A.I. Umělá inteligence (2001)

ja som z tohto sci-fi vždy nadšený a po ďalšom odsledovaní som ešte viac. vždy v ňom nájdem niečo nové. má krásne kúzlo vrátane záverečného rozprávkového konca. fascinujúci zážitok. pre mňa jeden z naj spielbergových filmov.

Hook (1991)

spielberg vie aj rozprávky. a natočil jednu z tých naj pre mňa z americkej produkcie. bol to prvý film, na ktorý som bol. bolo to v amfíku a mal som 8. tento film má pre mňa priam mystické kúzlo.

Ed Wood (1994)

tento ako ja hovorím "filmový film" oslavujúci režiséra- magora pokladám za najzaujímavejší životopisný film pre každého poctivého filmového fandu. to neskutočné woodovo nadšenie prekrývajúce celú jeho naivitu a amaterizmus je kúzelné a zábavné zároveň. napriek tomu, že snímok ku koncu obsahuje pár hluchých miest, je to skvost.

Trainspotting (1996)

tento film je láska zrejme na celý život. renton, begbie, spad, sickboy, diana. super postavy, skvelý herci, príbeh, dialógy, hudba, nezabudnuteľné scény. a hlavne a predovšetkým: postoj k životu. nehovorím, že správny, ale bez drog minimálne z pohľadu úvodného predslovu marka rentona k zamysleniu, a nie len chvíľkovému. alebo to bol len feťácky kec? pre mňa kult a stálica v mojej TOP 10.

Muž na Měsíci (1999)

film o komplikovanom človeku, ktorý chcel vyvolať emóciu. o komikovi, ktorý divákovi nepodlieza, ale ho neustále vodí za nos. o človeku, ktorého humor bol neopakovateľný. taký sa mi zdal andy kaufman v podaní jima carreyho. priznám sa, že záver mi vohnal slzy do očí. pre mňa najlepší formanov film (a to ich milujem vlastne všetky), ktorý sa usadil v mojej TOP 10.

Město bohů (2002)

surovosť a realizmus- to je to čo ma na tomto snímku najviac šokovalo, mrazilo a strhlo. zároveň rozosmutnilo, kedže zrejme dosť pravdivo popisuje život v riu. šokujúci príbeh so skvelou kamerou, s dosť otrasnými scénami plných násilia, s vraždením detí deťmi, ktoré pravdepodobne nebudú pre každého.

Rain Man (1988)

"Som výborný šofér":-)

Zelená míle (1999)

slovami nedostačujúcimi: "Je mi to ľúto, John Coffey".

Amadeus (1984)

priemernosť kontra genialita. skvost svetovej kinematografie. nič viac a nič menej. a tá mozartova hudba...nádhera. skvelá pocta, pán režisér forman.