Návrat do budoucnosti (1985)

nemám slov. toto je jeden z vrcholov kinematografie. pre mňa určite. originálne, zábavné, vtipné, napínavé, perfektné.

Návrat do budoucnosti III (1990)

čo povedať? táto trilógia je neprekonateľná. tretí diel nezaostáva nad famóznymi predchodcami, a to je teda pekelná konkurencia. ako tu už niekto poznamenal- na toto sa môžem pozerať donekonečna.

Návrat do budoucnosti II (1989)

tak toto sa mi snáď nikdy nezunuje. perfektný, priam dokonale zamotaný scenár, kde všetko v konečnom dôsledku nádherne zapadá a klape ako hodinky. jedna z výnimiek kedy dokonalý prvý diel má možno lepšieho nasledovníka.

Cokoliv (2003)

u mňa najviac boduje vedľajšia postava david dobel čoby šialený paranoik.

Darebáčci (2000)

"Na východnom pobreží sa očakávajú zrážky a výskyt hmly. Teploty sa budú pohybovať okolo 15 stupňov. Dnes bolo oblačno, že áno, s občasnými preháňkami". Asi takto vyzerala Mayina konverzácia na tému počasie.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

jednoducho burton so všetkým čo k tomu patrí. uletený majiteľ čokoládovne pozve 5 šťastlivcov nazrieť do kuchyne tej najúžasnejšej továrne akú svet videl. medzi nimi charlie, prostý chlapec z rodiny, ktorá býva v rozpadnutom baráčiku so 6 dôchodcami, čo spia v jednej posteli...nádherné antré, ktorý rozvíja burton ďalej vo fantasy- bláznivom štýle jemu vlastnému. nie žeby nebol charlie milý chlapec, ale u mňa to vyhral augustus dole, čo moc rád čokotale:-)

Lid versus Larry Flynt (1996)

pre mňa spolu s mužom na mesiaci a amadeom najoblúbenejší formanov film. veľa šokujúcich až škandalóznych scén v podaní skutočne výborných hercov- od woodyho harrelsona, courtney love, crispina glovera až po edwarda nortona. pre mňa ako študenta práv zároveň zaujímavý pohľad na slobodu prejavu.

Mnichov (2005)

fúha! spielberg proti prúdu (teda svojmu) zato v najlepšej forme. thriller, ktorý treba vidieť.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

spielberg dokazuje, že ani komédiálny žáner mu nie je cudzí. platí poučka, že skvelé herecké obsadenie je zárukou kvality.

Minority Report (2002)

minority report musí potešiť každého milovníka sci-fi. nenudil som sa ani minútu.