Vrána (1994)

Pomstychtivých hrdinov, tu bolo je a bude mnoho, no jedine tento má naozaj štýl. Lee vdýchol svojej postave neskutočnú charizmu, Proyas zase vytvoril úžasne temnú atmosféru a divák zostáva ohromený. Dokonalé.

The Doors (1991)

Už viacero ľudí ma prirovnalo k Jimovi Morrisnovi.....a konečne viem prečo:-)))

Bathory (2008)

Po druhej projekcii musím jednu * ubrať. Tento Jakubiskov nezdar sa až príliš snaží, no snaha je to márna. Dokonalý príklad toho, ako pekný obal predá aj tú najhoršiu knihu.

Sbohem, baby (2007)

Vydarená bratská spolupráca. Priznám sa, že som očakával prepadák, no som veľmi rád, že som sa mýlil. Dúfam, že Ben Affleck ešte natočí niekoľko minimálne tak dobrých filmov ako je tento.

Telefonní budka (2002)

Až sa mi nechce veriť, že niečo také dokázal natočiť J. Schumacher. Je pravdou, že bez skvelého výkonu C. Farrella by ten film bol iba polovičný, no i vďaka nemu ide o jeden z najlepších thrillerov aké som videl.

Batman a Robin (1997)

Tak ako Burton Batmana zrodil, tak ho Schumacher pochoval. Hviezdička len za sexi Umu.

Titanic (1997)

Toto ide akosi mimo mňa, čím nechcem povedať že by šlo o zlý film.

Obchodník se smrtí (2005)

Sú filmy, v ktorých si neviem predstaviť lepšieho hlavného hrdinu, než ktorý je obsadený tvorcami a tento film medzi takéto patrí. Cage podáva skvelý výkon za čo môže ďakovať najmä Niccolovi za skvelú réžiu. P.S.: Úvod filmu rulez

Next (2007)

Akcia je akčná, efekty sú efektné a Jessica Biel je sexy... Kto za tým nehľadá nič hlboké, tak ho čaká "příjemná podívaná" (sorry, no žiaden slovenský a hlavne výstižnejší ekvivalent tohto spojenia mi na um neprišiel)

Dracula (1992)

Na toto dielo sa nepozerám ako na film, ale ako na ďalšie spracovanie môjho obľúbeného námetu. A musím povedať, že je to doposiaľ to najlepšie spracovanie. Všetko do seba pekne zapadá, akurát by nevadila trošku kratšia stopáž.