Wanted (2008)

5.hvězdička za Václava Klause.

Hancock (2008)

Ze začátku to vypadalo jako skvělá komedie se spousty kvalitních vtípků, pak nastal nečekaný "zvrat", který celý film naprosto položil. Ta scéna v nemocnici asi měla být vážná, ale mě to přišlo neuvěřitleně trapný. Živý důkaz toho, jak konec nápadů ve scénáři zničí celý film.

Meeting People Is Easy (1998)

Tenhle dokument rozhodně není určený pro lidi, co toho od Radiohead moc neslyšeli a myslí si, že je to dobrý začátek na seznámení s kapelou. Párkrát jsem se vysloveně nudila, ale pokaždé to zachránil nějaký rozhovor s Thomem nebo koncert. Od Pablo Honey udělali Radiohead velký pokrok a pořád mě záráží, jak taková krásná, ale depresivní hudba mohla strhnout tolik lidí (včetně mě samozřejmě). A Meeting People Is Easy nám přesně ukázalo to, co Radiohead umí nejlíp (nebo spíš Thom Yorke), a to vkládání emocí do písní. Thomovo chování se pak přesně odráželo na celém vyznění alba Amnesiac a dál. Thom svými srdcervoucími vokály dokáže promluvit do duše a ta hudba okolo vytváří tak zvláštní atmosféru, až z toho jde mráz po zádech. Osobně OK Computer nepovažuju za jejich nejlepší desku, i když je úžasná a takové pecky jako Paranoid Android nebo Let Down se prostě nezapomínají. Natočeno je to výborně a scény s Thomem působí jako skvěle zahrané psychologické drama. Ten člověk na ty deprese asi musí trpět hodně... Ale to jsou Radiohead. "Hey, Radiohead! Creep! Dickhead..."

Lost Highway (1997)

mám ráda filmy, u kterých zůstanu na konci příjemně zmatená. Ale tohle jsem fakt vůbec nepobrala. Divnej film.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Čekala jsem katastrofu nejvyššího stupně, ale místo toho jsem viděla jeden z těch kvalitnějších popcornových filmů. Celé to stojí na nádherné výpravě, krásné hudbě a úžasných vizuálních efektech. S příběhem už je to horší, ake co se dalo čekat. Nemá cenu srovnávat film s knížkou, protože tam jde úplně o něco jiného. Jinak Adamson se trochu inspiroval jinými filmy (Pán Prstenů, 300...), a i když výsledek bije do očí, dá se to překousnout. A je velká škoda, že Skandar Keynes nedostal větší prostor...

Sex ve městě (2008)

Možná je to tím, že jsem seriál nikdy neviděla, nebo taky tím, že jsem od toho vůbec nic nečekala. Ale popravdě řečeno, i přes dvě a půl hodiny jsem se ani jednou nenudila, slušně jsem se bavila a jednou nebo dvakrát jsem byla i dojata :). Ve srovnání s ostatními filmy by to byl pouze průměr, ale v dnešní době podprůměrných komedií si to zaslouží 70%.

Donnie Darko (2001)

And I find it kind of funny,i find it kind of sad, the dreams in which I'm dying are the best I've ever had

Trainspotting (1996)

strašně moc průměrný film s nejlepší opening scene ever a s jednou kultovní scénou.

Babel (2006)

Není to sice férový vůči Alejandrovi srovnávat Babel a 21 gramů... jenže tohle je chlad a vyumělkovanost x naprostá dokonalost ve všech směrech. Je mi to líto, ale pro příště: Dvakrát do stejné řeky nevkročíš.

Radiohead: 7 Television Commercials (1998) (video kompilace)

Britská muzika je úžasná a Radiohead jsou toho jasným důkazem. Naprosto originální hudba se skvělými texty a ty klipy... Všech 7 klipů má v sobě tolik emocí a každý si je může vykládat úplně jinak. A navíc, bez Radiohead by asi nikdy nevznikli Muse, takže další důvod, proč je milovat.