Miláček z Paříže (1957)

Romy Schneider a Horst Buchholz v hl.rolích v příběhu lásky a oddanosti. Zajímavý film za staré vlny se silným emočním potenciálem. Doplněno 7.10.2017: Po revoluci na TV Premiéra se vysílal pod názvem Šeříky bílé až začnou kvést.

Návrat k vítězství (1981)

Výtečné herecké výkony Pelého, Lata, Moora. Škaredé fotbalové umění Staloneho, Caina a Merrisona sráží tento dramatický snímek na 3*. Závěr filmu je trochu nerealný, ale co, ve své podstatě originální námět to vyvažuje.

Vlak (1973)

Drama "Vlak" uváděný na českých TV cca před 10 lety mne uchvátil svou upřímností a uvěřitelností příběhu mezi Francouzem a židovskou ženou během transportu do nacistického tábora. Ohromně realistické. Netřeba dodávat, skvělé výkony všech rolí.

Konečně neděle! (1983)

Adaptace krimi povídky "Dlouhá sobotní noc". Zdánlivě banální policejní případ vraždy manželky muže v příběhu, který je svým stupňovaným průběhem naprosto jedinečný! Tato krimi pod režiserní taktovkou F.Truffauta svým napětím nemá obdoby! Podle mého názoru, vedle kriminálek s mjr.Kalašem (Strach a Vrah srývá svou tvář) nejlepší krimi, jaké byly kdy natočeny.

Báječná Angelika (1965)

Ano, sociální skok vpřed, od lůzy ke král. dvoru, zde byl trochu rychlý, ale to se může stát i lepších rodinách, ne? Tak proč to řešíte?:) Příjemným oživením, tedy alespoň pro mne, byla epizodní role J.L.Trintignanta, jehož výkon mne nadchnul. 4* za Trintignanta a za věrné vykreslení dobových reálií.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Asi třetí - čtvrtá nejlepší česká komedie všech dob. Mareček a Hustoles - "Stejné chyby, stejné známky...."

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Marvana jako herce mám převelice rád, ale jeho rada Vacátko mne nikdy nesedl. V tomto případu bylo vidět, že je juž unavený, že by si spíš šel lehnout. Když bych tento film měl někam zařadit, byla by to spíše jako konverzační krimi. Vraha, aby se přiznal, jako by ukecali. I výkony ostatních herců mne v tomto díle komplexně velmi zklamaly, včetně pána Kopeckého. Velmi statické. Ostatně vubec celá série "Hříšních lidí..." mne kupodivu neoslovuje, málo akce, jenom kecy a většina případů se často vyřeší náhodou, sama od sebe, bez součinnosti mordparty...

Fakulta (1998)

Nemám rád sc-fi, nicméně todlenc mne zaujalo spíš jako komedie. Dobře vystupňované napětí ve stylu hororů Věc a Vetřelec - Hádej, kdo má v sobě vira, slušné triky a herecké výkony hlavních představitelů.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Mysteriózní romance(?) s nádechem dramatu(?). Dá se na to dívat jen kvůli hercům ve vedlejších rolích. DŘEVĚNEJ Pitt je úděsnej. Ženských, jako postava, kterou představovala Forlani také moc není. Malokterá vyjadřuje své city tak okázale. A ze všeho nejvíc mně dostávalo, jak oba dva hrdinové kouleli očima, jak to umí jen holywoodští herci.