Vert (1999)

Nápad vcelku kvalitný, prevedenie trochu menej, ale vidieť snahu tvorcu. Presne vystihol to nadšenie a fanatickú zapálenosť indivíduí pre každú pseudočinnosť, ktorá sa dnes označuje za šport (námatkovo ma napadá extrémne žehlenie alebo súťaž v pľuvaní jadierok do diaľky - áno, to skutočne existuje). Aj som sa občas zasmial, napríklad pri výrokoch matky alebo pri webovej prezentácii. Je to premyslené. Magorina, ale premyslená. :D

Kung Fu Kenobi (1997)

Neviem, či sa 30 sekundové video dá vôbec nejako hodnotiť a zvlášť niečo ako toto. Bod za snahu a odvahu autorovi, že to vypustil do sveta.

Godzilla Versus Disco Lando (1998) odpad!

Chválim zlepšené animácie a s chválením som práve skončil. Produkcia Evana Mathera je strašne na hlavu padnutá úchylárna.

Quentin Tarantino's Star Wars (1998)

Priznávam, raz som sa zasmial, hneď na samom začiatku. Inak tento humor veľmi neuznávam. Aspoň je to kratšie ako Kung Fu Kenobi's Big Adventure a teda utrpenie netrvá tak dlho...

Kung Fu Kenobi's Big Adventure (1999) odpad!

Keď sa paródia na Star Wars zmôže iba na fekálny "humor", nemá to cenu. Príliš alternatívne a random na môj vkus (všimol som si autorovu úplne nepredvídateľnú inšpiráciu - Pulp Fiction, Občan Kane). Vyzerá to ako sled náhodných obrázkov. Odpad ako traky. Ale chlapík je snaživý.

Soumrak mrtvých (2004)

V môj neprospech (a hlavne v neprospech filmu) sa prvý poriadny záchvat smiechu dostavil až takmer po polhodine, keď si Shaun pri rannom nákupe ani neuvedomí, že nastala zombie apokalypsa. Samozrejme, že aj predtým sa nájdu vtipné scénky, ale je ich pomenej. Až potom sa rozbieha skutočný masaker (nielen vtipov) :D. Dostaneme zopár litrov krvi, niekoľko akože dojemných a smutných momentov a zopár myšlienok na zamyslenie. Ale nebojte sa, nič náročné to nebude! Nesmiem zabudnúť hlavne na hromadu vtipných hlodov, príde nielen na čierny humor. Tip filmu, ktorý vám vyčarí úsmev po neúspešnom dni v prači, či v škole, jednoducho v tom skutočnom svete, kde sme sami niekedy trochu bezduchými zombíkmi...Škoda toho začiatku a pomalého rozbehu. Cornetto!

Příchozí (2016)

Musím sa priznať, že som trochu sklamaný. Po tom, čo Arrival drvivá väčšina užívateľov a aj mojich známych chválila do nebies, som sa konečne vybral do kina. A musím vám povedať, dejovo žiadna sláva. Ničím výrazne originálny dej (fúzia Kontaktu a trošku aj Interstellaru + niečo ďaľšie sa určite nájde), ktorý je len pekne zaobalený, preto sa mi na prvý pohľad zdal, že je to niečo nové, ale nie je, a hlavne očakávaný záver, ktorý ma vôbec neprekvapil (rozmýšľam, že v dnešnej dobe je sakramentsky ťažké natočiť úplne originálny film). Iba podľa deja by som to ohodnotil na lepšie 3*. Niektoré scény sa mi nepozdávali, ako napríklad stretnutie Luisy a veliteľa Webera, tá by sa zišla spraviť lepšie. Všetko ale ťahá vyššie hudba. Hudba a zvuky ako také sú BOŽSKÉ. Jóhann Jóhannsson, ja som hneď tušil, že hudbu nerobil nikto normálny, skladateľ Level - Islanďan, jednoducho super. Škoda zvyšku, ako hovorím, napríklad spomenutý Kontakt s Jodie Foster bol podobný (nielen podľa názvu) a o niečo lepší. Vďaka hudbe som ale ochotný zvýšiť hodnotenie o jednu úroveň. PS: Vtipná príhoda z kina: Ako skončil film a naskočili titulky, letmo som nechcene začul hodnotiacu vetu vedľa sediaceho maníka: "To bola strašná pi*ovina..." pravdepodobne čakal niečo iné.... a musím sa priznať, že aj ja (niečo trošičku lepšie?). Ale takto by som Arrival nečastoval.

Modrá Electra Glide (1973)

Ťažko nejako opisovať, myslím, že tu niekto vytvoril film z niečoho, čo by sa bežne do filmu ani nepoužilo. Prakticky s minimom deja, ktorý sa delí ako nejaké divadelné predstavenie na scény a výstupy jednotlivých postáv. Viac ako oficiálna hlavná dejová linka o vyšetrovaní (samo)vraždy, ma zaujal životný príbeh servírky v zapadákove, či snaha obyčajného policajta vyšvihnúť sa do vyššej ligy. Najväčší dopad na diváka bude určite mať samotná doba, v ktorej sa film odohráva a jej surovosť, ignorancia a vzájomná nepochopenosť jednotlivých účastníkov deja, či už jednotlivcov (Veľký Joe a Zipper) alebo celých skupín obyvateľstva (polícia proti hippies). Ale film prichádza aj s pár zaujímavými myšlienkami. Najlepšia, podľa mňa, prichádza po koncerte v prázdnej hale. Núti vás zamyslieť sa. Náročné hodnotiť.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Škoda, že je to tak priemerné, aj sa občas schuti zasmejete aj občas porozmýšľate o živote a občas ani jedno ani druhé. Trebalo by to zhustiť. Bohužiaľ aj hlavnú vtipnú pointu budete tušiť od prvej minúty. Navyše, v závere to netypicky (pre anglický humor) poriadne prestrelí poriadna prestrelka, to ma neoslovilo. Tiež sa mi nepáčila dvojica detektívkov Andrew a Andrew a ich nevtipných vtipov. Našťastie, anglickí herci sú zárukou kvalitnej zábavy tak či tak.

Slídil (2014)

Je to bláznivý svet, v ktorom to žijeme, kde už aj krvavé zábery sú tovar na predaj. Samozrejme, že to je film a je to prehnané, ale najhoršie na tom je, že od skutočnosti to tak ďaleko nemá (povolanie nightcrawlerov skutočne existuje). Potom sa nedivme, že aj správy na našom malom Slovensku vyzerajú ako vyzerajú. Svoj leví podiel má na tom určite aj Henrich Krejča, ktorý pri začiatku riadenia správ na Markíze povedal, že z nich chce "dobré kino". Ako správy vyzerajú teraz? /koniec hateovacej vsuvky na kvalitu slovenského spravodajstva/. Vždy som bol v miernom napätí, čo predvedie neustále vyšklebený Gyllenhall, ktorý slušne zahral nikdy nevyspatého, ukecaného, podivínskeho psychouša, presne ten typ, ktorý nechcete stetnúť v noci na ulici. Pri tomto filme je najlepšia hlavná postava a potom aj nápad. Ale výsledok nejako pokulháva, Lou si zarobí na žihadlo iba vďaka správam? Policajti pri vlámačke nechodia a nechodia.. a iné nedotiahnutosti. Škoda, že prvú hodinu sa to iba veľmi pozvoľne rozbieha a pravá "zábava" začína až potom. Má to svoje slabé chvíľky a preto mu dám iba tri, i keď rozhovor vo vyšetrovačke je veľmi dobrý. "Rád vravím, že keď ma vidíš, máš najhorší deň svojho života!" Ako ďaleko ste ochotný zájsť pre dobrý záber na headline? PS: Pulitzerovu cenu za zvrátenosť vyhráva....?