Sin City - město hříchu (2005)

film naozaj nie pre každého, veľmi osobité komixové spracovanie. mne sa najviac páčila jessica alba:-)

Kill Bill 2 (2004)

ešte lepšie ako jednotka plné nezabudnuteľných scén- výchova u pai meia, vyslobodenia sa z hrobu, vytrhnuté oko či záverečný chvat "piatich bodov a puklého srdca". dvdčko kill bill si jednoducho rád púšťam. ako hovoria bratia česi- skvělá podívaná.

Kill Bill (2003)

skvelá řežba plná násilia. áno, je tam nadsádzka, tarantino chcel asi prekonať počet mrtvých za minútu. ale ako jeho fanda som očakával presne toto a aj som to dostal. výborná uma, lucy liu či chiaki kuriyama čoby gogo.

Bingo! (2000)

mám rád kelly macdonald a bingo! ma jednoducho bavilo.

Hledání Země Nezemě (2004)

nádherný príbeh o nachádzaní detskej duše, jej predstavivosti z trocha iného pohľadu ako je samotná rozprávka o petrovi panovi ako ju poznám. nadchla ma najmä kate winslet. nejaká tá slzička sa našla.

Tenkrát v Americe (1984)

vskutku nezabudnuteľné dielo, ktoré bezdebaty patrí do zlatého fondu svetovej kinematografie. vždy si z neho budem pamätať skvelých hercov, mladučkú jennifer connelly, záverečné maxove odhalenie, carolin pohľad, podmanivú morriconeovu hudbu umocňujúcu atmosféru, new york za prohibície,... a hlavne to neskutočné spracovanie príbehu lásky, priateľstva, zrady. po asi 4 zhliahnutí konštatujem, že to je najdlhší film, ktorý dokážem bez prestávky a bez chvíľ akejkoľvek nudy sledovať, že je to zrejme najlepší film s de nirom (a to je sakra z čoho vyberať), najlepší film 80. rokov a film, ktorý je proste dokonalý. je to tak.

Čistá duše (2001)

ja som to tomu nashovi žral, a ne že ne:-) keď sa zahrabal do toho bunkru, normálne som veril, že to je naozaj. to, že to vyšlo na schyzofréniu mňa dosť šokovalo. rozhodne jeden z mojich naj filmov a croweho najlepší film. a jennifer connely detto.

Hodiny (2002)

vďaka tejto úlohe sa u mňa julianne moore dostala do prvej ligy.

Psycho (1998)

za 3 * pretože som tento remake videl skôr ako originál. ako experiment, keď jednotlivé zábery kopírujú hitchcockovu dielo, to nedopadlo až tak tragicky.

Opustit Las Vegas (1995)

toto treba vidieť už len preto, aby každý zistil akým úžasným je cage hercom. a elisabeth sue po tomto milujem- tak nádherná žena vo filme sa vidí málokedy.