• Krátkometrážní

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Co tohle mělo být, to snad nevěděl ani sám Shatner na režisérské židli. Atmosféra, napětí, hlubší příběh (nikoli plácavé filozofování) a pokročilé efekty, nic z toho tady není. Dost slabé na Star Trek. 38%

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Můj oblíbený film, který se nebere vážně, humorná nadsázka s trochou té agitace funguje jako dobré vytržení z typické linie dosavadních filmů. Část v nemocnici je obzvlášť skvělá. 90%

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Funkčně nestabilní film, který se vrtne tamhle, pak zase onam, ale nic z toho nedotahuje do konce, což je škoda, protože o dynamickém ději se zde opravdu moc mluvit nedá. Na druhou stranu je tu alespoň pár pěkných replik. Některé efekty jsou na svou dobu velmi zdařilé, jiné momenty a „rekvizity“ celkem úsměvné, leč stále se nejedná o žádnou tragédii. „Stárnoucí" planeta mi přišla zajímavá. Celkem 72%

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Akčnější druhý díl s odkazem na původní seriál v podobě postavy Khana. Příběhově standardní, zpracováním až na některé„efekty“ velmi slušné, leč snímku by podle mě slušela epizodní stopáž. James Horner předvedl opět skvělý skladatelský výkon a přibylo hlášek i trochu humoru. Suma sumárum dávám tři a půl hvězdy a 70%

Star Trek: Film (1979)

Rozjezd filmu se pravda trochu vleče, avšak vysloveně nudný mi nepřišel. Naproti tomu druhá polovina snímku je velmi dobrá. Samozřejmě výtečný Goldsmithův soundtrack a na svoji dobu zdařilé efekty přihazují body k dobru. Za mě 75%

Svéráz národního rybolovu (1998)

Rybolov jsem viděla dříve, než první film, a přesto, že v některých okamžicích absurdita a ztřeštěnost graduje do ještě vyšších sfér, více se mi líbil předcházející Lov. To ovšem neznamená, že bych měla Rybolovu nadělit méně hvězd. Na to byl až příliš bláznivý. 90%

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Nebylo to tak zlé, dynamický, svižný film s pěknými efekty a slušnou akcí. Od snímku se nesmí očekávat mnoho, příběh je v podstatě nulový, uvádí ho úsměvné mystérium a „skamarádění“ člověka a predátora působí trochu prapodivně. Jako silně komerční popcornovka však neurazí, protože je i přes svoje nedostatky docela obstojně natočená. Podruhé ji však vidět nemusím. 48%

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Ale jo, je to zase něco jiného a jinak pojatého. Jenomže s trendem na x způsobů děsivého Vetřelce, kdy stačí jediná zmínka a už se člověk rozklepe, to mnoho společného nemá. Navíc třešnička ve formě zmutovaného „miminka“ na závěr převrátila film vzhůru nohama. Jak se snímek alespoň pokoušel o závan děsivé atmosféry, kterou suverénně vládly všechny tři předchozí díly, tady se to zvrtlo do jakéhosi nechtěného vtipu. Ale pravda, mohlo to být horší. 65%

Vetřelec ³ (1992)

Opět něco jiného a rozhodně ne horšího, než předchozí díly. Naopak, líbilo se mi, že tvůrci uchopili Vetřelce zase trochu jinak. Fincherova těžká atmosféra je vyrobena téměř geniálně a kamerový kumšt tu řádí na plné obrátky. Byla jsem velmi spokojená. 82%

Vetřelci (1986)

Vynikající akční film, Cameron pojal Vetřelce úplně jinak a výsledek byl takový, že se rozhodně neměl za co stydět. Zajímavé je, že i přes jedoucí akci se stihne dostatečně věnovat jednotlivým postavám tak, aby si je divák dokázal nejen „ohmatat“, ale zaujmout k nim jakési emoční stanovisko. Asi budu trochu nespravedlivá, protože tento napínavý snímek ani nemohl dosáhnout atmosféry prvního dílu, ale kousíček ubírám a dávám mu čtyři a půl hvězdy. 87%