• Krátkometrážní

Láska mezi kapkami deště (2013)

Tak sympatická a kouzelná animace, že přes jednoduchý příběh a monotónní hudbu nemohu dát méně. 74%

Gravitace (2013)

Proč se Chris Hadfield obtěžoval s nějakými lekcemi a tweety z ISS, že? ;-) Máme tu Gravitaci, takovou fyzikální slátaninu s hromadou nesmyslů a neuvěřitelným závěrem, kterou nezachrání ani naprosto geniální efekty a famózní pohledy na naši modrou matičku. 20%

Billy Elliot (2000)

Zápletka není zvlášť originální, leč provedení je bez konkurence. Výtečný scénář, styl vyprávění, herecké výkony, emotivní náboj i pár odlehčujících míst, jednoduše naprosto skvělé, silné drama. 94%

2001: Vesmírná odysea (1968)

Viděla jsem film, na jeho závěr tak nějak nevěřícně zírala, pak si přečetla knihu a potom znovu viděla film. Asi nejvhodnější slovo je vizionářský, je tu spousta do židle usazujících obrazů a proudu myšlenek o podstatě života, je to vtahující a čarovně natočené. Zajímavé mi téř přijde, že jak je snímek dlouhý a v podstatě se v něm z jistého pohledu „nic velkého“ neděje, úžasně buduje napětí doslova na metrech prostoru. Famózní smysl pro využití vážné hudby. 100% (Není moc filmů, kde je respektováno např. to, že ve vakuu se nešíří zvuk ;-))

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Tehdy můj první Kusturica zafungoval jaký výborná návnada, je to chaoticky potrhlá cikánská komedie s nečekanými situacemi a vtípky, s dobře zvoleným hereckým obsazením a symptomatickou hudbou. Bavila jsem se 90%

Co vítr dal a vzal (1998)

Pěkně švihlý, svérázný film, který je takovou netradiční alegorií plnou nostalgického stesku prošitou nepravidelnými vtipnými stehy. V druhé půlce trochu ztrácí dech, leč troufám si tvrdit, že stále se jedná o nadprůměr. 73%

Nesmrtelná teta (1993)

Pro mě jedna z těch lepších porevolučních pohádek, která je vtipná i trochu strašidelná a na kterou jsem se vždy ráda podívala. Taktéž jeden z mála počinů, kde mi Jiřina Bohdalová seděla ve všech směrech. 75%

Saturnin (1994)

Knihu jsem četla a je pravda, že film toho z ní moc nevytáhne (spíš velmi málo), a proto nebýt kvalitního hereckého obsazení a naprosto úchvatného Víznera, dala bych podstatně nižší hodnocení. Taktéž přičítám k dobru, že se podařilo zachytit alespoň tu atmosféru z knihy. 90%

Stalo se za bílého dne (1958)

S velkým ohledem dobu svého vzniku výtečná, napínavá rekonstrukční detektivka, ve které dominují především kvalitní herecké výkony. Emočně působí tam, kde má (to, že zločin je opravdu nechutný, film vyjádří snadno bez dnešních, zdánlivě nutných berliček) a rovněž se na několika frontách nebrání kritice úzkoprského jednání s předsudky. Velmi silný snímek. 89%