• Pohádka

Kulihrášek a zakletá princezna (1995) (TV film)

Tuhle pohádku jsem považovala za odpad už když jsem byla malá. Ale za ten opravdu sugestivní otřesný zážitek z černokněžníka a taky proto, že jsem celou pohádku váhala, zda to vůbec tvůrci myslí vážně, jedna hvězda.

Čarodějné námluvy (1997) (TV film)

Volné pokračování pohádky Co takhle svatba princi. Jana Brejchová je opravdu krásná dáma. Petr Nárožný ve své klasické póze, ovšem scénář mu předepsal několik opravdu vtipných hlášek, takže se zasmějete. Vetchý dobrý - na jeho mistrovské komediantství to není, ale s královskými rodiči si hezky notuje. Jen Nela Boudová mě trošku zklamala. Ale celková pohádka za tři a půl *.

Zpívánky (1984) (pořad)

Za tu dávku pobavení nad směšností kulis, krojů a hereckých výkonů bych dala snad *****. Dost jsem se jim nasmála. Vždycky mě zajímalo, kdo se bude ještě ochoten ztrapnit. Kupodivu, asi platili dobře... Tak Hý-Ván-Ky!

Kouzelnice (1997) (TV film)

Mám moc ráda tyhle snivé, poetické pohádky. I podmanivá hudba a herci byli dobří. Ale do takového Zeleného rytíře, který má stejnou atmosféru, jí chyběla logika a spád příběhu a také výprava. Jinak pěkný námět.

O bojácném Floriánkovi (1999) (TV film)

Morální úroveň pohádky je silně diskutabilní. I ta zbývající. Jen proto, že mám ráda Drahomíru Hofmanovou jedna *.

Král ozvěny (1999) (TV film)

Pohádku jsem více poslouchala, než se na ní dívala. Asi to bude panem Šiktancem, který úspěšně tvoří pro rozhlas, ale tahle adaptace do TV se moc nepovedla. Vlastně se v ní nic nestalo. Herci hráli poněkud amatérsky. Prostředí neoriginální. Příběh zajímavý na krátkou povídku do 20 minut.

Korunní princ (2015) (TV film)

Ty tři hvězdičky si zaslouží. Je určitě lepší než jiné současné (i minulé) televizní pohádky. Patrik Děrgel určitě. Byl překvapením. Dokonce i těžce LOTR Abrhám. Kříž jako Pakosta také. Zato ten turnaj.. Nápisy v davu, který (předpokládám) stejně neumí číst ani psát. Asi bylo tvůrcům líto vymyšleného písma. Roztleskávačky a turnajová hudba byly vrchol. Jinak hezká výprava! Ale pohádka nějak neměla spád, a u Princezny a Písaře jsem se nasmála opravdu víc. Komu hudba připomínala Forrest Gump?

Dvojčata (1988) (TV film)

Pohádka měla dobrý nápad - chytrost nebo krása? Doufala jsem (marně), že i ta krása nakonec bude mít šanci. Těch zpěvanek tam bylo až moc. Kulisově také až moc (vlastně téměř žádné). Byl tu někdo, kdo fandil děvečce a králi? I ten Prachař mohl být ženichem. Ty barevné pytle si pamatuju. Byly vrcholně moderní.

Tři bratři (2014)

Celá pohádka je taková rozpačitá. Určitě je lépe zpracovaná, než jiná soudobá tvorba. Výprava dobrá, herecké obsazení také. Plus je za málo trapnosti. Ale postrádá hybnou sílu, která by ty tři příběhy spojovala. Pokud to má být pan Svěrák, tak by tomu slušel spíše televizní háv. Hudebně obstojné. Akorát ta "červenáááá"... Věkový rozdíl Zdeňka Piškuly a Karkulky mi nevadí. Stejně tu vypadá na 15, takže max. rozdíl bude 8 let.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Strašný. Doufala jsem, že to bude aspoň moderní stláskanina, která se na klasické pohádky dívá z patra (Láďo, ty jsi princezna také byla takový moderní pokus). Ale ne. Ty dialogy musel psát někdo pod vlivem 20% blatouch 80% leknín. Opravdu se divím účasti paní Bydžovské v tak odporném kuse. Pro děti ani omylem! Přidala bych tomu * a vysílala po 10 hodině. A to ještě s upozorněním, že se jedná o pobavení pro milovníky zvrhlého humoru v pohádkovém hávu. Jo a za zvuk mínus hvězda.