• Romantický
  • Fantasy

Stmívání (2008)

Je to přemrštěné hodnocení, ale já byla tak naladěná, že mi vyloženě přišel k chuti. Je to trochu kliché, ale já úplně hltala to nepětí mezi hlavními představiteli. A dokonce jsem v tom nenašla nic, co bych už viděla jinde, takže z mého pohledu skvělý film, který určitě budu chtít vidět znova...

Kopačky (2008)

Po pravdě řečeno, po vyjádření mých známých a po předchozích titulech tvůrců, jsem čekala perverzní a pitomou "komedii", kde se to bude hemžit nahatým Jasonem Segelem a já budu muset film nejpozději v půlce vypnout. Ale Kopačky mě mile překvapili. Nahý Jason sice jak bylo slibováno "provázel" celým filmem, ale vůbec mě to neuráželo. Ba naopak, myslím, že nahota splnila svůj účel... A k mému překvapení mi to přišlo i vtipné, zápletka milá a celkově zkrátka komická romantická komedie.

Bathory (2008)

Upřímě řečeno, čekala jsem víc. Když mě ze všech stran lákali na velkolepé historické drama, představovala jsem si jednodušše něco jiného. Více velkolepého, méně spletitého a lépe provedeného. Par věcí se povedlo, vynálezy Polívky a Mádla velmi pobavily, ale jinak jsem se ve scénách ztrácela, některé byly vcelku zbytečné a výsledný dojem nebyl nejlepší. Asi mi není Jakubiskův "styl" moc blízký... Ano, nápad s očištěním Alžběty Bathoryové je dobrý a film není zase úplně katastrofální, takže ode mě 3*

Mamma Mia! (2008)

3* jsou ode mě vylepšené skóre, ale i přes to film nebyl tak špatný jak jsem čekala. Trochu odsuzuji "zneužití" geniálních písní Abby, takže jsem čekala blost vykonstruovanou přesně tak, aby do ní text alespoň trochu zapadal. A přesně toho jsem se dočkala :D 110 minut tančících a zpívajících "babiček", které mají za sebou neméně nadšeně pějící a hopsající komparz a to vše na chytlavé a dávno známé melodie. Ano, Mamma Mia mi vůbec nic nedala, ale přesto jsem se pohupovala do rytmu a smála se. 2* za samotný film, třetí * za scénu s "omlaďováním" trojice hlavních mužských hrdinů. Dlouho nezapomenu na Pierce Brosnana s máničkou a knírem :D

Tajemné okno (2004)

Tvůrci dovedli udržet mojí pozornost až do konce a zpracování se mi taky líbilo, nicméně pointa mě zklamala. Je až příliš mnoho filmů, které vystaví svůj děj na líbivé zápletce a nakonec vše vysvětlí schizofrenií hlavního hrdiny. A pak taky: co s tím vším mělo společné to "tajemné okno"?

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Ano, je to nechutné, kýčovaté, přemrštěné a té krve je tam na můj vkus zbytečně moc (bohatě by stačil jen jeden pohled na podřezávání krku), ale přesto mě to zvláštním způsobem zaujalo. Jednak k tomu dost přispěly písně, ale i to zpracování, vlastně i nápad a hlavně ta apatie hlavních hrdinů. Není nic prostějšího než mrtvolu zapéct do koláče, že? Hlavní hrdinové tuto aktivitu opakují zas a znovu s takovou grácií, že jednoduše film musíte dokoukat, i když vám z té břitvy bude naskakovat husí kůže.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Navzdory relativně plytkému tématu, celkem hezký film. Při jeho sledování jsem rozhodně nejásala nadšením, ale příjemně mě překvapilo, jak tvůrci dovedli takové téma zpracovat. Jednou stačilo, nicméně scéna s květinou se mojí romantické duši na dlouho zapsala do paměti.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Co se týče zpracování podle mě moc přeplácané, ale na druhou stranu plné Čechů ve vedlejších rolích, což mi přišlo velmi sympatické. Moje očekávání film nesplnil, ale přesto nebyl úplným zklamáním a ještě jednou bych se na něj klidně podívala. Ale až za nějaký čas...

Tajemství nesmrtelných (2002)

Jeden z těch filmů při kterých vám dojde, že být nesmrtelným je vlastně utopie. K tomu krásná a šikovná Alexis Bledel, pohledný Jonathan Jackson a dohromady mi to dalo příjemný film, na který se mi hezky koukalo a něco mi to i dalo. Takže já byla spokojená.

Kung Fu Panda (2008)

Příjemné překvapení, čekala jsem nějakou pitomost. To sice Kung Fu Panda svým způsobem je, ale je to milé. Zpočátku trochu jalové, ale ke konci se to zlepšovalo a nakonec jsem nelitovala, že jsem na tenhle animák zamířila do kina.