Půjčovna masa (2018) (seriál)

Hodnotím už po dvou dílech celek, protože nemám strach, že to časem zněním. Děj super, obsazení na jedničku, vizuál luxusní. Jsem ráda, že se adaptace ujal Netflix, protože jinak by výsledek byl čajíček pro malý děti před spaním. A to ne! Ale na druhou stranu jsem ráda, že seriál není přesně podle knihy. Asi by odpadlo dost sledovatelů. Kdyby ne, stala by se z toho jednohubka. Jenom nevím, jaká varianta je správnější. A taky musím zmínit znělku. Super :)

Půjčovna masa - Padlý anděl (2018) (epizoda)

Jede to dál, jede to dobře. Za všechno scéna v muzeu. Tady máte realitu děcka. Sice pomalé, ale co čekat od Netlixu. To já na něm právě žeru. Pomalu, pomalu a ránu na solar nečekáte (teda jako čekáte, zásadně v posledních deseti minutách). Tohle je jenom pro hardcore sci-fi fandy s odstíny jiných žánrů. A jak je zmíněna ona nahota. Ano, když se to hodí do děje, a jako že hodí, tak proč ne? Jestli máte problém, nekoukejte (i když ten Purefoy...ne děkuji, znovu už ne!). Jenom škoda, jak je napsaný scénář ve vztahu pouzdo Kovacze a Ortegové, protože to musí dojít každému hned (mě to v knize došlo až v moment, kdy to autor napsal narovinu).

Půjčovna masa - Z minulosti (2018) (epizoda)

Zatím jenom pilot, který táhne děj, který bude pecka. Na mě moc dlouhé "seznamování s reáliemi Země a jejich chutí", ale vizuální stranka super. Kinnaman super. Jako vždy, jako všude. Kvůli seriálu jsem se pustila do knih, tak snad mě adaptace nezklame. Uvidíme, co bude dál :)

Black Panther (2018)

Jednou větou: originální. Dvěmi větami: originální. Relativně. Více větami: film začíná dobře. Úvod byl dobře zpracovaný, aby pochopil i ten, kdo o Black Pantherovi neví vůbec nic, protože film o téhle postavě nemohl být klasický origin. A pravda, moc toho o něm nevyšlo. Moc, číslem dvě. Děj je naprostá klasika, přesto jsem se bavila. A udělalo mi radost, že tam byl jenom Black Panther. Nikdo další. Jenom ty náznaky jednou větou, přesto si film víc užijete, když víte vo co go. Nádhera. Co mi neudělalo radost byla hudba. Není to moje, ale dokonale se to hodilo. Hlavně správné vyvážení mezi tím černým africkým bum bum a tím černým americkým tuc tuc. Jenom jsem se občas ztrácela. Něco jako černoch, když se podívá na dav bělochů, takže to pro mě zachraňovalo oblečení a přehled byl. Mid post credit scene? WTF? Režisér je pěknej kulíšek, to udělal, aby díváky naštval...nebo mu nic jiného z materiálu nezbylo? Post credit scene? Mohli tam být jenom dvě postavy, ale za tuhle jsem raději. Tajně jsem doufala, že to nebude směřovat zrovna tímhle směrem, ale takhle je to taky dobrý...

Runaways (2017) (seriál)

Konečně mám shlédnuto a mohu hodnotit jako celek. Čili hodně pozitivně. Celou dobu si říkáte, že víte co a jak a potom vám nevadí, když vám dojde, že to je jinak. Doporučuji shlédnout v "netflix style", potom si to užijete. A snáze odpustíte scénáři i to teen drama kolem. Ale na druhou stranu. Tohle je teprve začátek.

Runaways - Hostile (2018) (epizoda)

Dobře, zase tak dechberoucí to nebylo, přesto zase dávám pět. Chtělo to pořádnej clifhanger na posledních pět minut. Místo toho to bylo tak nějak roztažený na celý díl, ale špatný to nebylo. Alespoň konečně využili ten nápad s pojmenováním týmu...vzhledem k situaci.

Runaways - Doomsday (2018) (epizoda)

Pokud jsem právě neviděla nejlepší práci dvojitýho agenta v historii televizního průmyslu, ztrácím iluze o dobru a zlu. Finále bude dechberoucí.

Runaways - Refraction (2017) (epizoda)

Hezky se nám to začíná rozpadat. Jak na straně staříků, tak na straně mlaďasů. Jen tak dál.

Runaways - Metamorphosis (2017) (epizoda)

Tak tohle se hodně povedlo. Stále se zvyšující kvalitu dílů už beru jako samozřejmost. A zase trochu toho rodinného sbližování, aby děcka byla ještě víc zmatená. Super.