Rodinná pouta (2004) (seriál)

Viděl jsem to asi dvakrát náhodou, nemám čas čučet na takový kraviny, ale díky srovnání s jinými americkými a latinskoamerickými telenovelami, dám 2*. Výkon protagonistů se mi zdál normální a civilní a vůbec proč se to odehrává jen v papundeklových interiérech? Jinak hodnotím i odvahu vyjít s tímto druhem seriálové tvorby k nám na český trh, jak sleduji hodnocení zde...:)

Dallas (1978) (seriál)

Já jsem asi jinej a divnej :). Když to všichni, jak to k nám po revoluci přišlo, žrali a vychvalovali, já jsem si ťukal na čelo a myslem jsem si něco o jistých zvířatkách. Nedávno to znovu běželo na TV NOVA a kupodivu jsem nemohl od toho odtrhnout oči (a to se dívám jen na ČT2:). Precizní scénář a herecké výkony zameřené sice na efekt a emoce, přesto velmi realistické. Zaujalo mne to. Já Dalas 3-4 hvězdičky.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Život na Západě pojatý a natočený tak, jak nejsme u těchto druhů filmů zvyklí. John Huston pochopil, že yankees (kovbojové, zálesáci, zlatokopové, trapeři, lovci, apod.) jsou taky jen lidi, také mají strach, mají city, přemýšlí, pláčou... Nejsou to jen střílející a bijící se nabalzámované masky.

Půl domu bez ženicha (1980)

Menšík byl člověk nikoli herec. Nemusel nic hrát, on se do každé postavy dokonale vžil a dokázal volně improvizovat, podle toho jak by se sám v životě s ohledem na scénář zachoval. Díky jeho neúspornému herectví se navíc divák baví přídavky jeho vtipů a schopností hbitě a vytříbeně artikulovat. --- A co samotný film? Po prvním shlédnutí bych jej hodnotil tak na jednu hvězdičku. Když jsem jej ale viděl nedávno náhodou podruhé, našel jsem tam spousty skrytejch fórků a vůbec celé mi to připadalo zábavnější, takže celkově za čtyři hvězdy.

Přijdu hned (1942)

Nedoceněná komedie se S.Rašilovem v hlavní roli. Málokdo ví, že jednu z rolí, konkrétně domovnici (či správkyni domu) hrála tehdejší "hvězdička" židovka Anna Letenská, které několik dní či týdnů před tím popravili manžela. Bohužel během natáčení tohoto snímku čekalo v zákulisí Gestapo také na ní. Svědci hovořili o tom, že po posledním záběru ji odvedlii, pozdějí se dozvědeli, že byla popravena. V Praze na Vinohradech je na její památku pojmenována jedna ulice (kolmá na Vinohradskou), jmenuje se "Anny Letenské".

Karel a já (1942)

Standardní romantická komedie z okupace s plejádou výborných českých herců. Toto je zářným příkladem, že výborní herci, ještě nemusí dotvořit výborný film. Lehce nadprůměr.

Kriminálka Kolín (1999) (seriál) odpad!

...a to ještě není vrchol ledovce...

Návštěvníci (1993)

Komedie o cestě v čase do budoucnosti. Mám pocit, že tento námět skýtal daleko více možností a vtipných situací, než bylo realizováno. Občas jsem se usmál.

Někdo to rád horké (1959)

Komerčně úspěšná ztřeštěná komedie o dvou muzikantech, jenž nevědí co dřív, zda-li utíkat před bandou zločinců, hrát v místní kapele nebo nadbíhat krásné blondýnce. Za totality, kdy to bylo pro všechny nóvum (střílečky, mafie, honičky, převleky, moře, jachty, krásná Marylin) to všechny uchvátilo. Už tenkrát jsem byl ve svém hodnocení střízlivější, hodnotil bych to tehdy asi na 3 hvězdičky. Po nedávném shlédnutí musím konstatovat, že tento film a mimo jiné, ani M.Monroe, není můj typ.

Krotitelé duchů (1984) odpad!

Upřímně, komedie nestojí za nic. Kdysi velký komerční trhák, dobře marketingově zvládnutý vymývač mozků. To není to správné výrazivo - spíše vymývač dobrého vkusu.