Tenkrát na Západě (1968)

Urobil vlastne Morricone niekedy niečo zle? Tá hudba je geniálna. Jeden z minima western filmov, ktoré môžem pozerať. Ale bodaj by nie pri tak nadpriemernej réžií a námetu. Záverečná prestrelka sa stala priam dokonalou záležitosťou western filmov. Tak dobrá kamera a strih... 5* tomuto filmu sa dá sotva čo vytknúť

My Fair Lady (1964)

Jeden z najlepších muzikálov všetkých čias. Úžasná réžia, strih. Prekrásne spracovanie s úchvatnou hudbou, hereckým obsadením. Dopozeráte to a musíte si všetky tie piesne pustiť ešte raz... Audrey Hepburn skvelá, skvelá, skvelá a ešte raz skvelá!

Červené víno (1976) (TV film)

Úžasná predloha od Františka Hečka v podaní Andreja Lettricha. Lettrich obsadil do tohto kultového filmu tých najlepších, ktorých sme mali. Radosť sa pozerať na našich hercov a ich posolstvo. Charizmu Štefana Kvietika nebude mať slovenská kinematografia nikdy dosť. Mladá Emília Vášáryová v jednom z jej najlepších filmov. Takisto ostatní herci, Machata, Kovár, Krížiková, Grúberová, Adamčíková, Rajniak a všetci ktorých som nevymenovala podali v tomto filme naprosto bezchybný výkon. Stretli sa naši najlepší herci a tak to aj vyzerá. Skvelo vyobrazené Slovensko, naša krajina plná krásy a tajomstiev. Ale i bolesti a potrebnej sily. Kamera, výprava, scenár a samotná réžia, všetko tomu len pridáva na genialite. Nečudovať sa, že sa Červené víno stalo jedným z našich najlepších filmov. Kostýmy na ktorých si dali záležať sú viac než úžasné. Zdeněk Liška bol kráľ v tom, čo robil. Surový a neľahký život je veľmi emocionálnym príbehom, ktorý vyvoláva niečo ohromné. Klenot Slovenskej tvorby.

Neúplatní (1987)

Jedna z najlepších gangsteriek aké kedy vznikli. To sa dá poznať hneď na začiatku. Nádherná hudba, Morricone a titulky, to je niečo úchvatné. Herecké obsadenie je príjemné. Ako dobre vieme, nejednému práve tu začína kariéra. Nečudo, veď zvládli to viac než brilantne. Dôkladných scénok sa neviem vynadívať. Prestrelka na schodoch najlepšia časť filmu. Úžasné prechody snímok, nádherná priam veľkolepá hudba, herecké obsadenie. Film je geniálny od prvej do poslednej minúty. Všetko funguje tak ako má, Palma nám ponúkol viac než dosť. Excelentné dielo, ktoré si za žiadnych okolností netreba nechať ujsť. Film najvyšších kvalít.

Sladký život (1960)

Fellini, skvelé. Človek nemôže po skončení filmu len tak prestať rozmýšľať, musí ísť ďalej, hlbšie sa ponoriť do života. A ten je síce sladký no aj trpký. Krásny i nemilý...

Pelíšky (1999)

Jan Hřebejk je úžasný režisér. Podarilo sa mu vytvoriť tento film, ktorá je podľa mňa najlepšia komédia z Čiech. Je úžasné ako pri jedinom momente zmenila postava Emílie Vášáryovej túto komédiu na drámu. Príbeh na ktorý sa nedá pozerať nijak inak než s radosťou a zároveň smútkom. Skvelé herecké výkony a charaktery postáv. Kodet, Vášáryová, Donutil, Polívka a vlastne všetci ostatní snáď nemajú chybu. Rozhodne nadčasový film, ktorý sa nerodí každý deň. Skvelé hlášky, ktoré sa vám určite uložia v hlave. Je tam harmónia a ladenie zrejme vo všetkom.

Prolomit vlny (1996)

Veľmi zvláštny film, neobyčajný a nezvyčajný. No čo iné čakať od Larsa von Triera? Tak nevšedný film pritom je dej absolútne prostý. Jeden z najlepších filmov 90 rokov, aspoň teda z Európy. Pred hereckým výkonom Emily Watson klobúk dole a veľký potlesk. Herecké výkony sú majstrovské! Z emócií, ktoré Lars ponúka sa občas človek priam stráca sám v sebe no aj tak nevie odtrhnúť oči zo žiadnej zo scénok. Pre mňa určite najlepší film od Larsa. Celé je to neuveriteľné no priam prosté. Samé myšlienkové pochody, ktoré vás nenechajú na pokoji. Náruživý a emotívny film, ktorý sa líši od väčšiny.

Melancholie (2011)

Pre mňa jeden z najlepších filmov Larsa von Triera. Skvelé snímky a hudba, ktorá má niečo do seba a človek sa do nej dokáže ponoriť. Momenty o ktorých musíte premýšľať a po skončení filmu nemôže len tak ísť spať alebo rozmýšľať nad niečím iným. Lars von Trier opäť raz ukázal, že je pán režisér. Výnimočne psychologický film. Niečo mi chýba k 5hviezdičkám preto 4. I keď neviem čo, perfektný strih, kamera, réžia, dobré herecké výkony taktiež myšlienka. Atmosféra, ktorú musíte zažiť.

Něžné vlny (2013)

Priemerný film českej tvorby v réžií Jiřiho Vejěleka. Film skôr pre nie veľmi náročných divákov no nepôsobí tak zle. Jemný humor a vtipy či hlavných alebo vedľajších postáv. Táňa Pauhofová s jej charizmou, šarmom a krásou dodáva filmu pre mňa o hviezdičku viac. Taktiež ma potešilo herecké obsadenie v podaní Lucii Šteflovej a vo vedľajšej úlohe Vici Kerekeš.

Absolvent (1967)

Dustin Hoffman a jeho báječný herecký výkon. Majstrovská práca Mika Nicholsa, taktiež hudba Simona a Garfunkela si zaslúži náš obdiv. Katherine Ross úchvatná ako vo všetkých snímkach, Anna Bancroftová taktiež, neviem si vybrať ktorá z nich bola lepšia. Perfektná réžia, scenár, kamera, herecké výkony. Neostáva mi nič iné ako dať 5hviezdičiek.