RuPaul's Drag Race (2009) (pořad)

When you become the image of your own imagination, it’s the most powerful thing you could ever do . Asi tak nejlepší show na světě a RuPaul je král! Člověk se baví, směje, slzí, dojímá se... Je to navíc fakt lepší než jakákoliv terapie, nejen že je to děsně inspirativní, ale za těch pár sérií se fakt začnete mít víc rádi a budete hrdí na svojí jedinečnost. Odhoďte předsudky, fakt to stojí za to :')

Suspiria (2018)

Monstrózně děsivej film vyvolavající šílenou úzkost, dokonalá výprava a kamera a masky... Neskutečná choreografie a přenádherná hudba od Thoma Yorka. Must see tohohle roku.

Znovu a lépe (2018)

A morální ponaučení tohohle filmu je, že mít naprostou kontrolu nad životem vaší milované je zcela v pořádku... a dokonce i potom, co se ona milovaná dozví, že několik let byla totálně uvězněná v představách svého geniálního psychopatického boyfrienda o šťastném partnerském životě, ale hlavně i jejích vlastních snech a ambicích!!! Asa Butterfield je děsně roztomilej a všechno, ale tohle by přece neprošlo nikomu! Šilenost!!! A kdyby to skončilo tak o 5 minut dřív, mohlo to být i docela dobrý:(

God of War: Raising Kratos (2019)

i don't usually watch documentaries about video games, but when i do, i cry like a baby! tyjo totální paráda, sice známe ten pohádkovej konec, ale i tak to bylo napínavý sledovat pot a krev a nervy nadšených ( a sem tam i pochybujících) tvůrců jedný z nejlepších her ever. Takže já jdu zapnout péesko a jdu si to dát ještě jednou. Stejně tak jako výlet na Island:)

Godzilla II Král monster (2019)

soooooo boring. jedno z největších letošních zklamání, ale moje blbost, prostě jsem si to extrémně vyhajpovala, ale sorry, ten epickej imax trailer s puccinim? No klasická začátecnická chyba... Čistě a jednoduše, je to prostě ultra debilní film s postavama, co jsou leda tak dobrý na odstřelení kyslíkovou bombou. Monstra dobrý, ale téměř všecko cool se propálilo v trailerech, takže se připravte akorát na jednu velkou a drahou digibordelovou zývačku. Jsem rozhořčená!

Hra o trůny: Poslední hlídka (2019) (TV film)

Tolik energie a úsilí celýho štábu... aby se k nim pak dostala petice podepsaná milionem lidí o přetočení poslední série. D&D jsou blbci, ale cast&crew jsou borci! Každopádně tohle je zase po dlouhý době parádní making of, kde je zároveň nádherně zachycená esence toho, jaký to je dělat film - krásný i příšerný zároveň.

Aladin (2019)

Po Louskáčkovi a Dumbovi člověk už fakt nic nečeká a pak přijde takováhle ultra barevná bomba! Všechno správně, hlavně opravdu dobrý casting plný sympatických herců v čele s Willem Smithemn, který si bere z původního džina Robina Williamse to nejlepší, ale zároveň mu dává vlastní osobní kouzlo. Předělávky písniček a scény s nima spojený jsou jedna velká radost, protože je to jako dívat se na původní verzi na speedu (jo a ty barvy!). Já si to snad v tom kině dám znovu! A mám radost za Ritchieho, který dělá prostě skvělý filmy, jen mu na ně moc lidí nechodilo, takže tohle ho snad zase nakopne a bude si moct zase natočit něco svýho. A na nostalgickou vlnu: ono je na tom fakt něco krásnýho, když vás na tyhle filmy brali dřív rodiče, a teď můžete zase vzít vy je a společně si užít výborný rodinný film, čehož byly disneyovky vždycky zárukou:')

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Je to takový celý, no, prostě "meh". Člověk už asi prostě začne být tak nějak totálně apatickej, protože ho ten prvotní hněv a totální znechucení a bolest zad z neustálýho kroucení hlavou nad tou debilností při předchozích dílech totálně vyčerpalo, tak proč to dál prožívat... Je to prostě škoda, investovat 8 let života do parádního seriálu, prožívat každé malé nebo velké vítězství, prohru, setkání, smrt, zmrtvýchvstání, brečet nebo lapat po dechu během předposledních epizod všech předchozích řad, skákat na gauči a řvát na celej barák "ouuuu shiiiiit" při největších zvratech... už to tam není. A během týhle série to mělo být co zdvojnásobený, ale sakra zestonásobený! Vždyť se loučíme s největšíma hrdinama posledních let. Jenže ti ale v posledních dílech otočili charakterově o 180 stupňů, začli se chovat absolutně nelogicky, a jedna z nejlepších postav ever nedokáže ani říct nic jinýho než "you are my queen" Takže hněv a zklamání postupně odchází, a člověk necejtí prostě vůbec nic. chce se mi z toho brečet, ale pak si vzpomenu, že už je mi to vlastně všechno jedno:(

Riverdale - Kapitola 57: „Přežít noc“ (2019) (epizoda)

Nerada to slovo používám, a fakt ho nerada píšu, ale nic nevystihuje tenhle seriál tak dobře jako prosté a jednoduché LOL. Co replika, co scéna, co "zvrat", co díl, vždycky je to totální wtf a mě to baví snad čím dál tím víc!

Viceprezident(ka) - Série 7 (2019) (série)

Strašnej nářez a neuvěřitelně drsný zakončení úžasnýho seriálu (aneb když už to nejde udělat víc absurdní, tak to začne být o to víc krutější). Asi takhle jsem si nějak představovala finále Hry o trůny!