Hříšné noci (1997)

Dirk Diggler... ok. Wahlbergovi role sedí, Hoffman je ultrabrutální gej a téma dost zábavný samo o sobě :-) Dobře to nabírá na obrátkách, ale bohužel se mi zdá že v poslední třetině to graduje jaxi do prázdna, konec je rozplizlej. Jinak by to dostalo za 4 :-)

Velká žranice (1973)

Moc dobrá prasárnička ;-) Přesně v italskym stylu s příchutí french gourmanism... Pár lidí co rádi rozkoš prostě žere co to de a berou to sice s nadhledem ale nic nesmí ohrozit cíl! Rozhodně originální tematika a dobrý herci. Příjemná sodoma gomora ;)

Průvodce (2008)

Řemeslně zvládnutý naprosto skvěle. Dobrej scénář, ke kameře ani k režiji žádná přiomínka. Film má dost neobvyklý a zajímavý téma, snad nikdy by mě nenapadlo točit něco takovýho... a už vůbec ne to, že výsledek bude tak vynikající. Od začátku do konce, vás nenapadne že film nudí a i když je stopáž dost rozsáhlá, vůbec to nevadí. Hlavní hrdina mi učaroval svym hereckym uměnim a celej film působí strašně klidně, vyrovnaně až důstojně. Opravdu dobrá práce, drama jak má bejt a jak ho dokážu ocenit, doporučuju!

Moon (2009)

Pěkná zaležitost. Komorní drama v podstatě čistě jen pro Rockwella... kdybych to slyšel takhle, asi bych do toho nešel ale byla by to chyba ;-) Ono jen Rockwell je v tomhle případě dost zavádějící pojem ;+D Slušné sci-fi, s nekolísající kvalitou v průběhu příběhu. Slušně zvládnutý, čistý 4 hvězdy.

Nebezpečná známost (2005)

Hm, tak to mě dost překvapilo. Nebezpečná Známost je vynikající!! drama ke konci okořeněný špetkou hororu. Situace se rozvíjí opatrně a rozvážně, ale ke konci hrozě rychle vygraduje. Dynamická kamera umocňuje filmovej prožitek, že vám připadá že tenhle krátkej film má snad jen 20 minut a ono je to přes hodinu. Rejžovi musim připíchnout medajli za výbornou práci s obrazama - audiovizualizace momentů je podle mě neuvěřitelně silná, dlouho sem neviděl nic tak dobrýho...

Gappa (1967)

Padl jsem na kolena a plakal před tímto klenotem! Opravdu fascinující scénář vyzdvihujou 3 japončíci v hadrovejch oblecích s plastikovejma zobákama a velmi pronikavými pohledy. Celý to vlastně šíleně pumpuje a je to katastrofická alfa omega všeho, ovšem musíte požít dostatečný množství drog všeho druhu. Absolutní vyhrocení příběhu probíhá na letišti, kde se monsta setkávají v dojemném reunionu a poplácávaj se po zádech a přitom vydávaj otřesně procítěný skřeky. Otec dá plastovému synovi flying tutorial a po pár vteřinác souznění to všichni rozpustí... a černý japonský chlapec doprovází Gappu zpět na ostrov slovy povzbuzení. Démonické! ;-))

Terminator Salvation (2009)

Pěknou postapokalyptickou vizi se spoustou efektů strhává režisér McG do bahna průměrnosti. To, že kvalit prvních dvou Terminátorů už žádnej z následujících filmů nedosáhne je už poměrně jasný, ale myslim, že to mohlo dopadnout líp než tohle nevýrazný klišé o kterym za tejden nebudete vědět, že jste ho viděli, škoda ;-(

Bílé maso (2008)

Na korejskejch filmech je fajn, že jsou originální. Netušíte co se v příštích momentech stane, bourá to zažitý klišé a paradigma a tak prostě baví. Navíc Chaser je dobře naotčenej, pumpuje a poměr akce a vyšetřování je dobře odhadnutej. Super thriller.

Hlad (2008)

Pro mě moc vzdálený téma na to aby se mě to mohlo v plný míře dotknout. Nemůžu tudíž plně posoudit děj, ale některý scény mi přišly až moc klasicisticky natočený až to začínalo nudit (stejně jako ruský klasici), proto - ztěží průměr.

Tenkrát v Americe (1984)

No nevim, mě to zas tak hustý nepřišlo ;-/ Herecký výkony fajn, příběh rozsáhlej a silnej, bohužel se mi asi nezamlouval poměr akce a rozkreslování příběhu. Od gangsterky očekávam víc akce a líp zpracovaný... pro mě se teda jedná o průměrnej snímek.