Amélie z Montmartru (2001)

Úžasný film! Jean-Pierre Jeunet a jeho Amélia sú grandiózni. Jeanova filmova reč je neopísateľné krásna a úchvatná. Améliín svet je tak divný, zvláštny, farebný... Svet plný života, tajomstiev, kúzel. Svet v ktorom by každý chcel tajne žiť. Skvelá hudba počas celého filmu. Začínajúce titulky nemajú chybu. Tautou sa krásne hodí na rolu Amélie, neviem si predstaviť nikoho iného na jej mieste. Ako už dobre vieme z Jeunetových filmov, hlavná hrdinka by mala stratiť rodiča, čo sa aj stane. Všetko ide priam dokonalo. Rufus a Debbouze odohrali skutočne skvelé výkony.

Chlapectví (2014)

Linklater ani nemohol 12 rokov svojho života stráviť lepšie ako s týmto filmom. Tento film je vlastne o ničom a predsa len o všetkom. Klasický život chlapca a jeho okolia, ktorý akoby tak trochu prežívame všetci. Rodinné či školské problémy, vzťahy, prosto dospievanie. Úžasne podaných 12 rozvíjajúcich sa rokov Masona. Baví ma sledovať vývoj všetkých postáv, charakterov a sledovať ako sa herci a teda postavy menia. Je skvelé, že Patricia Arquette nakoniec dohrala tento film. Podľa mňa sú samotní rodičia Masona zaujímavejší a ich postavy vo filme sa rozvíjajú o niečo neobyčajnejšie ako samotná postava Masona. Takisto je v ňom skvelá hudba, ktorá dokonalo do filmu pasuje. (Family of the Year - Hero...) Oceňujem Linklaterovu vytrvalosť a odhodlanie, chopiť takýto projekt chce určite veľa odvahy. Takisto mu stačil len nejaký ten námet a nemal žiadny skalný scenár, len svoje myšlienky a predstavy, čo je ozaj ohromné. Linklater je jednoducho výnimočný režisér.

Rebelka (2012)

Ach ten skvelý Pixar. Úžasne prepracované animácie. Meridine vlasy dali toľko mámahy... Taktiež potešila pamiatka Jobsovi alebo klasicky zobrazovanie ostatných Pixaroviek... Mickey Mouse je famózny! Prvá polovica tohto animáku je síce tak trochu otrepaná a predvídatelná (malí ryšaví princovia lezú poriadne na nervy) ale postupne sa to zlepšuje a ozaj krásne vrcholí. Čarorezbárka je taktiež okúzlujúca. Záporná postava v podaní medveďa, ktorý nerozpráva + jedna hviezdička. Skvelý zvuk aj obraz.

Queer as Folk (2000) (seriál)

Nesmierne sa mi to páči. To prostredie, hlavne z párty, je skvelé. Úžasne vykreslené charaktery, skvelé herecké výkony. Do seriálu sa vžijete a prežívate všetky tie veci či s Brianom alebo Emmettom či úžasnej Debbie, ktorej nikdy nemáte dosť.

Království (1994) (seriál)

Ako iste každý dobre vieme, v Dánsku sa rodia najväčšie filmové talenty. Čo sa týka spracovania Lars von Trier je jasným príkladom. Skvelý seriál, ktorý sa nedá nezbožňovať. Úplne šialený s dávkou všetkého čo má mať. Excelentné dielo.

Moulin Rouge (2001)

Baz Luhrmann zbieral istotne veľa odvahy na natočenie niečoho takéhoto. A veru sa mu to oplatilo, oplatilo aj cez tú gýčovú stránku filmu a noblesného života. Smiech, slzy a všetko čo k tomu patrí. Naprosto úžasný muzikál! Skvelá hudba, úžasný tanec a Nicole Kidman. Kostýmy, masky, kamera a výprava. Celé je to priam dokonalé.

GRAMMY Awards 2015 (2015) (pořad)

Tento ročník bol tak nesmierne nudný. Ešte k tomu Sam Smith...

Hvězdy nám nepřály (2014)

The Fault in Our Stars... Tak, jedno choré dievča a chorý chlapec. Láska, sny, túžba, strach a bolesť. Všetko to, na čo sme už takmer zvyknutí. Tých 126 min by sa kľudne dalo skrátiť na 63 min. Shailene Woodley to zachárnila na 3*

Tichá bolest (1990)

Úžasný, skvelý námet, ktorý musí chytiť každého z nás. A je jedno či Tichú bolesť sledujeme v 1990 alebo o 35 rokov neskôr. I keď to spracovanie vo mne nevyvoláva až taký dobrý pocit, všetko to sa dá odpustiť. Pán Hrušínský a jeho záver je úchvatný! Je mi ľúto, že je tento film tak nedocenený. Ohromný príbeh, ktorý proste treba poznať. 5*

Voda pro slony (2011)

Jeden z typických romantických filmov s úžasným dejstvom, tými najkrajšími hercami. Všetko je tak dokonalé a film má všetko až sa dostávame k tomu, že film nemá absolútne nič. Dvaja muži súperiaci o najkrajšiu blondínu z okolia ( Reese Witherspoon). Roberta Pattinsona a jeho hereckú kariéru, ktorú tvoria tieto romantické veci, určite všetci dobre poznáme. Nehovoriac o tom, ako slon počas nakrúcania trpel. Dve * dostáva kamera, strih, výprava.