Dařbuján a Pandrhola (1959)

Kouzelná pohádka se silným sociálním podtextem. "CO MU DÁVÁTE?" - "CO TAKHLE LIDI PORADÍ...ZADARMO." Výtečný Václav "Hujer" Lohniský zvládl svou roli smrťáka tak dokonale, že jsem kdysi věřil, že to tak skutečně chodí. Na svou dobu ucházející triky. Podobná pohádka se již nikdy nenatočí, nejen proto, že tací herci jako Sovák, Menšík, Neumann, Hlinomaz, Hrušínský již nejsou mezi námi.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Devízou této muzikálové komedie je alegorická proměna zbraní za hudební nástroje v čs.lid.armádě. Tehdejší politické ovzduší bylo více liberálnější než jindy, takže námět spolu s dalšími narážkami prošel. Písničky Matušky, Suchého a Pilarové z této šou mne učarovaly. Gotta nejmenuji - už tenkrát byl polenatý "...á Babeta šla do světa..."

Blbec k večeři (1998)

Určitě inteligentní konverzační komedie, ale nějak mne ta dějová zápletka nechytla, a proto mi některé pointy unikaly, přesněji řečeno nepřipadaly vtipné. Přespříliš studiové, trochu ve stylu Helena a její chlapci, scény v exteriérech by filmu pomohly. Výtka nemíří k Thierry Lhermittovi a Jacques Villeretovi, jež mám velice rád.

Mrchožrouti (1984)

Byl nejbohatším mužem na světě. Zlato ho zradilo, zlato...

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Považuji se za velkého nadšence Funése, nicméně zde mně zklamal scénář a ani Funésovy finesy nepozvedli tuto komedii k 5*. Jsou tu však dobré gagy: Jízda na traktoru, prodloužený jaguár, vejšlap na maják, apod.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Ve své době převratný a kultovní počin pro řadu lidí. Nejsem malé dítě, abych v tom i dnes spatřoval nějakou modlu. Jedna * za technické a trikové zpracování.

Starman (1984)

Něco podobného jako E.T. v lidské podobě. Zábavnější a tajemnější než výše jmenované dílko.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999) odpad!

...opět ty pseudosexualní scény, kde jsou vidět jen hlavy milenců. Nereálný a předvídatelný scénář seznamování. Povrchní vyjádření vztahů mezi dvěma mladými lidmi. Hloupoučké výkony ve vedlejších rolích. Vyloženě trapné komentáře (v českém dabingu v podání V.Čecha) a vůbec obsah dialogů. Potenciál vyvinuté C.Electry nebyl naprosto využit :)

Okno do dvora (1954)

Námět nemá chybu, i vystupňované napětí Hitchcock zvládl dokonale, ale stará bolístka - zpracování - sráží toto dílo na ***

Ptáci (1963) odpad!

Co je na tom prosím kultovního? Obávám se, že ani v roce 63, kdy byl tento počin natočen, bych nehodnotil jinak.