• Krátkometrážní

Vertical Limit (2000)

Pro mě herecky nepříliš výrazné, příběhově nijak komplikované s nesmysly, které film místy posunou do žánru sci-fi, a několika scénami (např. zmrzlá manželka), kdy jsem nevěděla, za co tvůrci diváka považují, leč s poměrně slušnou hudbou (pan James Newton Howard, samozřejmě), několika úchvatnými záběry a pár vydřenými efekty (na druhou stranu je tu i pár opravdu příšerných). K tomu snímek docela rychle uběhne, takže to poslední, co se dostaví, je ukousání nudou. 47%

Ruka (1965)

Hodně skličující, alegorický film se zcela symptomatickým závěrem, k tomu po řemeslné stránce mistrovské dílo. Velmi působivý snímek.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Kompoziční vrchol jejich tvorby, fascinující, hodně netradiční animace, velmi silné scény, depresivní vize, mnohovrstevná kritika a vypracované detaily. Prostě špička.

Jádro (2003)

Katastrofické filmy docela můžu, ale jak je pro mě tento film nudný, tak je zbytečný. Zpracování a efekty všelijaké, především nijak uchvacující, hudba je bez výrazu, herecky rovněž nic strhujícího (vzhledem k obsazení je to dost překvapivé) a napětí aby člověk pohledal. Fůra nesmyslů mi kupodivu nepřekážela, mnohem horší byla po většinu filmu absence jakéhokoli odlehčení (místy se alespoň pokusili, chvála tomu). Mohla to být alespoň slušná komedie, protože námět je veskrze švihlý (za něj také kladné body). A protože znám mnohem horší věci, dávám jeden a půl hvězdy. Celkem 31%

Star Trek (2009)

Je to opravdu jiný Star Trek (proto ten „krok stranou“ od scenáristů), takže se vyplatí na něj takto pohlížet, je mnohem více akční s velkolepými efekty, jinak stavěným příběhem a postavami. Ač jsem spíše na ten „dialogový“ Star Trek, tohle byla opravdu zábava. Měla jsem v plánu tři hvězdy, ale minimálně půlku snižuji za úvod a bezprostředně následující část, to bylo pro mě docela útrpné. 50%

Star Trek X: Nemesis (2002)

Zápletka není kdovíjak komplikovaná, jak zde již mnozí uživatelé uvedli, příběh působí spíš jako natažená epizoda ze seriálu, ovšem je zdařile zfilmovaná, dynamická, dovede vybudovat slušné napětí i atmosféru. Dala bych zasloužené 4 hvězdy, ale kvůli té parádní nepřátelské lodi zvedám nekriticky a subjektivně na 5. Jinak ovšem slušných 80%

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Jak měl předchozí První kontakt našlápnuto na rozjezd kvalitní filmové série, devátý snímek je krokem zpět. Příběh nic zásadního nepřináší, některé pasáže jsou až naivní, jiné zbytečné. Jedím z mála vytržení tak je ona hologramová hříčka. Pár zdařilých efektů k dobru. 67%

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Velmi dobrý film, který na rozdíl do předchozí Generace dělá Picardově posádce čest. Má zdařilou zápletku propojující Borgy a cestování v čase, místy v něm panuje solidní napětí a Jonathan Frakes dokazuje, že je schopný režisér. 93%

Star Trek VII: Generace (1994)

Tohle předávání štafety nedopadlo zle, na druhou stranu je trochu delší, než zdrávo. Celovečerní stopáž mu docela ubližuje, jedna lehoučce prodloužená epizoda by vše zvládla celkem hravě. Navíc zápletka s Nexem mi zrovna nesedla. Humor s Datem taktéž není kdovíjaký a vlna emocí při setkání obou kapitánů mnou nějak neprojela. Přesto body zvedám za hlavního záporáka. Dohromady 71%

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Pro mě nejlepší z kirkovské řady. Příběh je poutavý, napínavý a místy i vtipný. Samozřejmě se museli pochlubit jednou trikovou novinkou, ale kde jinde by se v takových věcech měli tvůrci rochňat? Velmi zdařilý film, byť místy trochu delší, než záhodno. 92%