Polární expres (2004)

Pekný príbeh, rozprávkovo-baladická atmosféra. Avšak animácia ani dialógy ma zrovna neuchvátila.

Krásy evropského pobřeží (2005) (seriál)

Tento cyklus 6-7 minútových epizód považujem za priemerne náučný a zaujímavý. Kto dané základné poznatky nemá, nadobudne ich. Kto ich už má, zopakuje si :) Okrem toho pri dokumentoch vždy oceňujem už len žáner samotný. Príjemný cestopisný cyklus.

Milionářská bydlení (2004) (seriál)

Súhlasím so všetkými recenziami a názormi, ktoré tvrdia že ide o mamonárstvo, rozhadzovanie peňazí, povyšovanie sa, ukážku americkej spoločnosti a pod... Ale ja hodnotím dokument: Dozvedeli sme sa myslím dosť reálne, ako to funguje. Mohli sme cez tento dokument nahliadnuť do zákulisia biznisu a realitných agentúr, kamera a strih sú veľmi dobré, zábery mesta (rôzne mestá, rôzne oblasti, rozhovory, detaily interiéru i exteriéru, zvuky...) sú kvalitné, atmosféra dosť reálna. Dokument má mapovať reálny stav, poskytnúť pohľad do danej témy a to tento dokument splnil veľmi dobre (pri mojom hodnotení ide o to ako je dokument spracovaný a čo ponúka, nie o to ako márniví sú Američania)

Černá káva (2005) (TV film)

Videl som to vo forme troj-dielneho dokumentu, ktorý sa postupne venoval káve z najrôznejších stránok (napr. história, účinky, zaujímavosti, obchod...) Považujem tento dokument za jeden z najzaujímavejších v tematickej oblasti "o káve".

Melodie mého srdce (2007)

Zdanlivo (iba zdanlivo!) pekný filmík. Dobrý Robin Williams. Pár hlbších zimomriavkových scén. Ale to je všetko málo v porovnaní s mnohými tak ozrutnými chybami! Najviac do očí bijúce sú scény, kde ruka hudobníka stlačí klávesy na klavíri, a zaznie úplne iný akord. A to nemusím byť hudobník, aby mi z toho prišlo zle. Následne prsty stlačia NIŽŠIE klávesy a zaznejú VYŠŠIE tóny?! (Pre neznalcov - je to akoby ste na obrazovke videli rozbitie skla na drobné kúsky, ale zvuk počas tejto scény by znel ako pokrčenie plastovej fľaše alebo vrzgot dverí). Jednoducho humus! Neprijateľné! Napriek romantike, napriek rodinnému námetu, herecké výkony sú doslova hrozné (mimika, gestá, reč, jednoducho všetko) a nezachránia to ani napínavé prekvapenia (a la mladý Mozart pri organe)

Baba na zabití (2003)

Jednoducho nemám rád takýto námet - dlhodobý neúspech hlavného hrdinu (v akejkoľvek forme) vo mne burcuje stále väčšie nervy. A to aj v prípade, že hlavným hrdinom je Stiller, ktorého mimochodom tiež nemám rád.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Váham, či dať vôbec 3 priemerné hviezdy, alebo ide o podpriemer. Nuž, napokon dávam tretiu za snahu, občasné vtipné hlášky, zapojenie hosťujúcich osobností...

Hory mají oči 2 (2007)

Pri sledovaní filmu vždy záleží na vedľajších faktoroch (s kým film sledujete, za akých podmienok, kde, akú náladu ste mali tesne pred začiatkom filmu, aké očakávania máte...) Ja som film videl bez toho aby som poznal predchádzajúcu "jednotku", navyše pri úvodných titulkoch som vôbec netušil či pôjde o komédiu, romanťák alebo horor (bol som s priateľmi na návšteve a film pustil náš hostiteľ). Keďže som nečakal tento žáner, chvíľami som sa pri sledovaní filmu naozaj bál = tento účel bol teda splnený. Pri niektorých scénach som si musel domýšľať čo sa asi stalo v predchádzajúcom filme. Niekedy som tŕpol čo bude ďalej, inokedy som si užíval dej. Detaily správania jednotlivých postáv neriešim. Normálny film.

Noe (2014)

Hm. Nevadili mi padlí anjeli premenení na kamenných obrov, futuristické zvery, ani ne-podobnosť s biblickými faktami, a dokonca ani "čarodejník" Matuzalem...ale je to strašne podpriemerný film! Ble...