z nejlepších kriminálních thrillerů, které jsem vůbec dosud viděl. Myslím si, že hlavní postavy nešly vybrat lépe, charismatický Harrison Ford v roli dr. Kimbla je jedním slovem špičkový a jeho pronásledovník - držitel Oscara za svou roli Tomy Lee Jones je také výborný. Celkově na tomto snímku neshledávám vskutku nic, co by se mu dalo vytknout a dle mého soudu se právem řadí k tomu nejlepšímu, co v rámci daného žánru dosud vzniklo.