Mardi Gras: Jarní prázdniny (2011)

Je to síce šialené možno niekedy až príjemne ale nie tak akoby to chcelo byť. Typická komédia pre mládež natočená v USA. Alkohol, party, ženy, sex... A ďalej?

Dark House (2014)

Ja tomu nerozumiem a asi ani nechcem...

Čertova nevěsta (2011)

Pre mňa nepochopený Zdeněk Troška. Aj tak na csfd 48. najobľúbenejší režisér 118. najobľúbenejší scenárista. Čo je celkom zvláštne keď sa pozerám na podobnú tvorbu

PříBěh (2014) (studentský film)

Je to milý študentský film na pár minút. Zaujal a veruže sa aj naň dobre pozerá.

Václav (2007)

Ivan Trojan a Emília Vášáryová skvelé herecké výkony. Úžasný námet, tak trochu nedokončený ale aj tak 4*.

Hořící keř (2013) (TV film)

Videla som tento film dvakrát. Oba razy som sedela za filmom s obrovským kameňom na srdci, slzami na krajíčku a zimomriavkami. Toto dielo je tak ohromujúce a tak silné. Nie len preto, že sa jedná o naše bývalé Československo. Film má úžasný príbeh, ktorý vás ponorí do čias v ktorých sa odohráva. Veľká úcta a vďaka nie len režisérke a ľuďom, ktorí na filme pracovali, a veru ich práca dopadla nadpriemerne. Tiež hercom, skvelej Táne Pauhofovej, ktorej hra neuveriteľne sadla, tiež Jaroslave Pokornej, ktorá svoju postavu zvládla úplne bravúrne. Pre mňa najlepší film z našich krajín za rok 2013. Skvelé snímky, kamera. Proste niečo tak silné a tak úžasné vzniká len málokedy. Pekne naštudované roky, história. Je tam síce pár drobných chýb ale aj tak 5*.

Postřižiny (1980)

Úžasný, nestarnúci film Menzela. Najvýznamnejšia zabíjačka svine Československa, práve vďaka Magde Vášáryovej, Schmitzera, Hanzlíka, Hrušinského. Skvelé pivo a krásna žena.. Mimochodom, Vášáryová nemusela tak skoro seknúť s herectvom keď v týchto zlatých časoch dávala tak skvelé herecké výkony.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Mňa by len zaujímalo prečo tam hrá Emil Horváth spolu s Janou Oľhovou...

Červené víno (1972) (TV film)

Krásne prevedenie tohto románu. Patrí medzi tie lepšie filmy Československej tvorby 70. rokov. Fantastické herecké výkony tých najlepších hercov danej doby. Úchvatní Štefan Kvietik, Ivan Rajniak, Jozef Čierny či Karol Machata. Veľmi úžasná a oddaná herectvu Emília Vášáryová spolu so Zdenou Grúberovou či Evou Krížikovou. Tiež herecké obsadenie Zuzany Kocúrikovej alebo Michala Dočolomanskeho. Skvelý film, úžasní herci, prostredie. 5*