Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Takhle by měly vypadat všechny přehrazující díly filmových trilogií. Podpora hlavní dějové linie, nové zápletky, prostě všechno na správném místě. No a hlavně je to Pán prstenů.

Smrtonosná past (1988)

Tahle trilogie udělala Willise Willisem a mi mu za to děkujem. Akční klasika zakončená perfektním 4 dílem.

Šestý smysl (1999)

Je to dnes již klasika mysteriózních a duchařských snímků. Krásně pak zparodovaná v 50 first dates.

Podfu(c)k (2000)

Krimi klasika z prostředí anglického podsvětí. Byl jsem na to tuším tehdy se sestrou v kině a nepamatuju si moc lepších filmových zážitků.

Město bohů (2002)

Jak jsem psal po shlédnutí Slumdoga tak tenhle film má hodně podobnou atmosféru, avšak vůbec není odlehčený. Tím je pro mě hůře stravitelný, protože se snažím být poziviní člověk a tenhle snímek mě prostě zdeptal. Přesto je to velmi kvalitní podívaná.

Dr. House (2004) (seriál)

První série paráda. Pak už to začíná být na jedno brdo, ale stále je to originální jedno brdo. Ale nejsem si jistý jak dlouho to ještě vydrží.

Casino Royale (2006)

Jmenuje se Bond a je blond. Tedy ne že by to bylo důležite, ale změna je život a změn je v dalším díle agenta 007 dost na to aby nás to donutilo zamyslet se zda byly k dobrému či zlému. Počínaje novým představitelem, kterému mimochodem nezávidím jeho pozici, protože břebrat takovou roli navíc ještě po Pierci Brosnanovi není uřčitě nic lehkého. Co mě ale překvapilo, bylo jak lehce se s tím David vypořádal. Scénaristi to prostě hodili za hlavu a řekli si, že nám ukážou Bonda z trochu jiné stránky. A co řekli to udělali. Výsledkem je velice svižný akční film pod taktovkou zkušeného Martina Campbella, který znovu ukázal že tohle mu jde. 007 se vrací úplně na začátek kariéry a my ho vidíme úplně z jiné stránky než doposud a mě se tenhle nový Bond velice líbil, protože je nejen víc drsný, ale i více lidský. A hlavně i kvůli scéně z lodi, která byla perfektně zahraná, jsem si Davida Craiga aka new Jamese Bonda oblíbil a už se těším na další díl. Hodnocení: 81%

Dexter (2006) (seriál)

Snad jediný seriál, který v kvalitě sérii ještě neklesl. Bubu doufat, že vydrží dál. 5. série, tedy konec 4. a potom 5. ve mě na chvíli zanesly semínko pochybností, že to už nebude seriál, který to býval. Ale když jsem se odhodlal tu 5. dokoukat, Dexter mi vrátil víru. Takže vlastně nemusím koukat na 6. =D. Ale samozřejmě budu, je stále na co. Protože temnota je v každém z nás a přání jsou jen pro děti.