Odvážný Crusoe (2008) (seriál)

Nemôžem ohodnotiť niečo, čo nebolo dokončené! A je mi jedno, že dôvodom predčasného ukončenia natáčania je údajne neúspech u divákov. Nerozumiem, prečo sa (nielen v Amerike) točia seriály takýmto spôsobom: Natočí sa pilotný diel, následne sa zistí či majú o daný žáner a typ seriálu diváci záujem. Ak nie, viac sa už nenatáča. (Prípadne sa natočí jedna séria, potom MOŽNO ďalšia séria, potom MOŽNO ďalšia séria...) Chápem, že ide o biznis, ale čo je veľa, to je veľa. Najhoršie pre kinematografiu dnešnej doby je, že sa scenár píše dodatočne. Amazonka, Crusoe, Terra Nova, Joan z Arkádie, 100 Questions, Rodinka úžasných...všetko predčasne ukončené! Čo tak napísať scenár (CELÝ!) a potom natáčať? Z tohto dôvodu ma takmer nikdy nesklamú životopisné filmy a filmy natáčané podľa už existujúcej predlohy (väčšinou ide o staršie a overené literárne diela). Dávam 4 hviezdičky - za potenciál, za predlohu (úžasný román Robinson Crusoe od Daniel Defoe), a z trucu ;)

Amazonka (1999) (seriál)

Robinsonovi (2007) odpad!

Nuda, chaos, znovu nuda a znovu chaos. Dej nezmyselný, postavy a vzťahy medzi nimi povrchné, zmysel v tom nenájdete nikde. Dokonca ani dialógy nedávajú zmysel. Mimochodom - to, čo malo byť akože prekvapenie na záver, si uvedomíte po pár minútach. Oničom.

Zo zákulisia Markízy (1997) (pořad)

Za čias Pavla Ruska to ešte malo akú-takú výpovednú hodnotu, divák sa dozvedel nové (vtedy ešte naozaj užitočné) informácie, celková atmosféra začínajúcej Markízy bola príjemná, dôležité otázky z oblasti zákulisia TV boli práve v tejto relácii zodpovedané, detaily vysvetlované... Neskôr to už bola iba fraška.

Partička (2009) (pořad)

Pri takomto programe záleží všetko hlavne na hosťoch (herci, zabávači). Na Slovensku to jednoducho vyšlo. V Čechách vôbec.

Da Vinci - Svet zázrakov (2013) (pořad)

Už som to tu písal pri relácii Galileo - je dobre, že sa televízie snažia zaraďovať do vysielania aj náučné programy, ale takéto zlepeniny prevzaté od Nemcov či iných, navyše maximálne nekvalitne a amatérsky spracované, to nie! To naozaj nie...

Galileo (2012) (pořad)

Mám veľmi rád náučné programy i dokumenty, ale toto je poprvé zlátanina amatérsky spracovaných informácií či reportáží, a podruhé 26 minút je príliš krátky čas na vytvorenie kvalitného programu v takomto žánri. Možno by som túto reláciu zaradil medzi náučné programy pre deti, ale celkovo je to slabé.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

V kategórii romantických študentských komédií ide o jeden z tých lepších filmov. Navyše sa tvorcom podarilo zakomponovať do obsahu (a rozhovorov) tiež celkom príjemnú rodinnú atmosféru a hĺbku vzťahov, a v neposlednom rade tiež zopár ponaučení...

Smotánka (1996) (pořad)

Ono by to aj zaujímavé bolo, keby sme v našej slovenskej "smotánke" mali skutočné osobnosti. Žiaľ nemáme.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

No nie sú tie domčeky na stromoch romantické? :) Táto, dnes už stará, avšak stredovekou atmosférou nabitá, historicko-dobrodružná Love Story o Robinovi a Lady Marianne, je jednoducho vždy "príjemná podívaná". Príbeh o dobrom srdci, priateľstve, láske, zrade, odvahe, nových začiatkoch...