Živý bič (1966) (TV film)

To dedinské prostredie spolu s kamerou, hereckými výkonmi. Film zrejme musí človeku jednoducho sadnúť alebo ako to nazvať. Viera Strnisková spolu s Emilkou Vášáryovou v malom pozadí Kvietik.. skvelé

Svěrací kazajka (2005)

Tak netradičné a divné.. Adrien Brody je ohromný. Príde mi to málo neustálené ale veľmi pôsobivé

Kubo (1965) (TV film)

Krásny slovenský film s našou hudbou, Martin Ťapák úchvatný režisér, ktorý film skvelo podal. No bez Jozefa Kronera a jeho hereckému výkonu by to bolo nič. 60 roky Československého filmu sú pre nás tou najzlatšou dobou.

Žena, bůh a pomeranče (2013) (studentský film)

Celé je to také.. divné. Herci aj ten námet. Trochu neviem prísť na chuť scenáru. Na odpad to síce nie je ale kto preboha takého filmy ešte v dnešnej dobe točí?

Peter a Lucia (1968) (TV film)

Rolland je proste ohromný spisovateľ! Nádherné spracovanie jeho diela, síce pár odstránených častí z jeho diela ale na televíznu inscenáciu veľmi vkusné. Slovenský nadpriemer čo sa tohto týka. Herecké obsadenie mladého Emila Horvátha a charizmatickej Emílie Vášárovej do ktorého vstupuje Jozef Adamovič či Oľga Sýkorová je viac než príjemné. Síce by sa dalo nad niečim pozastaviť a zmeniť no.. no ešte raz, na televíznu inscenáciu úchvatné.

Chicago (2002)

Najlepší film v ktorom si Catherine Zeta-Jones kedy zahrala. Skvelá výprava, strih takisto kostýmy či scenár. Hudba i choreografia sú druhou vecou no o to lepšie. Film, ktorý nevyzerá až tak nádejne no práve preto vás tak prekvapí. Úchvatný humor, človek niekedy až nevie čo skôr na snímke má sledovať. Šesť Oscarov síce hovorí za všetko ale žeby až na ocenenie za najlepší film 2002?

Nestyda (2008)

Keď tá Vášáryová je tam taká skvelá...

Kramerová versus Kramer (1979)

Jednoduchý príbeh od Roberta Bentona, ktorý sa nám vyvíja priamo pred očami. Kamera je viac než príjemná, predsa len New York bol a je New York. Skvelé scény a prirodzené dialógy, ktoré ohromne sedia hereckému obsadeniu. Rozvíjajúci sa charakter postáv každou minútou. Mladý Dustin Hoffman je ohromný a Meryl Streep nemá snáď ani najmenšiu chybu. Justin Henry ako osemročný a hneď nominovaný za najlepšieho herca vo vedľajšej roli. Perfektné, jednoduché a veľmi prirodzené. Čo môže byť lepšie?

Rodinná oslava (1998)

Tak jednoduché pritom tak prepracované dielo od skvelého Vinterberga, najlepšia filmová záležitosť z jeho tvorby. Krásny zážitok po zhliadnutí tohto filmu. Skvelé podanie hercov, úžasná myšlienka filmu. Spievanie rasistickej pesničky bolo niečo úchvatné. Tie severské filmy proste majú niečo do seba...