Interview s upírem (1994)

Toto hodnotím podobne ako Coppolovho Draculu....nie ako film ako taký ale ako spracovanie mojej obľúbenej upírskej tématiky a tento snímok je tým najlepším spracovaním. Úžasný Pitt s Cruisom, fantastická atmosféra, skvelé kostými a dej pri ktorom mi dve hodiny sledovania zbehli ako voda. A netreba zabudnúť na začínajúcu Kirsten Dunst, ktorá sa zahanbiť určite nenechala.

Hvězdná brána (1994)

Na toto nedám dopustiť. Je to moja srdcovka už od detstva. Jednoducho skvelý námet. Súhlasím, že spracovanie mohlo byť lepšie, no....... skrátka som hold fanda :-)

Batman navždy (1995)

Jedna hviezdička za Jima Carreyho a druhá za Nicole Kidman.

Uprchlík (1993)

Vďaka tomuto filmu som si obľúbil tak Harrisona Forda ako aj T.L. Jonesa. Pre mňa jeden z najlepších thrillerov vôbec.

Batman se vrací (1992)

Nedávno (marec 2009) som si tento film pozrel znova a musím ešte jednu hviezdičku pridať. Tento film je dokonalý. Úžasne bizarné postavičky, znova skvelá Elfmanova hudba, výborné kostýmy a Burtonova réžia snáď ani nepotrebuje komentár: Film vás drží v napätí počas celého priebehu.... skrátka, je zbytočne veľa písať, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Temný rytíř (2008)

K tomuto už bolo povedané a napísané snáď asi všetko. Nie je to komixovka na aké sme zvyknutí, nie je to ani akčnák na aké sme zvyknutí. Tešíte sa na scény, v ktorých sa objavuje Joker, no nenudíte sa pri scénach, v ktorých sa neukáže. Nolan si nasadil latku veľmi vysoko a bude mať čo robiť, aby tretie pokračovanie neskĺzlo do akéhosi klišé. Avšak nie je to režisér amatér, takže myslím, že sa máme na čo tešiť.

Iron Man (2008)

Komixovku si pozriem vždy, hoci by som vedel, že to má byť brak. V tejto mi však čosi chýbalo. Iron Man vo mne narozdiel napr od takého Batmana nič nezanechal. Bol to pre mňa len akýsi svieži letný film na skrátenie večera. Herecky síce zvládnuté veľmi dobre (ako u Roberta tak aj u Gwyneth), no pre mňa stále len popkornová zábava. Sorry boys.

Utržený ze řetězu (2005)

Jet Li konečne začal aspoň trochu hrať, čo ma šokovalo natoľko, že až moje hodnotenie dopadlo tak ako dopadlo :-)

Con Air (1997)

Toto je zatiaľ najlepší akčný film aký som videl. Skvelé prepracované charaktery postáv a výborná akcia ho stavia na piedestál tohto žánru. Fantastické.

Střihoruký Edward (1990)

Môj prvý film Tima Burtona a Johnyho Deppa. Prvýkrát som ho videl ešte ako dieťa, no už vtedy vo mne zanechal nezmazateľnú stopu. Keď som si tento film pozrel po niekoľkých rokoch znova, pochopil som, že to nebolo len akési poblúznenie, ale že ten film ma ozaj niečo do seba. V krajšej (nie lepšej) role som Deppa doteraz hrať nevidel, hoci taký Willy Wonka...:-)