• Krátkometrážní

Contratiempo (2016)

Španělské filmy mám rád. A tenhle snímek dokazuje, že pořád mají co nabídnout. Již od začátku film buduje napětí a temnější atmosféru. Rozjezd je možná trochu pomalejší, ale mě to právě vyhovovalo. Jenže to, co se dělo v posledních cca 30 minutách? Tolik zvratů, které mohl jen z obtíží někdo předvídat, hlavně úplný závěr byl doslova šokující. Rozhodně si tohle zařadím mezi moje nejoblíbenější Krimi thrillery. Tleskám.

Keep Watching (2016)

Na tenhle horror mě hlavně nalákal pěkně vypadající plakát a herecké obsazení. Ale snímek je jinak velká nuda. Masky super, bloncka super, jenže ten styl, jakým to bylo točené... zkrátka mi to nesedlo. Spíš lehce podprůměrný home invasion.

Terrifier (2017)

Tak tohle byl maskar. Přesně jak jsem podle traileru očekával. Kraťas mám rád a tohle se neslo ve stejném duchu. Výborná atmosféra, skvělý soundtrack. Především milovníci gore si zde přijdou na své. A klaun? Nějaký Pennywise se může jít zahrabat, tomuhle se, dámy a pánové, říká ''Děsivý klaun''.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Hm. Insidious sérii jsem měl rád, teda první dva díly. Třetí mě absolutně nesedl, podobně je na tom i tenhle čtvrtý. Přišlo mi to strašně nevýrazné, příběh mě nezajímal, lekacky? Hmm, možná na jednu kvalitní si vzpomínám. Hororovou atmosféru to teda neměla téměř žádnou. Buď už mě ty dnešní duchařiny nudí nebo je tohle slabota. Slabé tři

The Vatican Tapes (2015)

Ach ach. Další z řad Exorcismů, který oplývá značnou neoriginalitou. Vlastně vás tam nic nepřekvapí, navíc je to takové nudné, občas se zvláštně střídají scény a atmosféra se asi ztratila někde cestou. Je to koukatelné, ale pokud vás zrovna Exorcismus nerajcuje, klidně se tomu vyhněte.

Život zvířat (2008)

Život Zvířat má docela zajímavé téma - obchod s lidmi. Bohužel film sráží fakt, že je to ryze amatérské. A v tom se odráží i to, že ačkoliv na obalu je psáno ,, Brutalnejší jak SAW”, tak ve většině scén není nic vidět, protože se kamera odvrátí. Přesto pár pasáží nebylo špatných. Ale jinak je to nudná a občas stupidní záležitost.

Daddy's Little Girl (2012)

Daddy's Little Girl je hoooodně kvalitní torture horor. Ze začátku film působí jako obyčejné drama, ale poté, co Derek, jakožto otec dívky, kterou někdo unesl a zavraždil, zjistí pachatele, rozhodne se jednat po svém. Není nouze o gore, a samotné mučení je taktéž kvalitní. Jooo, mám rád horory z Austrálie.

Konvert (2017)

Přijde mi, že všem hororům z Ruska něco chybí. Bohužel i tenhle snímek, který má určitě originální příběh, větší rozpočet, fajn herce, nevyčnívá nikterak z průměru. Je to škoda.

Escape from Cannibal Farm (2017)

Escape From Cannibal Farm mě naučil jednu věc - neměj od ničeho velký očekávání. Celej rok, už do první traileru, jsem se těšil, že se konečně dočkáme pořádného hixploitation masakru a co jsme dostali? Totálně nudnej snímek, bez nějakého pořádného gore, bez napětí, bez kvalitních herců a s příšernou hudbou a vlastně s celým scénářem na dvě věci. Tohle je už teď největší zklamání za rok 2018.