Rebelka (2006)

Pohodičkovej filmík, kterej nikoho nemůže urazit, ale naopak pobaví docela slušně. A hlavní hrdinka je prostě dokonalá ve všech směrech. Fakt šikovná kočka. Má to myšlenku, je to originální, ... proč ne?!

Štěstí na dosah (2006)

Tenhle film ukazuje, že k dosažení štestí může vést krutá a trnitá cesta. Člověk se ale nesmí vzdát a amusí bojovat jako Will Smith. Emoční drama, ve kterém exceluje dvojice Smithů, natočená na motivy skutečné události. Kdo by s nimi nesoucítil, musel by být z kamene.

Sběratel kostí (1999)

Perfektní kriminální román, kdy vrah zabíjí podle knižní předlohy a vždy nechává indicie vedoucí k další vraždě. Je to sice slabší odvar Sedm, ale přesto s přimhouřením oka u mě dostává 5*.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Jeden z nejlepších velkofilmů 90. let, i po nějakých 17 letech je to prostě klasa. A asi nejlepší zpracování Robina Hooda vůbec, výborně zahraný, s jistou dávkou humoru a vynikající ústřední melodií.

Poslední skaut (1991)

Jeden z nejlepších akčňáků z éry 90. let. B. Willis padne do role jak "prdel na hrnec" a Joe je v jeho podání skutečnej tvrďák. Hází jednu super hlášku za druhou a závěr korunuje stylovým skotským tanečkem. Také pro druhého hlavního hrdinu je role jako vyšitá. Zdárně sekunduje "parťákovi" vtipnými poznámkami a později i zapojením v akci. Perfektní film, který ani po letech neztrácí nic z napětí, vtipu a který diváka zaručeně ohromí.

Lovci pokladů (2004)

Roztomilá pohádka o honbě za pokladem. Sice je asi všem jasný jak to dopadne, ale má to příjemnej spád a Nickovi tahle role vědomostma nabušenýho chlápka co se nebojí ani v nějaké té drsnější akci opravdu sedí. Navíc mám rád podobný filmy, kde je spousta hejblátek a různejch udělátek s velkým pokladem na konci, takže pro mě jasný 4*.

Liga výjimečných (2003)

No já vím, že to po umělecké stránce za moc nestojí. Slovo slátanina docela sedí, ale vždycky si u této nezvyklé "pohádky" odpočinu a trochu se pobavím.

Eurotrip (2004)

Jedna z těch lepších amerických teen comedy. Hlavne Vatikán je celkem ulítle vtipnej a Slovensko taky pobaví. Dost vtipnej je jistě i Vinnie Jones v jedné z malých roliček. Určitě nezapomenutelná komedie, o tom, že to pro mě není žádnej marnej pokus svědčí i to, že jsem ji viděl už několikrát.

Alexander Veliký (2004)

Po letech jsem se opět dostal ke shlédnutí tohoto starověkého eposu a přidávám * navíc. Je to moc povedená historická, výpravná a poučná podívaná, která člověku skutečně něco řekne o jednom z největších panovníků a vojevůdců historie. Škoda ho kluka, mohl toho dokázat víc, kdyby mu bylo dopřáno víc než 33 let. Jinak Colin je dost přesvědčivý, a to i v "homo" scénách a má krásnýho koně. Zkrátka, nádherný kostýmy + příjemná hudba + zajímavá kamera + výborný Farrell + kvalitní výkony ostatních = 4*.