Helena (2023) (TV film)

Jako kvalitní dokumenty z Netflixu jsem nečekal, přesto to vlastně i šlo. Plno archivních kousků, který byly fakt super, jednou i režisérský um, když jedna písnička byla sestříhaná z koncertů a estrád.Trochu toho Polska,kde aspoň je vidět, že lidi se rádi baví a televize to podporuje.U nás se na tohle sere nebo něco vypadne ze Šlágru za šláger ceny.Trochu se nakouslo vztah s bratrem,ale nejsou zde nějaký větší nuance se v tom hrabat.Je to spíše takový sumář o Vondráčkový,kde jsem nevěděl, že i moderovala německy.Žádný velký tabu zde nehledejte,je to spíše takový dobrý obraz této dámy, stále aktivní zpěvačky,kde znám tak čtyři songy.Hlas má pěkný to bez debat.65%

Poker Face (2023) (seriál)

Jak jsem čekal,deset dílů je dost, aby některý díl byl horší. Zde to jsou tak dva, který se opakují.Jinak hlavní hrdinka fajn a ten styl je pořád hrozně šik.Nápad rozhodně taky dobrý,ale v některých dílech je logika úplně mimo.Stačí , že nekoho hledáte přes rok, utíkáte policii a přesto děláte tam,kde je plno lidí.Tahle myšlenka malinko vyškrábe úplně ke konci, přesto je to blbost.On poslední díl konečně ukáže to,co čekáte každý díl, že se hlavní dějová linka bude prolínat s tou jednodílnou linkou,ale tomu tak vůbec není.Musíte si doopravdy počkat až na poslední díl,kde ta skládačka docela zaklapne,ale úplná hitparáda to nakonec taky není.Přesto i přes ty logický nešvary, má tenhle seriál dost dobrého a neotřelého se skvělou hlavní hrdinkou.Jen opět okénko na sílu, že se tu vystřídají všechny etnika,kde už chyběl snad i herec z Grónska s iglú, protože ta černoška s tím automobilovým závodníkem,to bylo už fakt k smíchu.85%

Zabiják (2023)

Ono se na to dobře kouká, ale co pak? Fassbender je skvělý, určité motivy, kamera taky v pořádku, ale paradoxně mně chybí dávka emocí. Nemám určitě problém film s jednou postavou, protože ten obal okolo je hodně pofiderní, ač Tilda si těch pět minut užila dobře. Ty monology vlastně nápad fajn, uděláme z postavy nemluvu, která jen chladnokrevně zabíjí. Já si myslím, že tohle je na  Finchera  sakra málo. Je to hrozně vyčerpatelné. Obrazy se kopírují, že bych radši režiséra zabil já. Máte postavu, ona někde sedí, začíná z mnoho dalších songů a do toho zvukové prostřihy se zvukem i bez na postavu právě kde ona sedí. Tohle je tam snad třikrát. Nic moc co? Ale zase si to pamatuju, to ano. Je to sice pomalejší rozjezd, ale díky scénáři, který vlastně ani moc není, se díky kapitolám, který jen zjednodušují práci scénáristy, který víme dobře taky napsal mimo jiné film Sedm, ale kdy, že ano. Je to prostě ploché. Hrozně se to dusí, ač to sice krásně vykresluje hlavní postavu, která si jede svoje zásady, tak epilog vyprdne nic a člověk si tak může říkat, že ještě, že je to film. Koho by teďka zabíjel, když si zabil ty lidi se kterýma i pracoval. A kvůli čemu?..Opět není to málo ? Natočené to je pěkně a i ty dvě hodiny utečou s Fassbenderem dobře, ale ke konci už tomu dochází síla. Už to nemá jak překvapit, kromě jedné nevraždy si lakonicky budete drbat hlavu proč tu musí být nějaký McDonald vsuvka o tom si vyházet bulky a dát si jen střed. Že to ukáže postavu zabijáka v horším světle, že je jen na pořádný maso? Že tu někdo vidí 47ku Hitmana? No tak chvíli jo, ale struna není a hlavně není změna lokace vs nápad. Jen se o tom zmiňujeme v hlase hlavního hrdiny a pak stejně to odšpuntuje hlavní u zbraně. Celá pasáž na Floridě je přesně tak tuctová jako jiný filmy. Čekal jsem mnohem více. Přesto kvalita zde je, to filozofování a tohle všechno okolo nějaký tučný obrys načrtne dobře, ale žádná hitparáda se nekoná a tenhle film si pustit ještě jednou? To rozhodně ne. 70%

Vjeran Tomic: Pařížský spiderman (2023)

O tomhle jsem tedy vůbec neslyšel, ale proč to taky vědět, když nejsem do umění. Tomičova zpověď co všechno podělal a jaký má on na tohle názor a proč to dělal. No jasně, rychlý prachy a tak po vzoru Assassin's Creed se člověku vloupe do bytu ze střechy. Už tohle bylo zajímavé. Ono je to vlastně dobře zahrané. Tomič zde mluví, policie a další zde mluví. Skutečnost je taková, který muzeum do háje nemá pořádný kamerový zabezpečení? To jako jedna kamera co se tam potuloval po muzeu? Dobře jim tak :D Tady jde o vynalézavost a tu měl Tomič docela jednoduchý skill, který platil. I s ním někdo vyjebal, takže asi tak. Jasně, je to trochu jiná hrana, kdy dokument se prostě možná pro někoho více zaměřuje na druhou barikádu, ale o to přeci jde. Nebudu se koukat jak někdo vykradnul za několik miliónů euro obrazy a uvidím tam nějakou bábu, která o tom rozmlouvá. Asi jako ten páprda z nějakýho ministerstva. Však je to jen plátno, obraz...Si vždycky říkám kolik lidí to muselo ukrást, zfalzifikovat a stejně to někdo má za několik míčů u sebe doma. Jen jsem čekal trochu syrovější konec. Ale možná proto je to i snad zajímavější.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Pamatuju jak jsem to hrál v Německu ještě na SNES a vždycky byl naštvanej, když to někdo zabral a já se jen díval jak to někdy jiný hraje.Tohle už nevymažeš ze vzpomínek. Nový hry na Switch už neznám, ale malinko v obraze přesto člověk je. Pro Nintendo je samozřejmě Mario značka numero uno a her už vyšlo. Film je jak další díl na konzole, jen máte delší intro. Celé to jede jak když hrajete hru.Používá se i kamera ze strany do strany, pak je tu samozřejmě 3D verze,rotujete,skákáte a děláte všechno přesně jak ve hře.Je to pěkný udělaný, vizuál pěkný, příběh je už trochu horší a pár minut kdy se musí Mario učit ty skilly nic moc. Je to filmhra ve které nepoznáte rozdíl. Pěkný závody a Kong spolu se skvělým českým dabingem nahodí s přehledem 75%

Sly (2023)

Hodně jiný dokument, než by člověk čekal. Popravdě vadilo i nevadilo. Páni Flatbushe a začátek kariéry je zde parádní. Sly zde rozmlouvá o jeho životě hlavně s tátou. Je to celé na tom postavený, proč točil filmy, jak přešel od koní a opět ten táta a jeho Rocky a Rambo. Škoda, že je tu jen pár střípků z těch filmů o jeho vzniku, scénách. Sice tu jsou, ale pořád se drží dokument na stejném principu. Sly umí rozmlouvat o životě. Koukám i na konkurenci na jeho reality show ,kde hraje více prim jeho rodina, než tady. Zde doopravdy nemáte nic o jeho manželce. Ani dcery a zemřelý syn., ač to chápu, protože sám říkal, že se k němu nebude vyjadřovat už, ale zase proč ne právě tady. Pár filmů, ale ne komplet. Musím říct, že jsem stále čekal, že jakmile přijde jedno hluché místo, tak dokument půjde jinam,a le ne. Osobní zpověď, než úplně informativní dělo. Možná právě proto mě to i bavilo. Jen musím říct že jsem koukal po skončení, jestli to má i druhý díl. Co je na vraždu, jsou české titulky. Jak někdo může počešťovat názvy a jména. Džon,Roky,Sláj... toto není poprvé u Netflixu. Arnold měl více, jeho stopáž byla delší. Sly to bral z podobného konce, protože i Arnold měl dost času na jeho rodinou. Srovnáni je na místě, ale jak by řekl jeden z nich. Nesrovnavejte nás. Byly jsme děti a každý chtěl bejt lepší. No a teďka jsou kamarádi. Malinko nechápal co tam dělal Tarantino 🤔

Pějme píseň dohola (1990)

Když náhodně přepínáš a vidíš nějaký mladý u táboráku,tak to hodíš od začátku a hle už je konec.Bob byl přímo skvělej.Ten neskutečně táhnul film a díky němu mě to fakt bavilo.Obcaš fakt takových kameňáků,kde je ten suchej humor skvělej.Popravdě bych od Hřebejka a Jarchovský nějaký tyhle věci nečekal.Sklep neznám, tábor neznám,ale ten vznik roku z toho dělá hodně.Občas to hapruje, někdy to třeba není takový skvělý,jako zbytečný pochod,ale ten nástřel tam vlastně je.Hlavně i herecky to má přesně to, že kromě pár známých obličejů to má to kouzlo.Doopravdy překvapení a závěrečný titulky pěkně graficky udělaný.Kromě pár hluchých míst,my to překvapivě sedlo.Bob byl king 👌

Budovatelé říše (2018)

Snaží se to filmařsky ,že jsem lepší režisér a mám střihače, ale vše to kazí dojem hlavně na konci. Jakoby se hrálo na vizuál, leč vcelku dobře obsáhnutý hlavně na jednoho. Jako sumář je to fajn, pozadí je zde vidět. Nejsou tu špatný, nejsou tu dobří, což u těchto dokumentů už čekáte a za to plus. Jen si myslím že z tohohle šlo vystříkat mnohem více.70%

Beckham (2023) (seriál)

Pár much by se zde určitě našlo, ať už jde o zkrácený konec mezi jeho Miami, někdy možná zbytečně dlouhé jeho mládí,kde se neustále vracíme,ale v jádru to drží pekelně dobře.Nejsem fans Beckhama,ale Man United jsem dříve sledoval a tak vidět zase známé tváře a trenéra, který tu všichni jsou byla pořádná nostalgická nota.O Man United jsou tu skoro dvě epizody a probíhají i v dalších.Fotbalu je zde přehršel.Kontrast se Spice Girls a Victorií je skvěle doplněn.Nejlepší na dokumentu je překvapivě současnost,kdy si jde David grilovat,kopat s klukama na hřiště, občas se zapojí do konverzace,jeho názory atd.Tohohle zde mohlo být mnohem víc a klidně vystříhat nějaký zapas, že někdo na něj píská.Zde to bylo až zbytečně dlouhé a nic to nepřineslo.Škoda zrychleneho konce, více současných záběrů s rodinou.Bohužel zde to zůstalo jen u jednoho.Ale jako sumář to bohatě stačí.Vice epizod by to ani nechtělo, protože přes čtyři hodiny je sakra velká dávka minut na jednoho fotbalistu či spíše i pro hodně lidí celebritu, který měl skvělý přímáky a centry.Jako magnet na peníze byl určitě, víme kam pak u některých fotbalistů tohle došlo.90%

Saw X (2023)

Desítka sakra překvapila. Od Kevin Greuterta jsem nečekal úplné překvapení, přeci natočil už některé díly, ale tady celá vize vyhrála nad kompletem. Vlastně to chci hodnotit především. Série už prostě trpěla moc. Byla jak přes kopírák a když měla přijít změna s tím hrozným dílem číslo devět, tak už si každý musel klepat na čelo, že X bude poslední písmeno do mozaiky. Jasně, je to pořád na pětníku, ale zde právě přichází všechny věci tak trochu v jiném měřítku. Tobin Bell zde rozhodně hraje pořád. Je to jeho největší role, protože jsem snad neviděl ani jeden střih, kde by tenhle člověk nebyl vidět. Film si může dovolit i to, že děj se posouvá za první díl, tak můžeme soucítit s tím, že tenhle chlapík to dělá proto, že někdo je větší svině, než je on samotný a chce jen ukázat, že výběr oběti a jeho kořistí je jen jediný. Odčinit svůj hřích. O tom vlastně ta série byla, nemá cenu rozepisovat. Jen zde vidíte Kramera v jiném světle a film začne až nezvykle netradičně. Jsme v Mexiku a jedeme až dramatickou stránku. Ano, v hororu jsme spíše někde u dramatu. Na facku je ta scéna, která už byla proklamovaná a je hned z kraje, aby divák nezapomněl, že je to stále horor a je to SAW. Je tam hozená jak papír od sekaný, ale budiž. Je to skoro 40 minut, kdy přijde zvrat a najednou to srdce zaplesá, že to vlastně byla dobře udělaná kompletní rešerše, jen mohla být klidně kratší, ale o to víc vynikne až nezvyklý záporák na jiné straně. Pak už to pomalu jede po stejném mustru jak je divák zvyknutý, přesto je tu plno úplně jiných věcí. Obět přežije, Kramer je u hodně pastí a obětí osobně, namlouvá i bez diktafonu a další věcích, který prostě nečekáte. Je tu sice Amanda, ale je tam hodně naskočená, což není ideál. Gore scénky jsou tu opět, časovač zapnutý, leč i někdy taky ne a prostě kdo projel všechny díly tak si těch detailů všímá mnohem víc. Je vidět, jakoby si parta řekla, že to natočíme nostalgicky, dáme tomu trochu jiný nádech. Konec trochu v otázkách, ale rozhodně ne překombinovaný, leč opět překvapený, protože končí na další díl nebo možná jen byl špatně natočen. To bohužel divák zjistí, ač bude následovat v pořádníku 11:) Tobin Bell se toho taky nemusí dožít ač tvůrcům dojdou další díly, ale zde máte jasně hozenou rukavici. Hlavně nevypínat film jakmile začnou titulky!