Backcountry (2014) odpad!

Enrique Iglesias a lá "Mr. nomap", ktorý so zásnubným prsteňom v kapse a tupou kravou v role priateľky uteká pred medveďom. To naozaj nechceš vidieť.

Bahno z Mississippi (2012)

Nemôžem si pomôcť, ale pozerať film, kde nosná časť príbehu je postavená na deťoch je pre mňa úplne psycho! Mud mal tie úbohé deti túžiace po dobrodružstve radšej zožrať a ušetril by nás dvoch hodín rodinného príbehu o pravde, morálnom presvedčení a nenaplnenej láske.

Kafe a cigára (2003)

Asi ste si po zhliadnutí tohto filmu povedali WTF? Čo to kurňa mala byť za blbosť, čo sú to za bláboly....Ale ja som sa u tohto filmu úplne vyžívala, bolo to literárne dielo s vizuálnou formou. Vizuálna kniha poviedok, ktoré mali spoločnú tému "kávu a cigarety", táto téma bola však spoločná iba okrajovo, či povrchovo, bol to akýsi artefakt, ktorého sa týkali všetky dialógy, ktoré mali odlišný charakter. Dialógy boli úžasne zaujímavé, ale i prosté a obyčajné, čo snimke nemalo ubrať na kvalite, ale práve naopak dodalo jej to na tej pravej autentickosti, autentickosti bežného momentu ľudí, ktorí sa stretnú pri jednom stole v kaviarni nad šálkou kávy a pri cigarete a rozprávajú sa (nie sú to prepracované dialógy filmových postáv, sú to dialógy ľudí, priateľov...) Je to ako keby ste čitali knihu, jeden príbeh skončí, nasleduje ďalší, snímka je skvelá vo svojej obyčajnosti, o nič totiž nešlo (alebo šlo o všetko?) SPOILER: Počas celého filmu, ak sa to teda dá tak nazvať padala veta "cigarety nie sú moc zdravé/ káva má veľa kofeínu" ale všetkým to bolo jedno neodopreli si svoj každodenný rituál...I keď sa zdá, že film nijako neskončil, podľa mňa skončil a to veľmi symbolicky v poslednej kapitolke s názom "Champagne" povýšili tento rituál, ktorý predstavoval obyčajnosť/ samozrejmosť až podradenosť na niečo čo robia elegantní a nóbl ľudia: "Budem dělat, že tohle kafe je šampaňský. Proč by jsme to dělali? No, na oslavu života......Mám raději kafe.Obyčejný dělnický kafe. Nemáš 'joie de vivre' (radost ze života) - NE!" Snímok je pretkaný symbolikou a obraznosťou, nad ktorou sa (asi bohužial pre vás) treba trochu zamyslieť. Epická bola i kapitolka "Somewhere in California" s Iggy Popom a Tomom Waitsom: "...říkej mi Jime.Chci říct, kámoši mi říkaj Jime, nebo Jimmy, nebo Iggy, nebo Jiggy. Říkej mi Iggy. - Hele, promiň to zpoždění, Jime." :D ďalej treba podčiarknuť i časť "Cousins" kde bol neskutočný moment: "Je to jen legrační, nemyslíš? Když si nemůžeš něco dovolit, je to fakt drahý. A pak, až si to dovolit můžeš, je to zadarmo." atď atď. Takže si to pozrite znovu a skúste v tom nájsť trochu kždodennej poézie života! Hellyeah.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Tejto kundičko_pitvičke nadelím štyri hviezdičky, pretože zo súčasných hororových filmov som zrejme nič lepšie nevidela... Snímka bola inovatívna, priniesla niečo nové čo sa témy i prostredia týka. Atmosféra celkom mrazivá, ale nezamrznete! Takže nič čo vyľaká úbohé dievča až na smrť to nie je (takže na hajzlík som po filme šla úplne v klídku), ale celé to má úžasný vizuál a množstvo zaujímavých detailov. Mŕtvolky moli namakané, proste ja som si na svoje prišla. Mínus je, že ten "creepy" motív chcel nejaký background, ktorý tu bol len jemne naznačený, chcela som o nej vedieť viac, niečo čo by doplnilo a podčiarklo celkovú atmosféru. Trebalo trochu vysvetliť symboliku, keď už sa o ňu obtierajú, trochu viac mágie a tajomna a menej vánku komercie a bolo by to echt! Ale pitva, ktorá trvá 86 minút? Čo je lepšie :D

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Čo na to povedať..hneď po zhliadnutí si vravím fajn určite lepšie než siedma epizóda, ale po čase moje hodnotenie klesalo a klesalo a kle... Aplikovať "halivúdsky" kundo-kundí vzorec na Star Wars (opäť???) ako sorry, ale už ma nebaví pozerať sa na nevinné osudom nepriaznivo zasiahnuté dievčatká, ktoré sú siroty a musia niečo niekomu dokázať a nik iný iba oni to zvládnu, aj keď o nejakom tom povstaní nemajú ani šajnu a majú ho uprdele a ich moto je "nádej je základom povstania" a "niekedy vieš aj keď nevieš" :D Nepodstatné, nevymodelované postavy bez detailov, bez minulosti sa točia okolo jednej (JEDINEJ) triviálnej a prvoplánovej zápletky, ktorá sa ťahá celým filmom bez nejakých postranných malých dejov, ktoré by dali snímke charakter. Divák za celých 133 minút nedostal ani tú najmenšiu šancu zžiť sa s postavami a vytvoriť si k nim akýsi ten subjektívny postoj, ktorý by vyvolal emócie. Film je samozrejme zhluk nezmyslov a nelogiky, ale áno všetkým sa nám páčili bojové scény a všetky tie star wars veci! A áno posledných 5 minút filmu (nepočítam romantiku na pláži) bolo EPICKÝCH, aj keď nechápem ako je možné, že (nášmu pánovi a spasiteľovi) Dath Vaderovi utiekli najdôležitejšie info spred ksichtu, ale týchto 5 minút spravilo z tejto mršiny "aspoň" polomŕtvu snímku, ktorú si už aj tak nikdy v živote opäť nepozriem, takže pomaly a v tichosti odíde a ako sa vraví "zíde z očí, zíde z mysle".

Romasanta: Hon na vlkodlaka (2004)

Uufff všetci hovoríte, že film bol hrozný a námet a prevedenie sra*ka, ale Elsa Pataky úžasná! Nepopierac jej pohľadnosť mi práve ona v tomto filme vôbec nesedela, uhladená nadblbečná tvárička so zlatistými vlasmi, ktorá s kudlou naháňa vraždiace monštrum po lese v 19. storočí...Vážne? Predstavovala by som si to inak, a však odhliadnuc od tohto, film bol podľa mňa veľmo veľmo fajn aj atmosféra bola skvelá + dávam za temné poetické momenty "Môj život patril tebe, teraz ti patrí moja smrť a smrť trvá večne" alebo „Niektorí tvrdia, že som bol človek, ktorý sa občas menil na vlka. Ja si myslím, že som bol skôr vlk, ktorý sa občas menil na človeka.“ Vlci krásny a konkrétna premena vlka na človeka bola epická, najlepšia "filmová" premena! Áno bola zaujímavá a nie nie sú lepšie, rozhodne nie tie kde chlapík zrazu ochlpatie, narastú mu zuby a zväčší sa mu čeľusť :D

Lída Baarová (2016)

Vizuálne pekné...na český film až veľmi pekné. A však čo povedať na Táňu Pauhofovú, ty Tánička máš od Baarovej na 100 honkov ďaleko, vzhľadom na to, že som videla dokument Skaza krásou, zobrazený charakter Lídy v tomto snímku sa podľa mňa nezhoduje s charakterom Lídy Baarovej. Lída mi prišla viac naivná vo svojej podstate až nahlúpla a zasnená, vedená víziami svojej matky - vôbec mi neprišla až tak ctižiadostivá, prefíkaná líška so záludným úsmevom a so svojimi rozhodnutiami až moc prvoplánová ako ju zobrazila (škaredá) Táňa. A už vôbec podľa mňa nebola taká odvážna, aby si šla od Geobblesa pýtať povolenie, aby uvoľnil ďalšie peniaze na film a dovolil židovke, aby v ňom napriek zákazu hrala - na to by nemala gule (aj keď ktovie haha). Nerozumela som prečo sa počas skúšky/ nahrávania s Fröhlichom len jediný krát rozprávali nemecky a pán Hitler so svojím čiernym gestapom zrazu mumlali po česky, absolútne to stratilo autentickosť...a zrazu príde zaprdený režisér z halivúdu a ten mele anglicky a Lída tiež anglicky (mimochodom mám pocit, že v dokumente Baarova povedala, že nešla za veľkú mláku i kvôlu tomu, že nevedela dobre anglicky, jáááááj. Ale dávam (zatiaľ) 3* lebo som sa vyslovene nenudila ani som nezaspala, len som pi*ovala.

Pýcha, předsudek a zombie (2016) odpad!

Vypnuté po pol hodine....očakávala som parádnu zombie nakladačku, pretože kniha ma úplne pohltila svojou atmosférou a jedinečnosťou, ale k tomuto "skvostu" nemám slov. Nemalo to dej, postavy medzi sebou mumlali Austenovej dialektom, sem-tam mečom prebodli zombíka, ktorý sa do danej situácie dostal nevedno ako :D Podotknúť treba, že sestry Bennetové mali byť vyškolené bojovníčky, ale tu boli prezentované ako pidi dámičky, ktoré mali neustále čisté šaty, t.j. i po "súboji"......xo xo..... no a kamera bola údesná a na záver asi len to, že ilustrácie v knihe boli viac creepy ako táto žbrnda a ako som sa na to tešila! A to sa tu mali lámať kosti a brutálne likvidovať zombiovia. Amen tma.

Solomon Kane (2009)

Nesklame, poteší, splní svoj účel, pobaví...zápletka, zlo, čarodejnice, diabol, démoni, stredovekí zombie, duše zatratených, smrť a zápach, hmla, hrad, zohavení bojovníci a opakujem zápletka! A tradičný koniec kde dobro zvíťazí nad zlom tak prečo 65% ? Ja som sa bavila celých 100 minút. NOM vy na všetko pi*ujúci pupuši!