Zenovo vedomie (1976) (TV film)

Skvelá televízna inscenácia tohto románu. Režisérovi sa určite podarilo sa niekam posunúť z knihy, ktorá je dosť nestabilná. Naši skvelí herci, príjemné prostredie, zaujímavé dialógy. Ešte k tomu sa tu stretli obe sestry Vášáryové. Jednoznačne 5*.

Na skle maľované (1980) (TV film)

Všetci dobre poznáme náš zrejme najslávnejší muzikál. V obsadení s úžasnými hercami, nie len štipkou humoru a samozrejme skvelou hudbou. Jedno z diel, ktoré patrí rozhodne medzi naše legendy.

Ženský zákon (1967) (TV film)

Klasická televízna inscenácia 60. rokov. Klasická no veľkolepá. Úžasné herecké výkony, pani Vášáryová bohyňou československej kinematografie nielen práve týchto rokov.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Tak trochu typický slovenský seriál, ktorý sa snaží o neuveriteľne veľkú komédiu. Trápne vtipy, ktoré by aj boli vtipné keby sa neopakujú v každej jednej časti. Prečo naše komédie upadajú? Keď toto dielo porovnáte s našimi staršími seriálmi tak ani nemôžte dať viac ako dve hviezdičky. Je mi veľmi ľúto, že sa takéto veci stále točia (aj keď predpokladám, že sa u nás aj stále točiť budú) už len pre herecké obsadenie v podaní Polnišovej, ktorá má podľa mňa na viac ako je Horná Dolná. Takisto mi je priam nepríjemné, že sa Kožka „vypracoval“ z Tisícročnej včely na tento seriál. Samozrejme, väčšina národu, ktorý sedí v obývačke si toto „úchvatné“ dielo pustí a zabáva sa. Pre mňa nepochopiteľné prečo tomu tak vlastne je...

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Pixar je jednoducho geniálny. Toy Story 2 patrí rozhodne medzi najlepšie animáky a čo sa týka roku 1999 sú všetky tie scénky naprosto úžasné! Väčšinou pokračovania filmov už nebývajú to, čo tie prvé, tu sa to povedať rozhodne nedá. Určite lepšie ako dnešné animáky od Disney.

Parížsky život (1978) (TV film)

Úžasná televízna inscenácia. Lasica a Satinský, čo dodať, je priam samozrejmosťou akí sú skvelí. Takisto ostatní herci, Vášáryová, Huba, Kronerová, Dančiak, Zednikovič, skvelé herecké výkony. Zaujímavé scénky, dialógy, kostýmy. Prosto nádherná opereta.

Ledové království (2013)

Na Disney celkom slabé no na zarobenie si to očividne stačilo. Niekedy až priveľmi milé inokedy zase priveľmi zaujímavé až to je nezaujímavé. A v konečnom dôsledku sa buď v tom stratíte alebo nerozumiete o čo vlastne išlo.

Rtěnka (2006) (TV film)

Ono asi tam je tá určitá nejaká odozva, ktorý Werner chcel divákom odovzdať. Smelo to byť oveľa lepšie pretože ten námet vôbec nie je zlý. No to sa nestalo a nie je to tak dobré...

Hvězdný prach (2007)

Príjemný fantasy film a ktorý sa dá nie len pozerať raz no možno i viackrát. Podobné príbehy sa buď snažia točiť ale nejde to alebo sa jednoducho netočia. Možno aj preto práve 4*. Tiež oceňujem herecké obsadenie v podaní Robera De Nira.