Nejistá sezóna (1987)

Svěrák/Cimrman/Smoljak. Kombinace, která bez námitek zaručuje nejkvalitnější zábavu.

Slavnosti sněženek (1983)

Nezapomenutelné herecké výkony ve spojení s perfektní režií a tragikomickým příběhem.

Pianista (2002)

Jediné co mě na snímku pobavilo bylo jméno Szpilman. Vždycky jsem si říkal, že je to dobré jméno třeba pro komika, herce, fotbalistu i umělce. To je ale jediná věc, která k pobavení byla. Stejně jako Život je krásný podle mě jedno z nejlepších dramat z prostředí 2. světové války.

Statečné srdce (1995)

BEST HISTORICAL MOVIE EVER. Tento snímek patří na oltář slávy Mela Gibsona. BEST HISTORICAL MOVIE EVER

Osudový dotek (2004)

Málokdy mě nějaký snímek překvapí originálním nápadem neotřelostí a finálním zakončením a ještě méně se to stává poslední dobou u filmové produkce USA. Tady jsem se ale opravdu neodvažoval odhadnout konec, samozřejmě ne ten alternativní, který byl drsný jako šmirglpapír.

Vynález zkázy (1958)

Jules Verne by se při shlédnutí některých filmových adaptacích jeho románů asi musel obracet v hrobě, nebo by jako zombie mohl vylézt a jít tvůrcům po krku, ale pokud by mu pustili tento skvost od Karla Zemana, mohl by odpočívat v pokoji do Soudného dne.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Věřili byste, že znám tenhle film takřka nazpaměť, ale poprvé jsem ho viděl celý až tento rok tedy 2009? Asi ne, ale je to pravda.

Shrek (2001)

Když po vydání jedničky do kin a jejím fenomenálním úspěchu studio Dreamworks prohlásilo, že už se pracuje na dvojce a dočkáme se i dalších 3 dílů, nemohl jsem být více nadšený. Miluji totiž filmové série, kde vidím své oblíbené hrdiny v nových příbězích a situacích. Dvojka se ještě tvářila, že dokáže být originální a že to bude fungovat. Běda však. Čekala na nás trojka a já se obávám čtyřky, nedej bože pětky. Uvídíme. Ale jednička je kultovní snímek, který nikdy nezezelená plísní někde v archívu.

Medvěd (1988)

Annaud je režisér, který vždy natočí něco jedinečného. Mužete se o to přít, můžete o tom diskutovat, ale to je tak všechno co s tím můžete dělat.

Cesta do pravěku (1955)

Pan režisér Karel Zeman se musel vrátit v čase, protože vytvoril na světové poměry nevídanou podívanou a já jsem pyšný na to že byl Čech.