Ip Man (2008)

Musím uznat, že čistých 5* to není. Nějak jsem se nemohl naladit na tu správnou strunu. Co se ale týče kung fu, tak smekám na nejvyšší možnou úroveň. Donnie Yen byl tak neskutečně rychlý, že kamera ani nestačila zachycovat jeho pohyby. A bitky nebyly trapným americkým typem, že i když je boj jednoho proti deseti, chodí postupně jeden na jednoho. Tady to bylo skutečně jeden proti deseti a zkuste hádat kdo vyhrál ;-) Obrovský respekt před Donnie Yenem.

Deiji (2006)

Z Deiji dýchá korejská škola hned od začátku díky klavírní hudbě, krásnému obrazu a kameře. Woo-sung Jung je opět naprosto skvělý. A ač vyšetřování odhalující hrdince totožnost zabijáka prostřednictvím hudby a tulipánů je poněkud ubohá, celkově má film jistě kvalitu tak 90%.

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Podle toho, jakým způsobem se v traileru vraždilo jsem si myslel, že se jedná o dílo z nějakých 70.,80. let a ono houby. Ten film by musel být pořádnej shit. Ale trampolína docela zamrazila!

Poslední polibek (2006)

No říkal jsem si, že tenhle film musela natočit nějaká ženská. Je to dost silné házení špíny na mužské pohlaví. Ale zase na druhou stranu něco pravdy na tom asi bude, i když že by se všichni chlapi chovali jako těch několik tady se mi nějak nezdá. Přesto zajímavý, dobře zahraný filmový počin.

Charlie Bartlett (2007)

Přesná hranice tří a čtyř hvězdiček, čili 70%. Teenagerské problémy řešené způsobem, který může projít snad jen v Americe. Ale přesto má film něco do sebe; například na jedničku zvládnuté hlavní role.

Stáhni mě do pekla (2009)

No lépe než komentář Rentona už to asi popsat nejde. Snad jen podotknout, že samotné vyústění není nikterak překvapující a že trailer je namíchám vskutku tak, aby nalákal, jenže samotný film už mnoho nepřidá. Těšil jsem se na omílaný "návrat klasického hororu" a o to víc jsem teď zklamán :-( I když člověk se i zasmál, třeba když Miloš říká przněnou češtinou "Přišel tvůj čas".

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Tak jsme svědky, kdy třetí pokračování hravě předčí to druhé. Úsvit dinosaurů měl snad všechno, včetně nějakého napětí, nového parťáka, vlastně dvou (včetně veverčice), Sidův úlet, novorozeně, ... A musím uznat, že malou mamutí holčičku s takovýmahle očkama jsem ještě neviděl ;-) Opět tedy výborná, dá se říci rodinná podívaná, ve které si svoje najdou jak děti, tak i ti starší.

Miami Ink (2005) (pořad)

Skuteční profíci, i když tetování já neholduju, nějak nemůžu odtrhnout oči od obrazovky, když vidím, jak nádherně malují.

Jigureul jikyeora! (2003) odpad!

Říkám si, že už jsem dlouho neviděl žádný dobrý sci-fi a pak se mně do rukou dostane tohle dílo s velice dobrým hodnocením. Tak si řeknu proč ne. Obrovská chyba!!! Nejedná se vůbec o žádný sci-fi, alespoň tedy prvních 98,5% filmu. Je to příběh vypatlanýho mladíka, který přišel o rozum težkými životními situacemi. Za tohle představení jsem byl připraven dát 1* za předvedené hororové prvky, ve kterých se sice nevyžívám, ale za něco málo stály. Ovšem okamžik, kvůli kterému se tenhle film dá označit sci-fi, tedy posledními dvěma minutami, mi vzal veškerou chuť i pro tohle slabé hodnocení. Film pro slabomyslné úchyláky (bez urážky všem, kterým se to líbilo, ale zamyslete se!)!

Ben X (2007)

Takto namířený film na autismus se mi příliš nezamlouval. Bohužel je to pro mě jisté zklamání. Veškeré hovory zasahující do děje mi vadili a až na konci se člověk dozvídá, že tvoří jakýsi dokument nebo reportáž. Šikana je svisnstvo a ty dva (promiňte mi ten výraz) "ču*áky" by měly přinejmenším pořádně proliskat, ale dle mého názoru je daleko silnějším a i filmařsky lépe zpracovaným zážitkem Ondskan nebo Klass. Ale řečené "moudro" je bohužel až krutě pravdivé: "Nejdřív musí vždy někdo zemřít, aby se začalo něco dít."