• Krátkometrážní

V domě (2016)

Dnes již klasika - rodina se nastěhuje do nového domu, kde se v minulosti něco stalo. Dcera Hannah začne slýchat nějaké zvuky, začnou se pohybovat věci, zavírat dveře. Ano, tohle všechno bylo moc pěkné, ale strašně neoriginální. Já v tom viděl minimálně The Boy a Housebound. Ačkoliv se ta záporná postavička vyvedla, ze začátku si film držel i slušnou atmosféru, která ke konci vygradovala, pořád to je ale jenom průměr. Škoda.

Dead Awake (2016)

Horor, po kterém nepůjdete nikdy spát! No, v mém případě spíš horor, u kterého radši usnete. A to začátek vypadal slibně, jenže časem to začne tak nudit, že jsem měl chuť to každou chvíli vypnout. Bez atmosféry, nudné dialogy, maximálně tak jeden kvalitní jumpscare.

47 metrů (2017)

Vážně si už ani nepamatuji, kdy jsem byl do hororu tak zažranej jako tady. Ono totiž nejde jenom o ty žraloky, ale o samotné přežití a o ten pocit bezmoci. Prostě takhle nějak by měl survival horor/thriller vypadat. Navíc oceán byl vyobrazen špičkově a žraloci taktéž. Za mě rozohdně lepší než The Shallows a celkově za tento rok je to nejlepší survival.

Parťáci (2016) (pořad) odpad!

Proč furt tahaj do televize ty šašky z youtube ? To rovnou můžou vzít někoho náhodně na ulici a vyjde to na stejno (né-li líp).

Vetřelec (1979)

Kultovní sci-fi horor, který dnes zná již každý. Pro mě je to navíc nejlepší horor a nejlepší film, co jsem kdy viděl. První díl režírovaný Riddley Scottem má nejlepší atmosféru ze všech tří dílů, a to je taky důvod, proč je můj nejoblíbenější. Přesto, že vetřelec se nám ukáže až po nějaké době (a né moc často), díky výborné atmosféře a hudbě, nahání film hrůzu již od začátku. Navíc ztvárnění samotného Vetřelce bylo na tu na tu dobu něco neuvěřitelného a převratného. Ještě doteď si pamatuji, když jsem jako malej viděl poprvé tuto roztomilou příšerku, tak jsem se pár dní nemohl pořádně vyspat.