Zmizení (2013)

Na prvý pohľad vyzerá Prisoners obyčajne. Stratené dieťa a milujúci otec, ktorý neverí policajtom a vezme všetko do vlastných rúk. Ale film obyčajný nie je. Skvelé herecké obsadenie postáv, ktorými sa snáď nedá nič pokaziť. Jackman, ako milujúci otec, vedie pomerne dosť komplikovanú postavu. Raz je hrdinom inokedy neznesiteľným vinníkom až sa dostáva k obeti. Gyllenhaal zvládol tento film priam bravúrne! Taktiež sa treba zastaviť pri Melisse Leo. Celý dej je komplikovaný a raz sa vlečie pomaly inokedy neuveriteľne rýchlo. Človek nevie kam to celé bude smerovať. Kamera v podaní Rogera Deakinsa samozrejme a predvídateľne zvládnutá nadpriemerne. O niečo viac sa však dalo pohrať s dĺžkou filmu. Predsa len, dve a pol hodiny sú dosť.

V zajetí démonů (2013)

Wan a horory si celkom vkusne sadli. Od začiatku sa stupňuje dej a nenechá vás na pokoji. Občas vás zamrazí alebo skôr mraziť neprestane. Herci to zvládli skvelo. Taktiež príjemné kostýmy z ktorých cítiť 70. roky, pripájajú sa k tomu skvelé rekvizity. Zvukové efekty a hudba stojí za povšimnutie. Bábika Annabelle je úžasná!

Vykolejená (2015)

Trainwreck má jeden problém a je ňou stopáž. V polovici filmu sa deje presne to, čo sa očakavá. Amy sa mení na milujúcu a oddanú ženskú, ktorá i keď vie čo chce tak to vôbec nevie. Je to trochu presladené. Ale to nakoniec nevadí. Pomerne dosť tam vybehuje ten dej, ktorý je v ďaľších 1000 filmoch. Ale aj tak na ňom niečo je. Je to iné ako ostatné komédie s romantickým nádychom. Preto odpúšťam ten samozrejmý dej od polovice filmu a prehltnem i tú zbytočne zdĺhavú stopáž. Jedna z najlepších komédií, ktoré tu posledné roky boli.

Kredenc (2014) (pořad)

Slovensko je smrť? Iste. Slovenská komédia je smrť. Kredenc je smrť. Tá najhoršia akú si len viete predstaviť. Vymeňte v TV jeden diel SOS za 500 dielov tejto veci... 1* za odvahu Polnišovej, Šebovej, Kubovčíkovi a ostatným. No tam to končí.

Rodinné prípady (2012) (seriál) odpad!

Ono by to možno bolo fungovalo... keby tam nie sú tí hrozní "herci", kamera, strih, hudba, dialógy, atmosféra, spracovanie. A vlastne nie, nefungovalo... Zbytočne vyhodené peniaze, to na Slovensku ozaj vzniká toto? Hanba.

Kdo je tady ředitel? (2006)

Skvelá kamera, strih a herci. Tak netradičné pritom typické pre Triera. Jeho štýl patrí k jedinečným.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Baví ma postava Jessicy Lange, jej štýl, jej sarkazmus, jej humor, jej móda. Nebyť jej tak Coven ohodnotím o čosi menej. No dodala tomu istý šmrnc. Baví ma to najviac z ostatných sérii i keď sú tam ozaj veľké nedostatky, no možno práve tie robia Coven niečím zvláštnym.

Píseň moře (2014)

Krásny, zaujímavý a dojímavý príbeh zo západu. Úžasná, ozaj úžasná animácia, ktorá sa v dnešných filmoch nevidí tak často. K tomu všetkému krásne zladená hudba. Nedá sa to ani len porovnať s ostatnými animovanými filmami posledných rokov. Teda okrem Tajomstva Kellsu a podobne. Je to úplne ohromné! Celé to do seba tak pasuje. Všetko je to pritom tak jednoduché no tak dokonalé. Tomm Moore robí veľký (skutočne veľký) skok dopredu oproti Disney. Presne takéto filmy sú hotovými umeleckými dielami. Je skvelé ako Moore dokázal svojím postavám 3-5 min. odobrať dialógy no i tak nechať diváka v nemom úžase. 5*

Milan Čorba (2014) (TV film)

Príjemný dokument o našom snáď najlepšom kostýmovom výtvarníkovi. Celé to pôsobí veľmi dobre, nie len zo stránky vzdelávacej, teda akoby mal dokument pôsobiť.

Velká ryba (2003)

Veľkolepé, skutočne veľkolepé dielo Tima Burtona. Nádherné myšlienky, celý príbeh je tak úchvatný a... neuveriteľný. Skvelá hudba, úžasné obrazy. Skvelý výber hercov. Jessica Lange zrejme nikdy neomrzí, je tak pôvabná a znamenitá. Tiež potešila Alison Lohman a Helena Carter. Pre mňa najlepší film Burtona. Všetko je tak čarovné a pekné.