Zkrocená hora (2005)

K Skrotenej hore som pristupovala s veľkými očakávaniami (inak to asi ani nejde popri všetkých tých oceneniach). Musím však konštatovať, že ma sklamala. A to z jedného jediného dôvodu. Nezvyčajnosť témy totiž prevyšuje kvalitu filmu. Téma je skutočne pútavá a očarujúca, no film neobsiahol všetok jej potenciál čo je veľká škoda. Poklonu si jednoznačne zaslúžia herci v hlavných úlohách. Ale bez toho aby to bol film o homosexuáloch nám nezostane nič iné ako obyčajná, ničím výnimočná romanca. Aby to nevyznievalo príliš kriticky musím povedať, že v konečnom dôsledku je to veľmi dobrý film, ale mohol byť oveľa lepší a nechytil ma za srdce ani zďaleka tak ako iné snímky, ktoré dokonca ani neprebrali toľko cien.

Sluneční stát (2005)

Hoci súčasnej slovenskej aj českej filmovej tvorbe práve neholdujem, tento film ma zaujal a páčil sa mi. Je obdivuhodné, že v tomto trpkom filme o všetkých možných trabloch aké sa len hrdinom mohli prihodiť sa nájde stále veľa scén, na ktorých sa dá zasmiať. Možno práve vďaka kontrastu s kruto skúšanými osudmi isté veci vyznievajú o to smiešnejšie.

Hvězdný prach (2007)

4.5* Pre mňa je STARDUST konečne fantasy o akej som snívala, ale dlho sa jej nie a nie dočkať. Tak teraz je konečne tu aj so všetkými svojimi prednosťami. Rýchly začiatok ma trošku prekvapil, ale aspoň sme sa vyhli dlhým úvodom. Povedala by som, že Hviezdny prach je jednoznačne fantasy skôr pre dospelých, naozaj neviem čo by si tam mohli nájsť deti. Svojský humor, miestami mierne čierny a sexuálny podtón v každej druhej scéne namiešali zvláštny romanticko-šteklivý kokteil, ktorý na mňa neskutočne zabral. Teším sa na ďalšie zhliadnutie.

Zloději z Harvardu (2002)

Ja som sa naozaj zabávala (v nedelu ráno). Jednoduchý film kde nejde o nič viac ako prosté pobavenie.

Život na zámku (1995) (seriál)

Ako telenovela.. Ibaže česká.. Nemyslím si, že ludia, ktorí sa každodenne prebíjajú problémami na nich chcú pozerať ešte aj v seriáloch. V telenovelách si aspon užijú plno lásky a nerealistických intríg. Tu sa môžu dívať len na svoj bežný ťažký život..

Velký (1988)

Čarovný film pre deti aj dospelých. Myslím, že nič viac k tomu netreba dodávať.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Nie práve najlepší sitcom.. Ale na popoludnie celkom ujde nie?:-))

Láska na jednu noc (1997)

Bohužial, podla mňa tento snímok neprináša nič zaujímavé. Plytké, bez akéhokoľvek filmového umu. Samotná zápletka je doslova oničom, neprepracovaná, pôsobí umelo. Film, ktorý nepobaví, nerozplače, nechytí za srdce, ale zato presvedčí, že viac krát ho už vidieť nebudete chcieť.

Ten kluk je postrach (1990)

Možno sa niekomu zdá, že je to vhodné aspoň pre deti, že tie sa na tom budú zabávať, ja som opačného názoru. Prečo deťom kaziť filmový vkus?