Chuck (2007) (seriál)

Po třetí sérii už nastal čas pro nějaký ten komentář. Chuck prošel velikou proměnou. Celá první série dělá ze svých slabých stránek své přednosti. Staví na vtipnosti a soubojích krásných utlých žen se svalovci, a světe div se, dívky vyhrávají ;-) Obávaný zabiják Casey během první řady snad nikoho nezabije a seriál vytváří dojem "bad guys" bez prolité krve. Druhá řada je o dobývání srdce a snaze býti špionem, ale i zde je neskutečná řada vtipných scén, které prostě baví. A konečně třetí a poměrně zlomová řada. Vtipnosti docela ubývá a prostor dostává více akce, což je podle mě trochu škoda, protože mi chybí ten mile hloupoučký kolektiv, který se mění na kolektiv akčnější a dramatičtější. Přesto ale Chuck dokáže stupňovat svou schopnost zaujmout a konec třetí série tomu dává jenom za pravdu. Nezbývá než čekat na sérii čtvrtou. .... V hloubi páté série musím konstatovat, že na Chucka koukám jen ze setrvačnosti. Vtipnosti ubylo a vyloženě na akci seriál nikdy stát nemohl. Kdyby byla laťka v téhle výši od začátku, nevím jestli bych Chuckovi vůbec fandil. Snižuji tedy o hvězdu hodnocení a více raději neuvažuju, protože by to nemuselo zůstat jen u jedné.

Vlkodlak (2010)

Po výpravné stránce velice zdařilé, po dějové už méně. Čitelné a zdlouhavé. 50%.

Solomon Kane (2009)

Zklamání roku. Těšil jsem se jak malej, intro dokonce zvýšilo mé očekávání, ale to začalo postupně opadávat, až přešlo k němý úžas nad tím, jak lze celý námět zprznit. Ty hloupoučké dialogy a nesmyslný postup v ději, no hrůza. Řežby sice nebyly špatné a těch pár monster taky ne, ale korunu všemu nasadilo něco, co dosti připomínalo Balroga z Morie. Postavy dobré, ale chtělo by to lepší příběh.

Hollywoodští rivalové (2009) (seriál)

Viděl jsem jenom Willise s Gibsonem, ale bylo to příjmné shrnutí dosavadní kariéry těchto mohykánů, kteří posunuli svůj žánr o velký kus kupředu.

Pacifik (2010) (seriál)

Samozřejmě, že se nabízí srovnání se starším bratrem, čili Band of Brothers. V tom ale Pacific ztrácí. Má hodně pozvolný rozjezd, který některé odradí a mně osobně dělalo problém zvyknout si na některé tváře, které znám z jiných seriálů a sem mi prostě nezapadli. Kdo vydržel řekněme do čtvrtého dílu konečně dostal to, po čem asi toužil a Pacfic postupně nabírá na akci. Ale pak přijde díl osmý a je vše zase ztraceno. Jedna z největších bitev v Pacificu a něco na co jsou Američané obzvlášť pyšní, čili Iwo Jima, je pojato jako lovestory z jiného konce světa. I přes slušné zakončení už je celkový dojem pošramocen. Celou sérii musím hodnotit tak, že pokud je věnován prostor válce jako takové, nemám výtky, ale jakmile se začne šťourat do svědomí toho a toho je to trochu nuda. Navíc mi tam chybí alespoň malé představení nepřítele. Američané sice bojují, ale nějaký ten Japonec se tam ukáže jen sporadicky. Co mě na Pacifiku dostalo asi nejvíc byla překrásná znělka, kterou (ač je celkem dlouhá) jsem si pokaždé vychutnal. No a záverečné a očekávané představení veteránů musí dojmout každého. Pokud ale odložím sentiment, musím dát Pacifiku 75%.

Na konci všech válek (2001)

..... "Když žijete pro smrt, každá minuta se stává věčností." ..... (zasloužených 73%)

Tajemství jejich očí (2009)

Velice dobré a zajímavé vyústění jinak bohužel poměrně nudného a zbytečně natáhnutého filmu. Závěr je opravdu perfektní, ale projít si k němu podruhé ty dvě hodiny předtím, to už za to asi nestojí.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Vskutku nechutná agitace, která nemá obdoby! Když jsem četl, že ze starých lidí dělá blbce, chtěl jsem si udělat vlastní názor a věnoval jsem ty 4 minuty tomuhle paskvilu. Nejenom, že z nich dělá blbce, ale taky vidláky, kteří jsou úplně vymaštění, zatímco elita žijící ve městě ví nejlíp koho volit. Ať už mají z politického pohledu pravdu nebo ne (to je věc názoru každého jedince), takovýmhle způsobem by si ji neměli dovolit podávat. PS: většina lidí si prdel nevytírá levicí, nýbrž papírem!!!

Špatnej polda (2009)

Tenhle film se tváří, jako by chtěl něco nabídnout, ale v podstatě je celkem o ničem. Tak já se budu taky tvářit, že ho dobře ohodnotím a s přivřením obou očí tam ty 3* dám, za kulhajícího a dobře hrajícího Cage. 55%.

Kick-Ass (2010)

Je to sice mírně nadnesené hodnocení, ale bezprostředně po dokoukání nemůžu jinak. Už dlouho, resp. snad nikdy, jsem neviděl akční film, u kterého bych se tak neskutečně skvěle bavil a smál se. Cool komix (vedlejší zápletka), cool příběh, cool postavy, supercool hlášky. Zvláštní je, že hlavní postava tu není ten největší frajer a sympaťák, tou postavou je jednoznačně HitGirl. Ji a jejího tátu si zamiluje každý. Tuhle výtečnou zábavu si rozhodně zopakuju!