Mary a Max (2009)

Pohádka pro dospělé... některé ftipy apsolutně uzemňující (kouřící ryba), někdy možná až příliš humoru s výkaly, proto dávám 4 hvězdy. 80%

Kopačky (2008)

produkci Judda Apatowa mám moc rád, ovšem todle mě opravdu nenadchlo. Jason Segel je sympaťák, ale scénáře mu moc nejdou. 50%.

Piráti na vlnách (2009)

Toto je jeden z nepříjemnějších oddychovejch filmů, který jsem viděl. Dostal se mi pod kůži tím skvělým mixem neotřelého scénáře, sympatických herců a úžasné hudby 60. let. Na Piráty na vlnách se kouknu s velkou chutí kdykoliv znova. 80%.

Polojasno (2009)

Jeden z nejroztomilejších krátkých filmů od Pixaru. 90%.

Memento (2000)

Na konci filmu jsem musel několik desítek minut přemýšlet abych si dal všechno dohromady, ale i tak mám díky originálnímu stylu vypravění v hlavě ještě trochu zmatek:) Každopádně skvělý filmový počin. 90%.

Katyň (2007)

Silné téma, bohužel promarněný potenciál. Velké množství často plochých postav, prvoplánově efektní kamera, příliš patetické. Film od mého podprůměrného hodnocení bohužel nezachrání ani poslední skvěle a silně natočená čtvrthodina. 50%.

Vzhůru do oblak (2009)

Moc milý a dojemný film, který si užije dítě i dospělelý. Nejlepší je začátek rekapitulující celý život pana Fredricsona a pak mluvící pes Pes, mistrně nadabovaný Pavlem Lyškou. Místy film trošku ztrácel tempo ale jinak bych mu nic nevytknul. 90%.

Zábavný park (2009)

Příjemná romantická komedie, u které mi trošku vadilo obsazení pro mně nepříliš sympatickými herci a zasazení do osmdesátek. 70%