Velký hack (2019)

Osobní data - nejcennější komodita světa. Šílený. Jinak cením Netflix, že touhle populárně naučnou a poutavou dokumentární tvorbou dostává tyhle důležitý témata mezi masy, protože seč je to škoda, do kin se na dokumenty nechodí (a ani Michael Moore to už nezachrání). Pokud to uvidí aspoň zlomek z těch 150 milionů netflixáckejch předplatitelů, tak by to nějaký rozdíl mohlo udělat. Sociální sítě nás přece měly spojovat, a ne využívat našich osobních údajů, aspirací a názorů, aby nás pak o to víc rozdělovaly. Neříkám, že by si lidi měli hned smazat všechny svý instagramy a facebooky, ale spíš přemýšlet a zpochybňovat to, co se nám snaží tyhle sítě pomocí reklam vnutit. Vždyť náš názor a pohled na svět je pořád to nejcennější, co máme! Takže no more manipulaci, sakra!

Potvora (2016) (seriál)

Oh maaaan. Dávám si za životní poslání být Fleabag evangelistou a budu tohle mistrovské dílo šířit všude, kde to půjde! protože moderní ženská hrdinka, feministka (taková ta správná), se smyslem pro humor, co zaplňuje svojí vnitřní prázdnotu sexem s random týpky (so what?) a neustále boří čtvrtou stěnu? Hm, you had my curiosity ... but now you have my attention! Je to vtipný, ale i šíleně tragický, asi tak jako život obecně, a druhá série je fakt krutá, ta mě zasáhla rovnou to mýho emočního soláru a nějakou tu dobu trvalo, než jsem se zase postavila na nohy! Až tak je to dobrý!!! Děkuju, že něco takovýhleho vzniká, svět potřebuje víc upřímný tvorby o současných ženách, vztazích, sexu a tak. Jo a hair IS everything!!! <3

Lví král (2019)

Hm, zase totální ‘meh’. Na papíře to možná vypadalo jako dost možnej film roku, ale celý je to teda fakt vizuálně nádherný, ale za to bez srdíčka, a nezachrání to ani Donald Glover (platonická láska). Nejvíc mi ovšem chyběla Scarova píseň (tady je dost zkrácená) a absence hajlujících hyen, ale co už, je to remake a musel se posunout s dobou, takže beru, ale mohli mu dát aspoň nějaký to současný padoušství, víte co, když už přidali i ty mnohem charakterově výraznější lvice, tak proč ne trumpovskýho Scara? Ale jinak je to strašně zbytečnej film. Svým budoucím adoptovaným dětem tento film rozhodně zamlčím, a to prostě není dobrý znamení! Vím, že Disney to nemá zapotřebí, protože peníze, ale strašně bych ocenila trošku víc risku z jejich strany, jinej pohled, trošku jiný motivy, cokoliv prostě. Protože je tohle fakt zbytečnost:(

Malá Miss Sunshine (2006)

Everybody just pretend to be normal, okay? Ultimátní feel good, co asi tak nikdy neomrzí, a dá se pustit za jakýhokoliv životního rozpoložení a instantně dokáže zvednout náladu! Rodiny jsou prostě všechny divný a vy taky, a možná je už čas přestat to předstírat!

Too Old to Die Young (2019) (seriál)

Love it or hate it. NWR ukazuje fakáče na všechny a na všechno a dělá si to tak, jak chce, a v jakym tempu chce!. Děkuju Amazonu, že někomu dá skoro 13 hodin prostoru natočit tuhle jízdu! V televizi by to ustálo akorát pilot a okamžitý zrušení a hejt ze všech stran, ale my si díky týhle momentální kreativní volnosti můžeme užít morálně ulítlou ultra neonovou podívanou s mrazivým soundtrackem, cool deadpan herectvím a tak samolibou kamerou, že budete frustrovaní, ale zároveň (snad) nadšený jako nikdy! <3

Kořist (2019)

Čekala jsem pohodový béčko, ale ono to je béčko co se týče nějaký production value (ble, ten green screen ve venkovních scénách trhá oči!), které se ale bere poměrně vážně! Takže jako wtf! S takovouhle zápletkou si to fakt zasloužilo trochu víc nadhledu a humoru, takhle to je totiž hodně "meh".:(

Dark - Season 2 (2019) (série)

Paradoxy stranou, tady v čase cestuje snad už každej a za každý příležitosti! První série byla taky hodně ulítlá, ale držela si ten příjemnej pocit mysterióznosti až do samýho konce, tady už je to přece jenom průhlednější. Výbornej cast a soundtrack ale opět vítězí, takže další seriálovej nadprůměr z netlix produkce je tu, a can’t wait for season 3!

Too Old to Die Young - Volume 1: The Devil (2019) (epizoda)

Na tomhle seriálu je něco šíleně sexuálního. Dlouhý záběry, dialogů poskrovnu, clověk pořád čeká a čeká, na to vyvrcholení, a cestou se mu dostává tolika přenádherných i silně znepokojivých pocitů... No proste silně uspokojivá záležitost!