• Pohádka

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Neumím přijít na to, za co bych přidala nějakou tu hvězdičku navíc.. Ta jedna je za Kluse, který se snaží obstojně hrát a zpívat. Ostatní herce považuji za velmi kvalitní, ale bohužel to zpracování vypadá jako amatérské představení. Mluví se tu o satiře - myslím že by velmi dobře fungovala tahle pohádka na letní divadelní scéně. Snaha o modernu a politickou kritiku by zde našla ohlas. Pokud jde ale o pohádku pro nedospělého diváka? Jako recese výborný! Pokud ale někdo ten kýč s kuchyňským prostředím, rodiči sobci a klukovskou holkou, které rostou prsa (opravdu těžko říct, proč to bylo nutné tak zdůrazňovat) a princem, který zatím umí jen zpívat, myslí vážně - tak dětem kazí vkus.

Blázniví bažanti (1971)

Vynikající zábava! Řekla bych Pati a Mati ve francouzském podání dotaženém k dokonalosti. Tolik scének, hlášek a nápadů.. To je oddychová komedie jak má být. Nutno dodat - příběh nečekat. :-)

O království z nudlí a štěstí bez konce (2009) (TV film)

Ačkoliv Jan Zadražil určitě patří spíše k pohledným sympaťákům, na roli takového floutka byl poněkud přestárlý. Lábus mě moc nepotěšil, zato Matonoha jakoby pochopil že se jedná o frašku, tomu dal tu správnou korunu. Ostatní hráli jak v klasické TV pohádce. Jinak rozhlasové vysílání a moderní hovorová čestina degradovala pohádku o pár hvězd dolů. Snaha o modernu fungovala tak možná ještě v Láďo ty jsi princezna. Zdá se, že si tvůrci neuvědomují, že i jejich nejmenší diváci jsou dnes mnohem pokrokovější a laciné triky neocení.

Tajemství Lesní země (2006) (TV film) odpad!

Krásná krajina, dobrý Jirka Dvořák. Televizní obrazovka - studánka mohla fungovat tak v 80 letech, Pavučinec byl trapný až kam to šlo (nutno dodat, že to měl zřejmě předepsáno), houbičky to samé a ten tanec už byl vrchol (zábava pro úchyly?). Námět šel opravdu zpracovat lépe.

Kouzelná tetička Valentýna (2008) (TV film)

Docela zajímavý nápad jednou zvolit starší pár. Ovšem Václav Vydra na mě nepůsobil jako vhodný snoubenec. Zajímavější tu byl skutečně Vojta Dyk a Martha Issová. Děj postavený jen na jednom oslu a hubnoucí princezně bohužel nebyl moc silný. Z pohádky na mě čišela trapnost od začátku do konce. Proto jen **.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Tak jedna * za Martina Krause - jediný důvod proč se tahle pohádka dala shlédnout. A druhá hvězda? Oproti jiným moderním pohádkám tahle celkem držěla pohromadě. Ačkoliv reklamu na sýry jsem opravdu nemusela vidět, přehrávajícího Abrháma a nesympatickou princeznu také ne. Ale že tam byl Martin Kraus...

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Klasická televizní pohádka. Zdlouhavé scény (nejhorší jsou ty s létajícím kobercem), trapné momenty a hlavně recyklované motivy. Preiss je tu dobrý, ale hvězdných kvalit nedosahuje. Jinak opravdu obyčejná pohádka.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Očekávala jsem více. Pohádka mě velice nudila. Táňa Pauhofová byla až pířliš chytrá na tak naivní postavu a Jirka Mádl by se možná někde jako čertík blýskl, ale rozhodně ne v hlavní roli. Pohádce chyběl nějaký silný motiv (zlaté voči - vážně?), děj a scénář byl doslova otřesný.

O houslích krále snů (1987) (TV film)

Jen díky Radovanu Lukavskému jsem to musela dokoukat. Atmosféra výborná a téma hodící se na jakoukoliv nepěknou závislost. A princ vypadá opravdu charismaticky.

Budulínek Mandelinka (1984) (TV film)

Tohle bylo vždy něco praštěného, typu "Zpívánky". Ladislav Pešek dobrý, ale obešla bych se bez častých repríz.