Mimoni 2: Padouch přichází (2022) odpad!

K tomuhle není co. Pro děti do 4 let dobrý, ale ty chápající tuhle blbost prospí raději. Něco tak nudného, stereotypního, předvídatelného, bez špatného nápadu. Ne že by tohle studio neumělo. Zpívej 2 je svěží a hravý animovaný film, ale toto je s prominutím děsivý odpad, který vsází na značku a přiblblé žvatlání. Za mě 1/10 jen pro ty děti.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak tohle byla tak trochu mazanice od mistra JJ, kde Johnson nakreslil nic nerikajici skicu a Abrams ji musel vykreslit. Ano musel si k pomoci vzit vsechny mozne druhy barev aby tu slataninu vubec nejak vybarvil, ale par barev mu reziser Posledniho z Jediu hodil do kose s posmechem, na tady mas navrh a snaz se prcku. Nezavidel jsem mu ani jeden moment z presyceneho filmu kde Indiana Jones kaze o dobrote uvnitr, Luke svetelkuje jako lampicka a Leya se mistrovsky furt s nekym objima. Tohle bohuzel nebylo osudove, ale osudove preplacane, kycovite, krecovite a zveda z hrobu i ty, co byli uz nejmene natrikrat mrtvy. V pristi dile se vrati jeste posledni skvadra mrtvol z dilu 1,2 a 3. At mame kompletku, vzdyt preci vime ze zijou, ale ukryvaji se nekde v predaleke galaxii stejne jako Palpatine. Dostali jsme proste jen pranici mezi dvema rezisery, kde kazdy mel jiny pohled na danou latku. Za me 68%

Zaklínač (2019) (seriál)

Pro me jako hrace a ctenare Zaklinace to nebylo vubec zle. Cekal jsem to horsi a byl mile prekvapen, jak se tvurci popasovali s dejem, aniz by notne musel byt stejny jako predloha, ale presto na nas muze dychat dilo originalni. Henry proste vedel do ceho jde a je to set sakra videt. Roli si nalezite uziva stejne jako Yennefer a evropska mytologie na me skrze serial a lokace dycha. Ano mohli ubrat multi kulty svet a pridat vice plynu pri temnejsi strance loveni nestvur, protoze dil se Strygou byl opravdu vyzivny ve vsech smerech. Konecny dil byl trochu slabsi a hodne zamotany, presto se jim povedlo se vymotat az ke konci provazku. Kazdy znaly vi co prijde dal a ze se mame na co tesit. Svet potrebuje presne takove serialy, kterych je jako safranu a doufejme v lepsi zitrky. Nyni davam 85%.

Noční závod (2019) (seriál)

Po odkoukani prvniho dilu je to velice zajimave. Musim priznat, ze tam je vice tajemstvi a zajimavych momentu nez jsem cekal. K tomu jede opravdu cool hudebni podkres a cele to na me zatim pusobi napinave. Celkove hodnoceni si ale schovam na pozdeji. Zatim kolem 75% a nemuzu se dockat druheho dilu.

Captain Marvel (2019)

Jednou ta stastna ruka ehm tedy "scenar" musel dojit. Deset let je dlouha doba a to klobouk dolu, ale tohle se tak nejak opravdu nepovedlo. A to nejsem sam. V celem kine sedelo 7 lidi a z toho 5 byla nase parta. Po 40 minutach nudy ty dva lidi odesli (radsi to vzdali) a my jako velci Marvelofilove posedeli dale. 1. Faze filmu nam tak nejak obsahle predstavila o co tu vlastne pujde, pricemz se snazi sazet na akci, nejake to drama/komedii a retro flashbacky. To by jeste slo, ale bohuzel nic z toho nevychazi. Nejak tomu vsemu neverim a nedokazalo me to presvedcit, ze tam opravdu o neco jde, natoz ze jde o valku. 2. Faze je uz lepsi. Kdyz se clovek prokouse bohuzel nudnou hodinovou nastavovanou kasi, ktera lepi a smrdi dostane i nejakou tu dobrotu. Tady je to jen jedna a to fakt jak prisel Fury o oko. Jinak je tu uplne vse co uz tu bylo tisickrat a mozna milionkrat a v jinych komiksech to fungovalo i lepe. Samozrejme je tu i minimalni pocit prekvapeni. Je ho ale tolik co by se za nehet veslo. Konec? Jednoduchy a cekatelny od prvnich minut. 3. Faze potitulkove sceny. Tak a to je jedine, co opravdu funguje a to je na tom dost smutne. Verdikt: okoukane, nasilne vtipne, bez spetky inovace a vlastniho rukopisu, bez jedineho silneho momentu a nejakeho prekvapeni, je to jen genericky jednoduse odvedena prace, ktera spada do mirneho podprumeru az prumeru. Dve hvezdy jsou ale kvuli tomu, ze ocekavani byla mala a ani ty to nenaplnila. Jedna hvezda za Koulsna a druha za oko Furyho. Je smutne, ze takovy film ma rekordni trzby a vyvstava mi tak na mysl takove to, ze Marvel je vlastne takovy Apple. (Predem varuji, ze tady to bude vulgarni) I kdyby vysral hovno, tak to proda jako nejlepsi steak a vsichni mu s radosti zaplati a jeste to budou vychvalovat. Takovi Strazci Galaxie, Thor Ragnarok, Kapitan Amerika Civilni valka a i ten Ant-Man jsou o level az dva, nekteri tri vys, nez toto. A nebyl to jen nazor muj (protoze se rika 1000 lidi 1000 chuti), ale nazor nas vsech a i tech dvou co radeji odesli. V procentech to ma peknych 45%.

Bohemian Rhapsody (2018)

Pro milovniky Queenu nutnost, pro ostatni taky nutnost. Ukazka toho jak jde vytvorit nadherny film a krouzit kolem ozehavych temat. Vytvorit uzasnou poctu, bez zabredleho zdimani slz dramatem. Barevna, nadherna a impozantni ziva jizda, ktera ma tu moc strhnout s sebou a nepustit. Umpozantni finale zapisujici se do dejin jak hudebnich v roce 1985, tak filmovych v roce 2018. Vic netreba komentovat. 94%

Aquaman (2018)

Sel jsem na komiksovku, takze jsem cekal spoustu CGI, slabsi dej a ne nejlepsi herecke vykony, vsak preci nemuzu cekat rozmachle drama se spoustou temnych zvratu. Naplnilo to ve vsem me ocekavani, ba co vic, dokonce prekonalo. Film ma spad, zadne nejake slabsi misto, nejaky vtip i temnotu, dobreho zaporaka, ktery to nedela z vyhecovani, ale ma padne duvody, sexy princeznu a charismatickou ustredni postavu. Navic nicim neprolitneme bez rozmyslu a se vsim nas film vice nebo mene seznami. Co ma Wan ve filmu opravdu dobre je hudebni kulisa. Za me zatim nejlepsi solova komiksovka, ktera tu kdy byla, to co by melo DC pred rokem zavidet Marvelu je naopak. Jsem rad, ze jsem se toho dozil. Uzasnych 82%

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Tento duel nebyl az tak hrozny, coz dokazuje, ze jsem u nej dokazal byt od zacatku az do konce. Pani Witowska nebyla takovy profik jak se zdalo, protoze nebyla tak objektivni jak by se sluselo, ale vetsi stavu melo to napeti mezi kandidaty na prezidenta. Bohuzel Drahos rozdaval nekdy dost podpasovky a pan Zeman odehraval na vtipnejsi notu. Za co muzu pochvalit byla zvolena lokace a prijemny zvuk. Jak i bylo videt, nenechalo si to ujit nekolik slavnych osobnosti ze sportu a showbyznysu. Podle me tech 65%.

The Punisher (2017) (seriál)

No a zaciname hned opacne. Kde DC me krasne rozbehnute svoje hrdiny v serialech, se je Marvel snazi dohnat. Uz nemuze byt jenom barevny, ale musi nam dat i temnejsi, mnohem surovejsi stranu. Cekal jsem s hodnocenim do posledniho dilu 1. Serie, abych nechvalil dne pred vecerem. Ted muzu s klidnym svedomim rict, ze se jim to setsakra povedlo. Dat nam surovou podivanou plnou spiknuti, nasili a rozvetveneho pribehu sahajiciho do minulosti vsech protagonistu. Divame se na svet ocima nekolika postav, kteri chteji docilit sveho, ale kazdy neceho jineho a jinym zpusobem. Punisher zde kraci i pres vsechny svoje zraneni a problemy pomalu k cili. Super zvraty v deji a hodne nervozni dialogy, kde opravdu citite az do posledniho dechu to napeti z toho kdo to tentokrat schyta a kam se dostaneme dal. Kazdy ma v tomto serialu sve misto a je presne ukazovan tak jak je potreba. Tvurci sli az na hranici vseho co snad jde a postupnym proplouvanim a odhalovanim dilu po dile dostava podivana spad a dulezitou gradaci pro skvele finale. Kdyby jsme se meli bavit o vystavenych prvcich a skvele zahranych rozpolozeni hercu, byli bychom tu az do Vanoc. Tento serial nema skoro zadnou chybu a jsem rad ze si tvurci nechali otevrena zadni vratka pro dalsi serii. Nic co jste videli nepovazujte za zrejme. Preci jen kolikrat nas uz tento serial dokazal prekvapit. Ve finale i vyvijeni postav je velmi dobre. Za me to je 95%. Tech 5% si nechavam mozna pro druhou serii, kdo vi...

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Kdyz tak premyslim jestli vubec byl film dobry a nebo spatny, tak to je takova ozva nemastnosti a neslanosti. Ano premyslet nad nim musim. Jasne postavy, dej a bitvy v nem fungovaly, ale fungovaly natolik, aby to byl pravoplatny pokracovatel Star Wars? Johnson nejspis vzal vse co vystavel Abrams a jednim prudkym mavnutim to shrnul ze stolu do kose. Neposlouchal moc Lucase, nedal na predchozi budovani a chtel veci udelat nove a svezi. Ano, vlastne proti tomu nic moc nemam. Jak jsem psal postavy funguji a jsou pro novou generaci divaku. Nebudeme se preci stale vracet ke vsemu staremu. To by herci z epizody 4-6 stali na velicim mustku o holich ci podepreny choditkem a nekteri by pro krecove zily nemohli dlouho stat. Jenze v Epizode 7 nam Ambrams predhodil prijemne nove herce, dal kazdemu neco, sem tam prihodil stare hodnoty a bylo docela slusne uvareno. Snoke fungoval jako super zaporak a rozpolcenost Rena byla take dobra. Kdyz opomenu, ze Rey lusknutim prstu ovladala silu jak chce bez predchoziho treninku, coz je tak nejak nesmysl, to i fungovalo. Jsme o dva roky dal a zde zacnu spoilerovat. Luke film spise prokeca, i kdyz kazdy cekal v sevreni kdy prijde nejaky jeho poradny kousek. Snoke, tak dobre vystaveny zaporak se spoustou otazniku byl porazen behem par sekund. U Rena prislo to co jsem cekal. Jelikoz ho Johnson nechal jako jedineho zaporaka a stale bez titulu Darth, to pro me neni ten spravny nepritel. Odbocka do kasina sla, ale byla naprosto zbytecna, protoze nakonec nic nevyresila a zbytecne chvilema odpoutavala pozornost. Zde si Johnson jen honil triko. U Damerona vse fungovalo a je zajimave, ze z novych postav vladne. Pro me zbytecna odbocka i s generalkou Leiou vystrelenou do vesmiru. Cekal jsem hodne velkych odhaleni, vice Jedi a prvku SW a mene vtipu. Tohle neni Marvel aby hlaskoval kazdy blbec. Kam to speje. To je jako kdyby kdysi Darth Vader hazel vtipy. Pro me zkratka novy dil nefunguje tak jak by mel. Dustojny pokracovani. Ne to asi ne. Vypada to spise jako odbocka v podobe Rogue One a ne jako hlavni dejova linka. Opravdu me to mrzi. Davam 65% coz je slusny prumer, mozna trochu nadprumer.