Soumrak mrtvých (2004)

Remakem hororu Dawn of the Dead začala nová vlna zájmu o tento žánr a nikdo nemohl být štastnější než já. Zombie filmy jsou tak trochu moje úchylka. No a dalo se jen čekat kdy se někdo vytasí s parodií na tyto filmy. Ale že to někdo udělá s takovým gustem a pohodou jako trio Pegg/Frost/Wright snad nikdo nečekal. Nebudu spoilerovat, ten film je bomba sám o sobě, v rámci žánru zombie horor neuvěřitelně originální a vtipné, ale co tomu nasadilo korunu byla scénka s hudbou Queen. Povinnost pro všechny milovníky zombie hororů a pro mne nová povinnost sledovat tyhle tři chlápky, protože jejich filmy se koukají moc dobře (viz Hot Fuzz). Hodnocení: 100%=)

Dokonalý trik (2006)

Triky. Iluze. Magie. Tyto slova vždy vyvolávala mimořádnou pozornost. V dnešní době digitálních technologií ale pomalu přestávají mít svůj potenciál. Ale byly časy, kdy lidé platili ty samé peníze a i víc, co my dnes za utkání Ligy Mistrů, jen aby viděli něco co v té době vypadalo jako nemožné. Christopher Nolan několikrát dokázal, že umí točit jedinečné filmy. Ale to co dokázal u tohoto filmu se dá jen těžko popsat. Musí se to vidět. Může se stát, že si budete chvíli připadat oklamáni, napáleni nebo ztraceni, ale na konci vás čeká Dokonalý zážitek. Vidět nějaký film doma = 40,-kč. Vidět dobrý film v kině = 120,-kč. Vidět Prestige = K nezaplacení! PS: Po shlédnutí Dark Knight věřím, že od Nolana se dočkáme ještě velkých věcí. Hodnocení: 95%

Harold a Maude (1971)

No řekněte, kdo by nechtěl mít svůj malý sportovní dvoumístny pohřební vůz?

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jack Nicholson je Pan Herec a Miloš Forman je Pan režisér. Jsem spíše filmový konzument než nějaký kritik a znalec, ale zdá se mi, že nejlepší recept na úspěch je ten když je vynikající scénař doladěn improvizací. Nechť tedy dál platí, že co je české to je hezké a Miloš to v Holywoodu těm amíkům neustále dokazuje. Jen do nich.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Jednou to skončit muselo, ale dáte mi za pravdu že to bylo brzo a že to mohlo skončit lépe.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

BEST ACTION MOVIE EVER! Co dodat? Můžete to sledovat každý den sedm dní v týdnu 30 dní v měsící každý měsíc po celý rok a vůbec nic se na tom nezmění. BEST ACTION MOVIE EVER!

Ztraceni (2004) (seriál)

Belgosi ne*er. Jasně začalo to parádně, pokračovalo to dobře a postupně se to začalo komplikovat a zamotávat, ale atmosféru to má jedinečnou a já stale věřím, že až to skončí, že to bude dávat smysl. EDIT: Its over now, We can let it go and move on. THX J.J.

Rocky Balboa (2006)

Rocky Balboa is back. A kdo si myslel že tento boxer je jen stará vyčichlá fosilie tak se zatraceně plete, protože on nám dokáže, že pořád existují chlapi, kteří dokážou dát do toho co dělají celé srdce. A že je to srdce bojovníka víme už dávno. Ale je to taky dávno co stál Rocky naposledy v ringu a proto když se dozví, že jsou lidi, kteří si myslí že by měl na úřadujícího mistra světa, rozhodne se ještě naposledy vyměnit poklidný život majitele restaurace za boxerský ring, který už mu způsobil tolik bolesti, ale dal i spostu štěstí. To vše je v novém Rockym. Skvěle natočené s nostalgickým "ocasem", který těm, kdo s Rockym už nějaký čas strávili a rozdali pár ran, zůstane jestě dlouho na srdci. Hodnocení: ***** (85%)

Poslední pirát (1983)

Jeden z nejlepších piratských filmů, kterému trojka z Karibiku nesahá ani po prasklou gumu u podvazků. 90%, ale uznávám že 10% je z nostalgie.